Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eilsel Otepää sünnipäeva­aktusel lisandusid Otepää medali laureaatide auväärsesse ritta Rein Vikard ja Ülo Reedi. Mõlemal mehel on seljataga kirev ja tegus elu.

miljonit kanamuna müüb prognoosi kohaselt kodumaine linnuliha ja kanamunade tootja Tallegg Eestis ja Lätis ülestõusmispühade eel. Seda on kolm korda rohkem kui tavapärasel ajal.

Piirkondlikul lauluvõistlusel Nõuni rahvamajas päästsid häälepaelad valla Palupera, Sangaste ja Puka valla solistid.

Tänasest saavad kõik tõrvakad anda hääle oma lemmikettepanekule linna arendamiseks või korrastamiseks. Eelnevalt oli 60 ettepanekust paremik välja sõelutud.

 

Teisipäev, 31. märts oli Valga politseile taas töörohke.

 

Täna, 1. aprillil möödub 79 aastat sellest, kui Otepää linnaõigused sai.

 

Kolmas mess «Maale elama» saab teoks 11. aprillil Tallinnas Kalevi spordihallis. Selle alapealkiri on tänavu «Maale ettevõtjaks».

Teisipäeval, 31. märtsil kella 9.20 paiku teatati liiklusõnnetusest Otepää vallas Pühajärve külas.

Valga maakonnast Hummuli vallast Puide külast tuli 31. märtsil põllutööde käigus välja 75 mm mürsk.

Alexela korvpalli meistriliiga mängus kohtusid Valga spordihoones Valga / Maks & Moorits ning Rakvere Tarvas.

Täna, 31. märtsil selgus ainsa kirjandusalase tunnustusena Valgamaal väljaantava August Gailiti novelliauhinna järjekordne saaja. Pärast pikka vaidlust otsustas žürii anda selle Ervin Õunapuule.

Eelmisel nädalal, 23.–28. märtsini Poolas Torunis toimunud kergejõustikuveteranide talvistelt Euroopa meistrivõistlustelt naasid Eesti sportlased korraliku medalisajuga.

Esmaspäeval, 30. märtsil leiti Valgas Sepa tänavalt kõnnitee äärest võtmekimp.

(9)

Ema, kes on kahele lapsele mõlema vanema eest, leiab, et Eestis pole üksikvanemal oma probleemidega tihti kuskilt abi otsida. Viimaseks piisaks karikas on poja suitsetamis­trahvid, mis tema kanda jäävad.

Laupäeva pärastlõunal vajus Helme alevikust paari kilomeetri kaugusel põllu peale kraavi täislastis raskeveok. Õnneliku juhuse tahtel juht kannatada ei saanud ning läbi ime pääses põllul olnud alajaam vaid kriimudega.

Kui jõudsalt on viimasel ajal suurenenud Kaitseliidu Valgamaa maleva liikmeskond?

Ema, kes on kahele lapsele mõlema vanema eest, leiab, et Eestis pole üksikvanemal oma probleemidega tihti kuskilt abi otsida. Viimaseks piisaks karikas on poja suitsetamis­trahvid, mis tema kanda jäävad.

Valga maavalitsus kuulutas neljandat korda välja maakonna aasta ema konkursi. Kandidaate saab esitada 15. aprillini andis teada Valga maavalitsuse avalike suhete juht.

Valga tantsuklubi Cris tõi Cēsisest koju ühe kulla ja kaks pronksmedalit. Seejuures pidid noored võõral maal hakkama saada oma juhendajata, kes samal ajal teisi ülesandeid täitis.

 

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste põhiturniiri viimases ehk 21. voorus sai Aruküla SK kodus 36 : 22 (19 : 9) jagu Valga Kävalist.

Olümpiastartide hooaja kolmandal etapil parandas Valga põhikool oma üldseisu, medaleid aga sedapuhku paraku ei võidetud.

Pühapäeval, 29. märtsil korraldas Eesti Ornitoloogiaühing linnuvaatluse. Sellega soovis ühing juhtida tähelepanu linnade linnurikkusele ja alanud rändlindude saabumisele.

Nädalavahetusel jätkus Valgas Kungla tänava väljakul FC Warriori kevadturniir jalgpallis. Pühapäeval tegid oma teise liiga avamängu ka Tõrva jalgpallurid.

Tallinnas Euroopa suurimal noorte maadlusvõistlusel andsid nädalavahetusel oma panuse ka Valga spordiklubi noored maadlejad.

Tänavu 5.–7. juunil aset leidval teisel Otepää Jooksutuuril osalejad üritavad püstitada ainulaadset Guinnessi rekordit jooksuvõistluse selfie’de tegemises.

Kui eelmisel kuul meelitas Elron poole soodsama reisimisvõimalusega kaitseliitlaseid ja naiskodukaitsjaid, siis aprilli esimeses pooles saavad sama õiguse meditsiinitöötajad.

(6)

Pühapäeval avanes Helme aleviku ja Kirikuküla vahelisel teelõigul tavatu vaatepilt - veok tee ääres kummuli, selle kabiinist mõne sentimeetri kaugusel praktiliselt vigastamata elektrikapp.

Pühapäeval avanes Helme aleviku ja Kirikuküla vahelisel teelõigul tavatu vaatepilt - veok tee ääres kummuli, selle kabiinist mõne sentimeetri kaugusel praktiliselt vigastamata alajaam.

Lauluvõistlusest Otepää Laululaps 2015 võttis osa üle 50 lapse. Seitsmest vanuserühmast selguvad need, kes lähevad aprillis toimuvale maakondlikule lauluvõistlusele.
 

