Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eile pärastlõunal said politsei ja päästeamet teate, et Valgas Aia tänaval ametiasutustest pungil maja juures prügikastis lebab lõhkekeha.

Kuidas mõjutab sigade katku jõudmine Puka valda ümbruskonna seakasvatajaid?

jooksusõpra on sel laupäeval oodata Tartusse Tähtvere spordiparki, kus leiavad aset Tartu jooksumaratoni avaüritused: lastejooksud ning heategevuslik Heateo jooks. Need on soojendus pühapäevasele 33. Tartu jooksumaratonile Otepää ja Elva vahelistel metsateedel, kus on starti oodata üle 4000 jooksja ning kõndija.

Juba homme TV3 ekraanile jõudvas uues saatesarjas «Teismeline rahaboss» saab pere rahakotti käsutamas näha Keeni põhikooli 9. klassi neiut Timea-Helen Tederit.

Talgulisi laupäevane tujukas ilm ei heidutanud. Need, kes olid end kirja pannud, tulid välja – tuli rohkemgi.

Aprillis oli kõikidel vähemalt 16aastastel tõrvakatel võimalus hääletades kaasa rääkida selles, millele linna eelarveraha kulutada. Hääletajad pidid tegema oma valiku 18 ettepaneku vahel, mille ühine eesmärk on Tõrva muutmine paremaks elu- ja töökohaks.

Täna kell 14.02 said politsei ja päästeamet info, et Valgas Aia 17 maja juures asuvast prügikastis lebab lõhkekeha.

Täna kell 14.02 said politsei ja päästeamet info, et Valgas Aia 17 maja juures asuvas prügikastis lebab lõhkekeha.

Politsei palub kaasabi selgitamaks välja nädal tagasi kadunuks jäänud 17aastase noormehe asukohta.

Neljapäeval, 30. aprillil said Lõuna-Eesti pommigrupi demineerijad väljakutse Valgamaale, kus Hummuli vallast Jeti külast oli kaevetööde käigus leitud mürsk.

Tõrvas pühapäeval toimunud rohevahetusel olid perenaisel Margit Lellel käed tööd täis, alles õhtu eel sai ta mahti tegusast päevast kokkuvõtteid tegema hakata.

 

Pühapäeval, 3. mail toimus Karula valla kultuuri- ja huvialakeskuses kevadkontsert, mis oli pühendatud emadepäevale ja ühtlasi ka uute ilmakodanike sünni tähistamisele.

Eesti E-tervise Sihtasutuse ja haigekassa koostöös on peagi valmimas riigiportaali arendus, mis võimaldab ravikindlustatud isikul vaadata patsiendiportaalist kulutusi tema ravile.

Ilmateenistus prognoosib algavaks nädalaks küll kohatisi vihmasagaraid, aga ka soojakraade, mis päev-päevalt järjest suvisemaks kerkivad. Aeg on niidukid talvekorterist välja ajada - muru on viimase nädala jooksul kõvasti pikkust visanud.

Laupäeval, 25. aprillil toimus Männiku lasketiirus Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus, millest võtsid osa Võrumaa, Tartu, Rapla, Viru, Valga, Sakala, Pärnumaa, Lääne, Alutaguse, Tallinna Põlva, ja Harju ringkonna võiskonnad.

28. aprillil toimus Valga maavalitsuses 7.--9. klasside saksa keele olümpiaad. Viiest maakonna koolist osales kokku 22 õpilast. Olümpiaadi küsimused koostasid õpetajad Margot Keres, Heli Veerme ja Dagmar Parts, andis teada Valga maavalitsuse avalike suhete juht.

Aiapidajad ja muidu botaanikahuvilised on oodatud täna Tõrva, Patküla 5 toimuvale  rohevahetusele taimi vahetama ja kogemusi jagama. Väravad on avatud alates keskpäevast ja oodatud on ka need, kellel taimi kaasa tuua ei ole.

Kõik tänased talgulised on väärt ülivõrdes kiidusõnu, Valgamaalasele saatis pildid ka Helme talguliste väike, aga tegus meeskond.Nemad olid ametis Helme mõisapargis ja alevikus.

