Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Lüllemäe põhikoolis on tänavu tehtud hulk ehitustöid. Praegu käib uue katuse panek maja kahekorruselisele osale ning järgmisel kevadel on plaanis alustada hoone laiendustöödega.

Valgamaal sai täiskasvanud õppija nädal esmaspäeval piduliku punkti Valga kutseõppekeskuses tublimate tunnustamisega.

arsti ja 7428 õde töötas Eestis mullu novembris. See selgus tervise arengu instituudi tehtud tervishoiutöötajate uuringust. Arstide seas oli kõige enam perearste, anestesioloogia- ja intensiivraviarste ning günekolooge. Õdede seas oli kõige enam üldõdesid, pereõdesid ja anesteesia-intensiivraviõdesid. Arstide keskmine vanus oli ligikaudu 51 aastat, õdedel 45.

Teisipäevases põlengus sai tõsiselt kannatada Kaagjärve-Alamõisa töölistemaja. Muinsuskaitse lubab hoone tuleviku nüüd luubi alla võtta.

Valgamaalase toimetusele saabus tähelepaneliku kodaniku vihje, et Valga staadionihoone terrassile on tekkinud välibassein.

Pärast seda, kui kajastasime juunis Laatsi tööstusrajooni ettevõtete muret Saviaugu tänava pärast, sai probleem mõneks ajaks lahenduse. Nüüd on Valga oluline transiiditee taas hullus seisus.

Mõni nädal tagasi startis  ETV2-s dokumentaalipõhine saade «8 mm elu», mis toob vaatajateni põnevaid filmikilde elust enesest.

 

Teisipäeval, 21. oktoobril avastati, et Otepää vallas Pilkuse külas on sisse murtud suvila juures asuvasse sauna ja garaaži ning varastatud punast värvi Honda ATV registreerimisnumbriga 24HO, teler, mootorsaag, ATV lumesahk, võsalõikur, akutrell, motokiiver, kuus prožektorit ja teisi esemeid. Kahju on umbes 12 900 eurot.

Täna, 22. oktoobril katab Eestit kõrgrõhkkonna lõunapoolne serv. Puhub tugev ida- ja kagutuul, põhjarannikul ka kirdetuul, puhanguid on sisemaal 12-13 m/s, saartel ja rannikul 15-18 m/s. Tuult tõstab väike osatsüklon, mis liigub üle Taani väinade Poola poole. Selle sajud Eestini ei ulatu ja meie ilm on vähese ja vahelduva pilvisusega ning olulise sajuta. Õhutemperatuur on päeval -1..+3°C.

Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL), Varjupaikade MTÜ ja Tartu kodutute loomade varjupaik korraldavad 20.–31. oktoobrini kestva ühiskampaania «Munad maha!», mille eesmärk on propageerida koerte ja kasside steriliseerimist/kastreerimist.

Nädalavahetusel toimunud Toidupanga toidukogumisaktsiooni vältel koguti toimetulekuraskustes perede aitamiseks ühtekokku  34 881 ühikut toidukaupa, mida võib lugeda seni parimaks tulemuseks läbi aegade.

Oktoobri teisel nädalal oli Eesti üldhariduskoolide 5.–7. klassi neljaliikmelistel õpilasvõistkondadel võimalus osaleda maakondlikel viktoriinidel «Üheskoos Soome lahe heaks». Viktoriin on üks rahvusvahelist Soome lahe aastat tähistavatest sündmustest.

Täna kell 9.01 sai häirekeskus teate, et Valgamaal Karula vallas Kaagjärvel tuleb kahekorruselise kivimaja räästast suitsu.

Täna kell 9.01 sai päästeamet teate, et Valgamaal Karula vallas Kaagjärvel tuleb kahekorruselise kivimaja räästast suitsu.

Lõuna-Eesti pommigrupp sai 20. oktoobril teate, et Valgamaal Põdrala vallas Rulli külas leiti käsigranaat RG-42. Lõhkekeha hävitati kohapeal.

