Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Infrastruktuuriettevõte Empower seljatas Elektrilevi 44 miljoni euro suuruses elektrivõrgu hooldustööde hankevaidluses osaliselt Leonhard Weiss RTE, mille hankevõit kaebuse tagajärjel pooltes hanke osades tühistati.

Eesti meistritiitlid sõideti välja NM16, NM18 ja NM20 vanuseklassides.

Tänai keskpäeval sai Kääriku spordikeskuses stardi  Euroopa saunamaraton. Samas on ka finiš, kokkuvõtete tegemine ja autasustamine ning järelpidu ansambliga Regatt, mis on saunalistele tasuta.

Seakatk võib kõige tõenäolisemalt jõuda farmi saastunud sööda kasutamise ja loomapidajate eksimuste tõttu bioohutusmeetmete rakendamisel, selgub Eesti Maaülikooli ning veterinaar- ja toiduameti (VTA) koostöös läbi viidud epidemioloogilisest uuringust Eesti seafarmides 2015. aastal toimunud taudipuhangute põhjuste kohta.

President Toomas Hendrik Ilves allkirjastas neljapäeval otsuse anda vabariigi aastapäeva eel riiklikud autasud 99 inimesele. Nendest kaks on seotud Valgamaaga.

tonni võib Eestis tänavu räime püüda. Kilu võib tänavu püüda kokku 23 175 tonni, turska 1044 tonni.

Tulevases Valga riigigümnaasiumi hoones käivad suured ehitustööd. Seestpoolt muutub haridustempel pea tundmatuseni, näiteks kaob sealt spordisaal – hoone tagaküljele aga tuleb lift.

Robert Kõvask, Valga politseijaoskonna politseikapten: «Aktiivsete abipolitseinike arv on viimased aastad püsinud 30 ringis, kasvades mullu 31-lt 36-le. Nendest üheksa on saanud täiendõppe ja võivad iseseisvalt abipolitseinikuna toimetada.

Reede õhtul kogunesid Valga  kultuuri ja spordi mittetulundusühingud Valga kultuuri- ja huvialakeskusesse, et ühiselt üks vahva pidu maha pidada.

Eelmise nädala teisipäeval tules peaaegu täielikult hävinud Otepää spaahotelli Bernhard põlengupõhjuste uurimine kestab. Hotelli omaniku Madis Mutso arvates esines aga kustutustöös puudusi.

 

Keskkonnaamet pöördus keskkonnaminister Marko Pomerantsi poole ettepanekuga võtta kaitse alla lammiöölane (Xylomoia strix), kirjutab Saarte Hääl.

 

Mullu rekordiliselt madalale tasemele jõudnud kuritegevuse tase langes kõigis maakondades, protsentuaalselt kõige rohkem aga Raplamaal.

 

Politsei sai 3. veebruaril teate, et Valgas Puiestee tänaval lõi 49aastane mees oma elukaaslast.

Kevade lähenemisega jõuab lähemale ka aeg, mil tuhanded noored taas eksamipinki asuvad. Valgamaal on enese proovilepanijaid sedapuhku ligemale poolteistsada.

Plusskraadid kipuvad küll talvele liiga tegema, kuid talvepealinnas Otepääl on sellele vaatamata ehe talveilm. Otepää on saanud värske lumikatte, suusamäed ja paljud talveatraktsioonid töötavad ning ootavad talvemõnude nautijaid.

 

Möödunud aasta detsembri alguses saabunud viiest väga toredast põhjapõdravasikast alles jäänud Rudolf tunneb tunneb ennast pärast ravikuuri juba paremini, andis teada talvepargi Otepää Winterplace juhataja Siim Kalda.

 

Reedel ja laupäeval peetakse Tõrvas Veski tänaval Mulgi turu laadapäevi. Kohal on nii kohalikud kui ka kaugema nurga kaupmehed.

Valga spordihallis ja selle ümbruses võib nädalavahetusel kõigi ootuste kohaselt liikumas näha hulka spordilembelisi inimesi.