Järgmisel nädalal, 31. märtsil on viimane päev, kui saab päästeametile esitada 2014. aasta enesekontrolli tuleohutusaruannet. Selle aasta algusest on kõikidel tuleohutuse enesekontrolli aruande esitamise kohustusega asutustel võimalik seda teha ka interneti iseteeninduskeskkonnas.

E-poest kauba tellimisel tuleb jälgida, et sisestatud aadressiandmed ning telefoninumber oleksid õiged. Kui e-pood küsib lisaks aadressiandmetele ka mobiiltelefoni numbrit, siis tuleks see kindlasti lisada, sest ainult nii saab Omniva saata paberteate asemel SMSi ja klient saadetise kiiremini kätte. Valesti sisestatud andmed võivad põhjustada saadetise hilinemist või saatjale tagasi saatmist. 

Üle Eesti soovib 736 põllumajandusettevõtjat ettevõtete tulemuslikkuse parandamiseks teha 233 miljoni euro eest investeeringuid. Kokku taotlevad nad selleks PRIA vahendusel ligi 91 miljonit eurot toetust.

Täna sai Hargla maakultuurimajas nautida Valga maakonna parimaid harrastusteatreid. Terve päeva väldanud festivali raames sai näha nelja näidendit ning õhtu lõppes parimate autasustamisega.

Täna toimus Tõrva noortekeskuses õpituba, kus noored said näpunäiteid ja kogemusi niinimetatud stencil kunsti tegemisel. Nende tegemisi näeb lisatud galeriist.

2014. aastal tegid notarid Eestis kokku 296 474 ametitoimingut ehk keskmiselt 3088 toimingut iga notari kohta. Võrreldes aasta varasemaga suurenes toimingute arv üheteistkümnes maakonnas. Notaritoimingute arv vähenes vaid Saaremaal, Hiiumaal, Jõgevamaal ja Järvamaal. 

Kuigi Otepää mälumängurid reedesel jõuproovil Nõunis oma kandi kuulsust ära ei tundnud, ei takistanud see neil võitmast järjekordset maakonna meistritiitlit.

Kooliuuendusprogrammi Samsung Digipööre 2015. aasta avaüritus saab teoks 30. märtsil Tallinnas E-Estonia Showroomis.

Ligi 70 talu ja põllumajandustootmise esindajat pidasid 27. märtsil Jänedal nõu, kuidas 19. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval kõige paremini külastajaid võõrustada. 

Täna jõuab ajakiri 30+ esimest korda oma lugejani digiajakirjana. Otsus seni paberkandjal ilmunud väljaanne digitaliseerida sündis väga lihtsalt põhjusel – et olla seal, kus on ajakirja lugeja. 

Ainult veejõul töötav Hellenurme vesiveski on Eestis viimane omasuguste seas. Veski perenaine on aga avastanud end seaduste ja määruste segapuntrast, mis ähvardab selle igaveseks seisata.

Millist tagasisidet olete saanud hiljuti Valkas aset leidnud töömessile?

protsenti maaomanikest olid kolmapäevaks maamaksuks vajaliku summa oma ettemaksukontole kandnud.  Ülejäänud tasumisi ootab maksu- ja tolliamet 31. märtsiks, kui on maamaksu tasumise tähtaeg. Kui summa ületab 64 eurot, tuleb märtsi lõpuks tasuda maksuhaldurile sellest vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tuleb tasuda hiljemalt 1. oktoobriks.

Helme vallavolikogu otsustas üksmeelselt teha Põdrala ja Hummuli vallale ning Tõrva linnale ettepaneku kaaluda liitumist. Õhus on Eesti suuruselt viienda omavalitsuse sünd.

Neljapäeval 103. sünnipäeva tähistanud Elfriede Barth teeb rõõmsa meele ja aruka jutuga silmad ette aastakümneid noorematelegi.

Kevadlaagris Lüllemäel omandasid lapsed nii uusi teadmisi ja oskusi kui tundsid rõõmu tegevustest värskes õhus. Ilmataat soosis osalejaid: küttis ilma soojaks ja korraldas taevaseid vaatemängegi.

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et teisipäeval, 31. märtsil saabub tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg. Täna, 27. märtsi hommiku seisuga oli 2014. aasta tuludeklaratsiooni esitanud 20 770 füüsilisest isikust ettevõtjat (FIE), kokku ootab amet deklaratsioone 34 614 FIElt.

Täna kell 11.01 sai häirekeskus teate, et Valgamaal Helme vallas Jõgeveste külas Ruusal tuleb kahekorruselises elumajas asuva tühja korteri ukse alt suitsu.

Neljapäeval, 26. märtsil kella 17.57 ajal süttis Valgamaal Hummuli vallas Kulli külas ohutusnõudeid eiravast lõkkepõletamisest 200 ruutmeetri ulatuses metsa ning soopinnast. Päästjad kustutasid tulekahju kella 19.02ks.

Opel tugevdab oma kohalolekut Eestis. Täna, 27. märtsil avab uksed kaks uut Opeli volitatud esindust: Valgas ja Kuressaares.

(1)

Järgmise nädala teisipäeval aegub Maxima Aitäh kaardi klientidel eelmise ja varasemate aastate ostude eest kogutud boonusraha, Valgamaal on aeguv boonussumma kasutamata veel ligi 2200 Aitäh kaardi omanikul.

Küsitluses on osalenud  inimest