Tänane Teeme Ära talgupäev, mis kõikjal üle Eesti sujus töiselt ja tegusalt, on praeguseks lõppenud. Tegemist oli väga hästi korda läinud talgupäevaga, mille raames tuli vaatamata vihmale kodust välja mullusest rohkem inimesi – tänastel andmetel vähemalt 43 026 talgulist. Talgupäeva meeskond tänab ja tunnustab kümneid tuhandeid eestimaalasi, kes on jätkuvalt valmis kaasa aitama kodukandi ja kogukonna elu edenemisele. Tänavuse talgupäeva värskeimad emotsioonid leiab aadressilt www.teemeara.ee/otse.

 

Organisatsioon Loomade Nimel ja loomade eestkosteorganisatsioon Loomus taunivad loomi kasutava tsirkuse tegevust. Alates esimesest maist alustab Eestis mitmendat korda oma tuuri Viktor Nikulini tsirkus. Ka sel aastal kasutab Nikulin tsirkuseetendustes loomi.

Teeme Ära talgud ei ole lihtsalt koristamine: need on korraga mõttetalgud, ümbruse korrastamine, vana lammutamine ja uue ehitamine, tuleohutustalgud ja palju muud. Ühesõnaga - kogukondade poolt omaks võetud uus traditsioon. Koristusaktsioone oli juba enne õiget talgupäeva ja neid jagub ka järgmisse nädalasse, eriti suurt kiitust väärivad laupäevased talgulised, kes ennast halvast ilmast sugugi heidutada ei lasknud.

Valga kultuuri-ja huvialakeskuses peeti täna järjekordsed rahvusvahelised peotantsu võistlused. Eestist ja Lätist pärit tantsupaaride hulgast selgitati žürii punktide põhjal parimad.

Valgamaalane väisas täna talgulisi, kes ühise eesmärgi nimel on töökindad kätte tõmmanud ning kodukandi parema homse nimel oma tööpanuse annavad. Fotod on tehtud Karulas, Lüllemäel, Laatres ja Valgas, kus kokku müttas tublisti üle 100 inimese.

Mai on lemmiklooma sõpruse kuu, mis toimub Eestis esimest korda eesmärgiga edendada inimeste teadlikkust vastutustundlikust lemmikloomapidamisest ning selgitada loomateraapiate võimalusi ja olemust

Kas rohenäpud on Tõrva rohevahetuse omaks võtnud?

miljoni euro suurusest keskpanga mullusest kasumist otsustas Eesti Panga nõukogu veerandi ehk 4,3 miljonit eurot kanda riigieelarvesse. Ülejäänud kolmveerandi eelmise aasta kasumist suunas nõukogu keskpanga kapitali tugevdamiseks. Alates 1992. aastast on Eesti Pank oma kasumist eraldanud riigieelarvesse kokku 133 miljonit eurot.

Otepää vallavolikogu avaldas neljapäeval umbusaldust oma juhile Jaanus Raidalile. Kohe seejärel sai volikogu endale nii uue esimehe kui aseesimehe.

Tõrva linn korraldab 13. juunil koostöös kohalike elanikega ülelinnalise kodukohvikute päeva. Esmakordsest üritusest Valgamaal loodetakse kujundada Tõrva kui suvituskeskuse kultuuri­traditsioon.

Mullu septembris nurgakivi saanud Valga asenduskodu Kurepesa paarismaja pidanuks valmima mais. Praegu on aga ehitajad tööjärjega ligi kaks kuud graafikust maas.

Laupäeval, 2. mail tuleb vaatamata jahedale ja niiskele kevadilmale tegus talgupäev kõikjal üle Eesti. Reede keskpäevase seisuga toimus Teeme Ära talgupäeva raames 1746 talgut, kuhu oli end kirja pannud juba ligi 23 000 talgulist.

