Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eile astus ajateenistusse üle 1100 noormehe, neist 44 Valgamaalt. Mõnest perest läks kodumaad teenima kohe mitu perepoega.

27. septembril ilmunud artiklis «Halastamatu punane kukk võttis perelt kodu ja mälestused» oli vale kontonumber. EE selle juurde ei kuulu, õige on: 1102495033.

protsenti suureneb järgmisel aastal teadus- ja arendusasutuste baasfinantseerimise maht, riigieelarves on selleks ette nähtud kokku 9,26 miljonit eurot. Haridus- ja teadusministeerium on suurendanud teaduse baasfinantseerimist kahel aastal järjest – 2014. aastal tõusis see 17,5 protsenti, ulatudes 8,4 miljoni euroni.

Esimesel Liivimaa töömessil Valga kultuurikeskuses otsis uusi töötajaid 25 firmat. Külastajaid oli umbes pool tuhat ning tehtud said esialgsed töö­intervjuudki.

Homsest muutuvad konstaablite ülesanded ja kohalik politseijuht saab võimu juurde, selgus vestlusest  Lõuna prefekti Tarmo Kohvi, korrakaitsebüroo juhi Indrek Koemetsa, Valga jaoskonna juhi Tiit Alliku ja kriminaal­büroo juhi Meelis Saarepuuga.

26. septembril avastati, et Valgas Riia tänaval on sisse murtud kauplusesse ning varastatud seitse vitriinkapis olnud mobiiltelefoni. Kahju on 858 eurot.

Kui mõni ostja nuriseb, et kasutatud asjade poed uksed liiga hilja lahti teevad, siis poepidajad kurdavad klientide nappust – sestap pole ka mõtet uksi varakult avada.

Reede, 26. septembri päeval sai politsei väljakutse Valga  linna Oru tänavale, kus esialgsetel andmetel oli 63aastane naine tänava peal löönud 78aastasele naisele kepiga pea piirkonda.

Laupäeva, 27. septembri õhtul sai politsei väljakutse Valgas Maleva tänavale korterisse, kus olevat kaklus joobes isikute vahel. Politsei otsustas sündmuskohalt alkoholijoobes ja agressiivse 17aastase noormehe arestimajja viia.

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et kolmapäeval, 1. oktoobril on maamaksu teise osa tasumise tähtaeg ning tulu- ja sotsiaalmaksu juurdemaksmise tähtaeg neil maksumaksjatel, kes olid 2013. aastal registreeritud FIEna või said kasu vara võõrandmisest.

(1)

Riigi infosüsteemi amet (RIA) alustab koos partneritega teavituskampaaniat, mille eesmärk on vähendada aegunud tarkvara kasutamist Eestis.

Järgmise nädala algul asub kaitseressursside ameti kutsel ajateenistuskohustust täitma üle 1100 noormehe. Vabatahtlikuna läheb ajateenistusse ka 8 neidu.

 

Eesti on alates 2013. aasta aprillist kuulutatud ametlikult marutaudivabaks riigiks. Samas on maailmas jätkuvalt riike, kus marutaud levib ning Rahvusvahelise Loomatervishoiu Organisatsiooni (OIE) hinnangul hukkub marutaudi tõttu maailmas igal aastal üle 70 000 inimese. Probleemile tähelepanu­ juhtimiseks on OIE kuulutanud 28. septembri marutaudivastaseks päevaks.

 

Täna õhtul kell 18 toimub Tõrva kirik-kammersaalis kontsert "Mere mälestus" ja palvus, mis pühendatud parvlaev Estonia huku 20. aastapäevale.

Viimasel ajal on sagenenud inimeste pöördumised tarbijakaitseametisse seoses Facebookis korraldatavate tarbijamängudega, kus kasutatakse eksitavaid kauplemisvõtteid.

26. septembril kirjutasid Valga maavanem Margus Lepik, Valka kihelkonnaduuma esimees Vents Armands Krauklis ja Braslavi rajooni täitevkomitee esimees Sergei Šmatov alla kolmepoolsele koostöölepingule.