Viletsad ilmaolud nurjasid laupäeval ja pühapäeval toimuma pidanud rallivõistluse Otepää rahvasprint 2016 toimumise. Siiski on Otepääl tulekul sportlik nädalavahetus, millel on ka tugev meelelahutuslik alatoon juures.

 

Laupäeva, 6. veebruari öö on kõrgrõhuharja mõjul sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on -1..-6°C ja kui taevas pikemalt selgineb, langeb see paar-kolm kraadi madalamale.

Kolmapäevases Alexela korvpalli meistriliigas tuli BC Valga-Valka / Maks & Mooritsa meeskonnal vastu võtta valus kaotus kodus mänginud Pärnu Sadama meeskonnalt.

 

Aasta parima keeleteo rahvaauhinna saaja väljaselgitamiseks on alanud avalik hääletus, mis kestab 9. märtsi keskööni. Igaühel on võimalik anda oma hääl ühele või mitmele kandidaadile haridus- ja teadusministeeriumi kodulehel.

Üle-eestiline muuseumiöö toimub tänavu 14. mail ning kannab pealkirja «Öös on laineid». Eelmisel aastal võttis muuseumiööst osa rohkem kui 112 000 inimest, mis oli kõigi aegade muuseumiöö publikurekord. Eelmisel nädalal auhinnati eelmise aasta muuseumiööd ka Eesti muuseumide aastaauhindade turundusteona.

 

Päästeameti tuleohutusjärelevalve inspektorid alustavad tuleval nädalal tugevdatud kontrolli kodudes tuleohutusnõuete täitmise üle. Suurendatud tähelepanu pööratakse üle Eesti kontrollreidide käigus just suitsuanduri olemasolule ja töökorras olekule ning küttekolde korrasolekule ja hooldusele.

 

Kampaania «Sõprusel ei ole hinda» tähendab seda, et taas saab varjupaigast võtta endale looma tavapärase loovutustasuta. Piisab sellest, kui tulevane omanik soetab stardipaketi.

Tallinna Küte ja Eraküte langetasid jaanuaris soojuse müügihinda, millele aitas kaasa maagaasi ja sisseostetava soojuse hindade odavnemine. Gaasi ning põlevkiviõli aktsiisimäära tõusust olenemata prognoosivad mõlemad Utilitase kontserni kuuluvad ettevõtted soojuse hindade langust järgnevatel kuudel. Ka paljude valgalaste toasooja eest hoolitseb Eraküte.

Neljapäeval selgitati Valga spordihallis välja Valgamaa koolide meistrid 3x3 korvpallis 4.-5.  ja 6.-7. klasside poiste ja tüdrukute arvestuses. Tiitli nimel oli võistlemas 19 võistkonda neljast koolist.

President Toomas Hendrik Ilves annab Eestile osutatud teenete eest sel aastal riikliku autasu 99 inimesele.

(1)

Beniini hind on viimastel päevadel lühikese ajaga kerkinud 11 sendi võrra liiter. Seega võib öelda, et 1. veebruarist kehtima hakanud aktsiisitõus jõudis nüüd tanklatesse, nagu kütusemüüjad ka nädala algul ennustasid.

Eestis jätkus 25.–31. jaanuarini grippi ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise kasv. Arstiabi vajas 6194 inimest, haigestunute hulk suurenes eelneva nädalaga võrreldes 33 protsenti. Oluliselt kasvas grippi haigestunute arv.

Veebruaris on grippi ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumiste arv Eesti kasvanud. Gripijuhtude arv on tõusuteel ka Valgamaal.

Valgamaa kagunurka läbiv maaliline Mustjõgi on viimasel nädalal näidanud tavatult kõrget talvist veetaset, mida Taheva hüdromeetria­jaa­mas varem polegi täheldatud.

