Logi sisse
Aktiveeri
digileht

BC Valga Maks & Mooritsale oli Alexela Korvpalli Meistriliiga mängu raames külla sõitnud Kalle Klandorfi juhendatav TLÜ/Kalev. Valga juhtis pea kogu kohtumise vältel, võites mängu lõpuks 73:66.

Eesti läheb eeloleval nädalavahetusel ööl vastu pühapäeva üle talveajale, mistõttu tuleb kellaosutid kell 4 nihutada ühe tunni võrra tagasi.

Peaaegu kõikides euroalade riikides leiavad vähemalt pooled vastajatest, et euro on nende riigile hea.Enim toetavad eurot Iirimaa elanikud 76 protsendiga ning Eesti ja Luksemburgi elanikud 73 protsendiga.

(3)

Aktiivseimad kaardikasutajad elavad Eestis Saaremaal, Hiiumaal ja Tallinnas, kus 65% juhtudest eelistavad inimesed maksmisel kaardimakset, selgus Swedbanki pangakaartide kasutuse ülevaatest.

(1)

Neljapäeval, 23. oktoobril toimunud Reformierakonna Valgamaa piirkonna juhatuse koosolekul valiti esimeheks Meelis Mälberg.

Nädala alguses Virumaal maha sadanud sügise esimene lumi annab märku, et talv pole enam mägede taga. Valgamaa suuremad omavalitsused on enda kinnitusel talvisteks teeoludeks valmis.

Karged ilmad on diislikütust kasutavatele autoomanikele juba jõudnud meelehärmi teha. Et Eestis praegu veel talvist diislikütust ei müüda, võib sõiduk neid poole tee peale jätta.

Teisipäeval tutvustati Valga spordihallis huvilistele kepikõnni tehnikat ja varustust. Miks peaks inimene kepikõnniga tegelema?

miljonit eurot puhaskasumit teenisid pangad Eestis kolmandas kvartalis. Puhaskasum vähenes mullusega võrreldes seitse protsenti, peamiselt mõnevõrra tagasihoidlikuma finantstulu tõttu. Puhas intressitulu kasvas aastaga ligikaudu 11 protsenti.

Valga haigla töötajad ning kahe riigi operatiivteenistused harjutasid õppusel koostööd tulekahju korral. Peakorraldaja sõnul võib üldiselt asjade käiguga rahule jääda, kuid info võinuks liikuda paremini.

Kuigi turiste Valgamaal sel suvel pisut vähem käis kui mullu, jäid nad see-eest siia kauemaks pidama. Seda küllap tänu tegevuspakettidele, mille vastu turismiettevõtjate kinnitusel huvi üha kasvab.

Täna lõuna paiku kogunesid Valga kultuurikeskusesse Valgamaa pensionäride ühenduse kutsel maakonna eakad, et koos elu üle arutleda. Oma oskusi näitasid rahvale Sangaste ja Valguta tantsurühmad.

Möödunud reedel Valgamaal mopeediga õnnetusse sattunud mees, kelle elu eest arstid mitu päeva võitlesid, suri eile, 23. oktoobril haiglas, teatas politsei.

Eelmisel nädalal, 13.–19. oktoobril pöördus arstide poole üle Eesti 3187 inimest, neist 51 protsenti olid lapsed.

(1)

Pühapäeval, 26. oktoobril kell 4 tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra tagasi.

Otepää gümnaasiumis jätkub täna, 24. oktoobril eile alanud Eesti inimesegeneetika ühingu aastakonverents. See on Eesti geneetikute ja molekulaarbioloogide iga-aastane kokkutulek, andis teada Tartu Ülikooli pressiesindaja. Osaleb üle 200 inimese, sealhulgas teadlased, arstid ja tudengid.

Valga vastrenoveeritud raekoja saalis kohtusid kolmapäeval, 22. oktoobril linnavalitsuse korraldatud hommikulauas Valga linna ettevõtjad, andis teada linnavalitsuse avalike suhete spetsialist.

Peterburis leiab 27.–28. oktoobril aset ülevenemaalise strateegiafoorumi konverents «Kultuur ja turism kui Läänemere regiooni äärealade arengufaktorid: Via Hanseatica kogemus». Jagatakse kogemusi Via Hanseatica kui rahvusvahelise turismimarsruudi arendamisest ning arenguvõimalustest Baltimaades.