Miks valisite homse loodusõhtu teemaks Otepää looduskeskuses taimede võõrliigid?

miljonit eurot investeerib riik raudteepeatuste ühenduste parandamisse teiste transpordiliikidega. Toetus on mõeldud kohalikele omavalitsustele, mida läbib raudtee. Kavas on toetada kergliiklusteede, juurdepääsuteede, parklate ja bussipeatuste ehitust või remonti, infotahvlite paigaldust ning vaksalihoone remonti.

 

Reedest pühapäevani toimunud Tõrva esimene dokumentaalfilmifestival tõi vaatajate silmadesse sära. Tegu polnud üksnes ühise filmivaatamisega, vaid osa võis saada paljust muustki.

Möödunud reedel Valgamaal mopeediga õnnetusse sattunud mehe seisund on üliraske ning arstid võitlevad tema elu eest.

Tänavuse õiglase kaubanduse nädalaga seoses saabus Eestisse üleeuroopalise kampaania «Make Chocolate Fair!» sõiduk, mis oma 10 000 kilomeetri pikkusel teekonnal teavitab inimesi šokolaaditootmise varjupooltest ja kutsub üles andma allkirju šokolaaditööstusele suunatud nõudmistele.

Möödunud neljapäeval kehtestas Valga haigla seoses noroviirusnakkusega külastuspiirangu õendus-hooldusosakonnas, kus haiguse vaibumiseni ei võeta osakonda ka uusi patsiente.

Reedel, 17. oktoobril kell 16.02 põles sai päästeameti häirekeskus teate, et Helme vallas Linna külas põleb kortermaja kelder ning tuli ja suits levis ka maja trepikotta. Päästjad kustutasid põlengu kella 17.25ks.

Pühapäeval, 19. oktoobril kella 12.43 ajal teatati päästeameti häirekeskusele, et Valgamaal Sangaste vallas Laukülas suitseb mahtuniversaali Volkswagen Sharan mootoriruumi ja salongi vaheline polster.

Täna, 20. oktoobril algab noorteparlamendi delegaatide kandideerimine. Seal asub tööle kokku 101 delegaati üle Eesti ning kandideerida võivad kõik noored vanuses 13–26 aastat.

Laupäeval, 18. oktoobril toimus Valga spordihallis Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste neljanda vooru kohtumine, kus omavahel võtsid mõõtu Viljandi HC ning Valga Käval.

Laupäeval, 18. oktoobril oli Valgas Kungla tänava kunstmuruväljakul jalgpalli välihooaja viimane turniir.

Pühapäeval, 19. oktoobril pandi Valga kultuuri- ja huvialakeskuses punkt konkurssfestivalile "Lauluragin 2014".

Otepää valla delegatsioon külastas 15. ja 16. oktoobril Sillamäed ja Narvat, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht Monika Otrokova. Tutvuti Sillamäe ja Narva linnavalitsustega, külastati Sillamäe sadamat ja Narva elektrijaama ning muid olulisi asutusi.

Sellel suvel lahkus ametist Valka turismiinfobüroo juhataja Anita Tannenberg, kes oli aastaid tegelenud ka Eesti ja Läti suhete arendamisega. Tannenberg ütles Valgamaalasele, et temast on nüüdseks saanud Tartu elanik ja seal asub ka tema uus töökoht.

Laupäeval, 18. oktoobril sai Carma motoklubi eestvedamisel Peebu pargis teoks meeleolukas spordipäev.

Laupäeval, 18. oktoobril anti Valga kultuuri- ja huvialakeskuses avalöök pop- ja džässkooride konkurssfestivalile.
 

17. oktoobril kella 9.55 ajal juhtus liiklusõnnetus Valgamaal Palupera vallas.

Tarbijakaitseametisse on pöördunud mitu tarbijat seoses lepingute lõpetamisega erinevate huviringide ja spordiklubidega. Seetõttu tuletab amet inimestele meelde, et enne huviringi, spordikooli ja/või -klubiga lepingu sõlmimist tuleb hoolikalt tutvuda selle lepingutingimustega.