Tõrva noortest ja noorte meelsetest koosnev MTÜ Tõrva Noorte Liit moodustas täna oma erakorralisel üldkoosolekul 10-liikmelise Tõrva Raadio nõukogu, mis hakkab juhtima Tõrva Raadio tööd. Pärast üldkoosoleku lõppu toimus kohe ka esimene Tõrva Raadio nõukogu koosolek.

Keskkonnaministeeriumi ja Eesti Keskkonnauuringute Keskuse (KUK) koostöös korraldatud prügipõletuse katsest selgus, et jäätmete põletamine kodustes lõketes halvendab märgatavalt õhukvaliteeti kantserogeenide näol ning mõjub negatiivselt ka inimorganismile.

 

Tänasell talgupäeval pistavad talguhundid oma hundipassi taskusse ja siirduvad – kes metsa, kes linna – koristama ja kõpitsema. Näiteks Valgas saab puhtamaks terve räämas kvartal, Laatres haljas­alad, Keenis mõisaümbrus.

Tehnilise järelevalve amet, häirekeskus ja päästeamet kutsuvad kõiki eestimaalasi Teeme Ära talgupäeva raames teada andma ohtlikest kaevudest

 

2.-10. maini toimuvad taas Eesti mäluasutuste digitalgud, milles kõik soovijad saavad aidata tuvastada vanu fotosid.

Eesmärk on lisainfo saamine mäluasutustes hoiul olevate piltide kohta, et järgmistel huvilistel oleks neid kergem leida ja kasutada.

30. aprillil kella 11.25 ajal toimus liiklusõnnetus Valga linnas Kuperjanovi 33 juures.

Valgamaa koolide lugemishuvilised said vaadata-kuulata tänapäeva lastekirjanduse tegijaid. Noortel lugejatel olid külas kirjanikud Kadri Hinrikus, Indrek Koff, Piret Raud ja Kätlin Vainola.

Aprillis alustati tee remonttöödega Võru – Mõniste - Valga maanteel. Objekt on looduses maha märgitud, eelmisel nädalal alustati ka juba raadamistöödega ning käesoleval nädalal hakati paigaldama põhiteele uusi truupe.

 

Reedel laieneb Lõuna-Rootsist madalrõhkkond servaga Läänemerele ja kõrgrõhkkond eemaldub kaugemale Venemaale.

Valgamaalasele helistas täna šokeeritud linnakodanik, keda häiris Valgas Kukemarketi kaupluse ümbruses avanenud vaatepilt.

Ajakirja 30+ teine diginumber on alla laadimiseks valmis.

Eile, 30. aprillil kell 18.03 said päästjad teate, et Tõrva linnas on süttinud sõiduk.

Politsei tabas eile, 29. aprillil Tartumaal ulatuslikult kiirust ületanud autojuhi, kel tuleb sooritatud liiklusrikkumise eest veeta järgmised kümme päeva arestis, edastas politsei- ja piirivalvemaeti pressiesindaja Kerly Peitel.

Otepää vallavolikogu avaldas tänasel istungil umbusaldust oma esimehele Jaanus Raidalile, kes on volikogusse valitud valimisliidu Otepää esindajana.

Maksu- ja tolliamet (MTA) saatis täna meeldetuletuse maksukohustuse täitmise kohta ligi 8000 isikule, kellest 693 isikule sattus teatisesse tehnilise vea tõttu võlasumma asemele viitenumber.

 

Otepää vallavolikogu avaldas tänasel istungil umbusaldust oma esimehele Jaanus Raidalile, kes on volikogusse valitud valimisliidu Otepää esindajana.

Jalgpallurite kokaiiniäri süüasjas vangi mõistetud endine FC Valga Warriori vutimängija Norman Kägo ei pääsenud ennetähtaegselt vabadusse.

Kolmapäeval, 29. aprillil sai politsei teate, et Valgamaal Karula vallas Karula külas on murtud sisse ehitusjärgus majja ja varastatud tööriistu.

 

Eesti Rehviliit tuletab meelde, et täna, 30. aprillil on viimane päev talverehvide vahetamiseks suverehvide vastu. 1. maist on naastrehvidega liiklemine suveperioodil keelatud.

Küsitluses on osalenud  inimest