Neljapäeva ennelõunal sai häirekeskus teate põlengust Valga haiglas. Teataja sõnutsi oli kirurgiaosakonnas puhkenud laiaulatuslik põleng. Teate kohaselt olid tulest haaratud nii kardinad kui palatimööbel.

 

Täna, 23. oktoobril toimus Valga haiglas õppus, kus raviasutus ja operatiivteenistused harjutasid koostööd patsientide suuremahulisel evakuatsioonil ja tulekahju kustutamisel.

Vaata Maailma SA ootab kõiki 9–16aastaseid arvuti- ja mobiilisõpru oktoobris ja novembris Nutilabori tasuta töötubadest osa võtma, andis teada sihtasutuse kommunikatsioonijuht Rica Williams.

Septembri keskpaigast on ligi kolmest tuhandest juhiloa vahetajast üle kolmandiku tellinud endale juhiloa posti teel. Juhiloa posti teel tellimise eest lisatasu maksma ei pea, tasuda tuleb vaid riigilõiv loa vahetamise eest. Uus teenus on tunduvalt kiirem – kui liiklusregistri büroost saab vahetatud juhiloa kätte alles kümnendal päeval, siis posti teel jõuab see kliendini kolme tööpäeva jooksul.

Kolmapäeval, 22. oktoobril kell 15.40 teatati päästeametile, et Valgamaal Tõlliste vallas Jaanikese külas Õie tänaval on näha suitsu. Tegu on suvilarajooniga.

Lüllemäe põhikoolis on tänavu tehtud hulk ehitustöid. Praegu käib uue katuse panek maja kahekorruselisele osale ning järgmisel kevadel on plaanis alustada hoone laiendustöödega.

Valgamaal sai täiskasvanud õppija nädal esmaspäeval piduliku punkti Valga kutseõppekeskuses tublimate tunnustamisega.

arsti ja 7428 õde töötas Eestis mullu novembris. See selgus tervise arengu instituudi tehtud tervishoiutöötajate uuringust. Arstide seas oli kõige enam perearste, anestesioloogia- ja intensiivraviarste ning günekolooge. Õdede seas oli kõige enam üldõdesid, pereõdesid ja anesteesia-intensiivraviõdesid. Arstide keskmine vanus oli ligikaudu 51 aastat, õdedel 45.

Teisipäevases põlengus sai tõsiselt kannatada Kaagjärve-Alamõisa töölistemaja. Muinsuskaitse lubab hoone tuleviku nüüd luubi alla võtta.

Pärast seda, kui kajastasime juunis Laatsi tööstusrajooni ettevõtete muret Saviaugu tänava pärast, sai probleem mõneks ajaks lahenduse. Nüüd on Valga oluline transiiditee taas hullus seisus.

Valgamaalase toimetusele saabus tähelepaneliku kodaniku vihje, et Valga staadionihoone terrassile on tekkinud välibassein.

Mõni nädal tagasi startis  ETV2-s dokumentaalipõhine saade «8 mm elu», mis toob vaatajateni põnevaid filmikilde elust enesest.

 

Teisipäeval, 21. oktoobril avastati, et Otepää vallas Pilkuse külas on sisse murtud suvila juures asuvasse sauna ja garaaži ning varastatud punast värvi Honda ATV registreerimisnumbriga 24HO, teler, mootorsaag, ATV lumesahk, võsalõikur, akutrell, motokiiver, kuus prožektorit ja teisi esemeid. Kahju on umbes 12 900 eurot.

Täna, 22. oktoobril katab Eestit kõrgrõhkkonna lõunapoolne serv. Puhub tugev ida- ja kagutuul, põhjarannikul ka kirdetuul, puhanguid on sisemaal 12-13 m/s, saartel ja rannikul 15-18 m/s. Tuult tõstab väike osatsüklon, mis liigub üle Taani väinade Poola poole. Selle sajud Eestini ei ulatu ja meie ilm on vähese ja vahelduva pilvisusega ning olulise sajuta. Õhutemperatuur on päeval -1..+3°C.

Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL), Varjupaikade MTÜ ja Tartu kodutute loomade varjupaik korraldavad 20.–31. oktoobrini kestva ühiskampaania «Munad maha!», mille eesmärk on propageerida koerte ja kasside steriliseerimist/kastreerimist.

Nädalavahetusel toimunud Toidupanga toidukogumisaktsiooni vältel koguti toimetulekuraskustes perede aitamiseks ühtekokku  34 881 ühikut toidukaupa, mida võib lugeda seni parimaks tulemuseks läbi aegade.

Oktoobri teisel nädalal oli Eesti üldhariduskoolide 5.–7. klassi neljaliikmelistel õpilasvõistkondadel võimalus osaleda maakondlikel viktoriinidel «Üheskoos Soome lahe heaks». Viktoriin on üks rahvusvahelist Soome lahe aastat tähistavatest sündmustest.

Täna kell 9.01 sai häirekeskus teate, et Valgamaal Karula vallas Kaagjärvel tuleb kahekorruselise kivimaja räästast suitsu.

Täna kell 9.01 sai päästeamet teate, et Valgamaal Karula vallas Kaagjärvel tuleb kahekorruselise kivimaja räästast suitsu.

Lõuna-Eesti pommigrupp sai 20. oktoobril teate, et Valgamaal Põdrala vallas Rulli külas leiti käsigranaat RG-42. Lõhkekeha hävitati kohapeal.

Miks valisite homse loodusõhtu teemaks Otepää looduskeskuses taimede võõrliigid?

miljonit eurot investeerib riik raudteepeatuste ühenduste parandamisse teiste transpordiliikidega. Toetus on mõeldud kohalikele omavalitsustele, mida läbib raudtee. Kavas on toetada kergliiklusteede, juurdepääsuteede, parklate ja bussipeatuste ehitust või remonti, infotahvlite paigaldust ning vaksalihoone remonti.

 

Reedest pühapäevani toimunud Tõrva esimene dokumentaalfilmifestival tõi vaatajate silmadesse sära. Tegu polnud üksnes ühise filmivaatamisega, vaid osa võis saada paljust muustki.

Möödunud reedel Valgamaal mopeediga õnnetusse sattunud mehe seisund on üliraske ning arstid võitlevad tema elu eest.

Tänavuse õiglase kaubanduse nädalaga seoses saabus Eestisse üleeuroopalise kampaania «Make Chocolate Fair!» sõiduk, mis oma 10 000 kilomeetri pikkusel teekonnal teavitab inimesi šokolaaditootmise varjupooltest ja kutsub üles andma allkirju šokolaaditööstusele suunatud nõudmistele.

Möödunud neljapäeval kehtestas Valga haigla seoses noroviirusnakkusega külastuspiirangu õendus-hooldusosakonnas, kus haiguse vaibumiseni ei võeta osakonda ka uusi patsiente.

Reedel, 17. oktoobril kell 16.02 põles sai päästeameti häirekeskus teate, et Helme vallas Linna külas põleb kortermaja kelder ning tuli ja suits levis ka maja trepikotta. Päästjad kustutasid põlengu kella 17.25ks.

Pühapäeval, 19. oktoobril kella 12.43 ajal teatati päästeameti häirekeskusele, et Valgamaal Sangaste vallas Laukülas suitseb mahtuniversaali Volkswagen Sharan mootoriruumi ja salongi vaheline polster.

Täna, 20. oktoobril algab noorteparlamendi delegaatide kandideerimine. Seal asub tööle kokku 101 delegaati üle Eesti ning kandideerida võivad kõik noored vanuses 13–26 aastat.

Laupäeval, 18. oktoobril toimus Valga spordihallis Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste neljanda vooru kohtumine, kus omavahel võtsid mõõtu Viljandi HC ning Valga Käval.

Laupäeval, 18. oktoobril oli Valgas Kungla tänava kunstmuruväljakul jalgpalli välihooaja viimane turniir.

Pühapäeval, 19. oktoobril pandi Valga kultuuri- ja huvialakeskuses punkt konkurssfestivalile "Lauluragin 2014".

Küsitluses on osalenud  inimest