Rahandusministeerium esitas esimesele kooskõlastusringile seaduseelnõu, mis karmistab nõudeid krediidiandjate ja -vahendajate tegevusele ning koondab nad finantsinspektsiooni järelevalve alla.

Uute psüühoaktiivsete ainete tarvitamine on üha kasvav probleem, kuid nende tarvitamisega kaasnevad ohud on kasutajaile teadmata.

Schwarzkopf Eesti valis esmakordselt neidude seast uue reklaamnäo juuksevärvile Palette.

(2)

Pere jäi ilma oma kodust, kuhu põles sisse kõik, mida eluks vaja. Nüüd paluvad maja üks omanikke Ene Liigus ja tema elukaaslane Imre Ämarik lastega rahalist abi, et uuesti jalad alla saada.

Pere jäi ilma oma kodust, kuhu põles sisse kõik, mida eluks vaja. Nüüd paluvad nad rahalist abi, et uuesti jalad alla saada.

Kas ka Valgamaal on plaanis kõigi raudteeülesõidukohtade ette paigutada niinimetatud täristid, mis juhivad autojuhi tähelepanu sellele, et lähenemas on raudtee?

lisatöötajat palkas Põltsamaa Felix, kes tegi septembris algust kõrvitsahoidiste tootmisega ja vajab nüüd kätte jõudnud kõrvitsahooajal lisakäsi. Firmal on kavas Eesti kasvatajatelt kokku osta üle 1000 tonni kõrvitsaid.

 

Septembri alguses Eestisse jõudnud sigade Aafrika katk toob suure tõenäosusega kaasa ajujahi keelud taudipiirkondades. See tähendab põllumeestele rohkem sekeldusi metssigadega, kuid annab hoobi ka jahi­turismile.

Täna kogunevad Taagepera lossi paljud peatsed noorpaarid, kes pulmapidu plaanivad, ning need asjalised, kellel pulmas igaühel oma roll kanda – alates pulmaisadest ja lõpetades fotograafidega.

Eile said Valgas punkti ligi 12 miljonit eurot maksma läinud tööd, mille käigus uuenes ligi 60 kilomeetrit torustikke ning paranes tuhandete inimeste elukvaliteet.

Veterinaar- ja toiduamet lõpetas kolmapäeval sügisese rebaste ja kährikute suukaudse marutaudivastase vaktsineerimise riigipiiri aladel.

Viis aastat kestnud torutööd Valgas on lõppenud. Täna lõuna paiku tehakse kokkuvõtteid ja tähistatakse ehitustööde lõpetamist. Kohale on kutsutud pea- ja alltöövõtjad, omanikujärelevalve ning konsultatSioonifirma esindajad, keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) spetsialistid, linnaametnikud ning ASi Valga Vesi töötajad. 

Lugupeetud maakonnalehtede peatoimetajad!

Meie, alla kirjutanud Eesti maakonnalehtede peatoimetajad, oleme mures Eesti Posti hinnakujunduspoliitika üle, mis võib tulevikus ohustada meie ilmumist laupäevasel päeval.

Täna, 25. septembril avas Valga haiglas uksed laste ja noorte vaimse tervise kabinet. Teoks sai see tänu sotsiaalministeeriumi, Tartu Ülikooli kliinikumi ja Norra rahastajate toel aset leidnud ühisprojektile.

Septembri alguses toimusid Tallinnas Veskimetsa õppeväljakul järjekordsed elektrikute rikkebrigaadide kutsevõistlused. Juba viiendat korda toimunud üritusel olid võistlustules samuti sümboolsed viis võistkonda, andis teada Elektrilevi kommunikatsioonijuht Kaarel Kutti.

Homme tähistatakse Valgas veemajanduse taristu valmimist. Projekti käigus rekonstrueeriti ja ehitati kokku ligi 60 kilomeetrit vee- ja kanalisatsioonitorustikke.