Oktoobris algas gripi ja teiste ülemiste hingamisteede viirusnakkuste leviku hooaeg.

Päästeamet kuulutab välja projektikonkursi mittetulundusühendustele eesmärgiga kaasata kodanikeühendusi uute ideede ja tegevuste leidmiseks õnnetuste vähendamise nimel. Jagamisele läheb üle 40 000 euro.

Täna ja homme, 18.–19. oktoobrini võib Valgas osa saada enneolematust ragistamisest, kui esimest korda leiab aset üle-eestiline pop- ja džässkooride konkurss-festival Lauluragin.

Reedel, 17. oktoobril peeti Valga spordihallis maha Alexela korvpalli meistriliiga kohtumine BC Valga / Maks & Mooritsa ning Tartu Ülikool / Rocki vahel.

Seoses iga-aastaste plaanipäraste hooldustöödega võib nädalavahetuse ning esmaspäeva varahommikutel (18.–20. oktoober) esineda lühiajalisi häireid Swedbanki elektrooniliste kanalite töös.

Neljapäevast kehtestas Valga haigla seoses noroviirusnakkusega külastuspiirangu õendus-hooldusosakonnas. Haiguse vaibumiseni ei võeta osakonda ka uusi patsiente.

Uuest aastast sulgeb AS GoBus kolm bussiliini Tõrva ja Tartu vahel. Liin läbib ka Pikasillat, kus järjepanu uksed sulgenud kokkuostupunkt, postkontor, metskond, velskripunkt, kauplus ja kool.

Kui palju on politsei Valgamaal tänavu kontrollinud autojuhte ja kui palju avastanud rikkumisi?

Elmo Saul Nõuni purjeklubist hakkab esimesena Valgamaal väikelaevajuhte õpetama.

Lugejauuringu ELU (Eesti Lugeja Uuring) täiendatud andmetel on selle aasta kolmanda kvartali arvestuses 60+ tõusnud Eesti loetavaimaks kuukirjaks vanuserühmas vanemad kui 50 aastat. Kuukirjal on viidatud vanuserühmas lugejaid 53 100.

 

Oktoobrist leiab 205 Eestis tegutseva üld- või haruapteegi ukselt kleebise kirjaga «Osaleme apteegiteenuse kvaliteedihindamise programmis 2014».

Esmaspäeva, 13. oktoobri õhtul sai politsei väljakutse Valga linna Kungla tänavale, kus tähelepanelik mööduja märkas kaupluse akna juures kaht kahtlustäratanud askeldajat.

Neljapäeva, 16. oktoobri päeval tungiti Valgas Köie tänaval korterisse.

Valga haigla kehtestas eilsest, 16. oktoobrist külastuspiirangu õendus-hooldusosakonnas. Samuti ei võeta viiruse vaibumiseni osakonda uusi patsiente. Juhul, kui viirus levib, laieneb külastuspiirang ka haigla teistesse osakondadesse.

Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme saatis teisipäeval Valga linnavalitsusele kirja, kus teeb ettepaneku arendada koostööd Tallinna ja Valga vahel, andis teada Tallinna Kesklinna valitsuse avalike suhete nõunik.

Keskerakond tegi teisipäeval teatavaks tuleval kevadel toimuvate parlamendivalimiste valimisringkondade esinumbrid. Võru-, Valga- ja Põlvamaa valimisringkonnas on esinumber Riigikogu liige Heimar Lenk.

IRLi Valgamaa piirkonna juhatus arutas oma juhatuse koosolekul kevadiste Riigikogu valimistega seonduvat. Juhatus seadis eesmärgiks tulemuse, mis annaks erakonnale Kagu-Eesti ringkonnas vähemalt kaks mandaati ning tegi ettepaneku seada esinumbriks Priit Sibul.

Küsitluses on osalenud  inimest