Septembris on maksu- ja tolliamet (MTA) avastanud üle Eesti nii salasigarettide vaheladusid kui suuremaid üle piiri salakaubana veetud koguseid salasigarette.

Selle aasta loominguvõistlusel kutsub päästeamet valmistama lühivideot kodusest tuleohutusest, et motiveerida inimesi veelgi rohkem ohutule elukeskkonnale tähelepanu pöörama.

Valgamaa Veterinaarkeskuse juhataja Urve Laidvee andmetel on sigade Aafrika katk maakonnas avastatud juba kolmel metsseal.

Räpina aiandusõpetaja Jaan Kivistik nimetab tänavust viinamarjasaaki Eestis senistest kõige kehvemaks. Ka Otepää vallas Annemäe talus viinamarju kasvatav Jaak Eensalu tõdes, et saak on vilets.

Täna avab Valga haigla teisel korrusel uksed koostöös Tartu Ülikooli kliinikumiga loodud laste ja noorukite vaimse tervise kabineti.

Räpina aiandusõpetaja Jaan Kivistik nimetab tänavust viinamarjasaaki Eestis senistest kõige kehvemaks. Ka Otepää vallas Annemäe talus viinamarju kasvatav Jaak Eensalu tõdes, et saak on vilets.

Politseinikud kontrollisid esmaspäeval üle Eesti autojuhtide kainust.

Peamised uppumissurmade põhjused on tänavu olnud seotud alkoholijoobes vette mineku ja järelevalveta jäänud lastega juhtunud õnnetustega, andis teada päästeamet. Sel aastal on kokku uppunud 55 inimest, sealhulgas kuus last, mida on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kaheksa inimese võrra rohkem.

Eesti sportlane, kes võitles Eestile välja koha 2016. aasta Rio olümpiamängudel, on purjelaudur Ingrid Puusta, kes võistleb naiste RS:X klassis.

Tartu maakohus tunnistas Rolands Burkevičsi ja Anneli Bresovskaja süüdi kelmuses.

Teisipäeval kinnitas vabariigi valitsus järgmise aasta riigieelarve, andis teada sotsiaalministeeriumi teavituse peaspetsialist Armo Vask.

Oktoobris asendub postkontor Palupera vallas postipunktiga, kolides seejuures Hellenurmest Nõuni raamatukogusse. Uues kohas on uksed lahti kauem, paraku pole seal võimalik postipanga teenuseid kasutada.

Maksu- ja tolliameti (MTA) pressiesindaja Uku Tampere andis teada, et täna, 24. septmembril leidsid ameti töötajad Valgast 85 600 Vene Föderatsiooni maksumärkidega ja maksumärkideta sigaretti. "Sigaretid olid peidetud mitmesse kohta, sealhulgas sõidukisse ja garaaži," täpsustas ta.

Maksu- ja tolliameti (MTA) pressiesindaja Uku Tampere andis teada, et täna, 24. septmembril leidsid ameti töötajad Valgast 85 600 Vene Föderatsiooni maksumärkidega ja maksumärkideta sigaretti. "Sigaretid olid peidetud mitmesse kohta, sealhulgas sõidukisse ja garaaži," täpsustas ta.

Tänavu kaheksa kuuga on Valgamaal avariipaikadelt lahkunud seitse autojuhti, kellest neli on praeguseks kindlaks tehtud. Mullu lahkus avariipaigalt 10 juhti, kellest kuus tegi politsei kindlaks, tunamullu olid need arvud vastavalt 11 ja 7.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri Urve Palo sõnul on hämmastav kuulda kiirlaenude reklaami piiramise kohta nurinat, arvestades et suur osa Eesti elanikest on nendega hädas.

25.septembril avab Valga haigla koostöös Tartu Ülikooli kliinikumiga laste ja noorukite vaimse tervise kabineti.

 

Küsitluses on osalenud  inimest