Möödunud aasta kevadel said põllumehed ja loomapidajad taotleda kaheksat liiki uusi otsetoetusi ning nüüd on PRIA-l ka otsused ja väljamaksed tehtud: kokku määrati toetusteks 110 836 297 eurot.

 

Valgamaa kagunurka läbiv maaliline Mustjõgi on viimasel nädalal näidanud tavatult kõrget talvist veetaset, mida Taheva hüdromeetria­jaa­mas varem polegi täheldatud.

protsendile Valgamaal maatulundusmaade müügis olnud üksustest tehti pakkumised ning selle näitajaga oli maakond teiste seas esirinnas. Üle Eesti võõrandas maa-amet 2653 hektarit maad, millest laekus riigieelarvesse ligi 10 miljonit eurot.

Eelmise nädala lõpus ja käesoleva alguses käisid Karula rahvuspargis viimased kodumaised filmivõtted, mis lubavad juba tuleval sügisel Andrus Kiviräha «Rehepapi» surematule kinolinale tuua.

Talvepealinnas Otepääl saab 6. veebruaril teoks 7. Euroopa saunamaraton. Registreerunud on paarsada võistkonda, lisaks paarkümmend välismaist tiimi.

Iiris Saluri, terviseameti avalike suhete juht: «Eelmisel aastal Valgamaal jäid inimesed loomade teele ja sattusid nii-öelda rünnaku ohvriks 35 korral. 26 juhul oli tegemist koerahammustustega, seitsmel juhul põhjustas vigastusi kass ja ühel korral deegu.

Päästeamet sai mullu Valgamaalt 829 väljakutset, millest 101 olid küll ekslikud. Iga kuues väljakutse oli seotud tulekahjuga. Tules kaotas Valgamaal statistika kohaselt elu kaks ja vees viis inimest.

Tõrva mälumänguturniir, mida korraldatakse juba 11. aastat, on tänavu pühendatud Tõrva linna juubeliaastale, andis teada üks turniiri korraldajatest Siim Ausmees.

Politsei sai 2. veebruaril teate, et Helmes vallas on luku lõhkumise teel sisse murtud puukuuri ning sealsest sügavkülmikust varastatud erinevaid lihatooteid, maasikaid ning hapukapsast.

Valga haigla kehtestas tänasest külastuspiirangu. Piirang on seotud gripi ja ülemiste hingamisteede viirushaiguste laiaulatusliku levikuga. Piiranguga seoses palutakse haiglas ravil viibivaid patsiente kõrgenenud nakkusohu tõttu mitte külastada, et vähendada nii patsientide kui personali nakatumisohtu.

Kolmapäeval, 3. veebruaril sai Hargla koolis teoks mõõtühikute päev. Koolipäeva jooksul said 1.--5. klasside õpilased selgeks eri pikkus- ja mahuühikud.

Teisipäeval tuli Valga politseil tegeleda kahe juhtumiga, mis olid seotud sõidukitega, andis teada politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Peitel.

 

Vaatamata sellele, et kalendri järgi peaks maad katma kohev lumevaip, jätkuvad plusskraadid ja vihmasajud. Sulaveed ja järeleandmatud sademed on kergitanud jõed oma voolusängidest ja põldudele on tekkinud ajutised minijärved. 

Täna, 2. veebruaril kell 16.22 saabus häirekeskusele ärev teade põlengust Valgamaal Sangaste vallas.

Valga muusikakoolis käib sellest õppeaastast õppetöö nii süva- kui tavatasandil. Tulevikku vaadates on koolijuht aga mures õpetajate järelkasvu pärast.

Maaeluministeeriumi algatatud sealihakonservide tootmiseks tarnib selle aasta teise nädala sealiha Valgas tegutsev lihatööstus Atria Eesti AS, konservid valmistab jätkuvalt AS Maag Konservitööstus.

Eelmise nädala lõpus ja käesoleva alguses olid Karula rahvuspargis viimased kodumaised filmivõtted, mis toovad juba tuleval sügisel Andrus Kiviräha «Rehepapi» surematule kinolinale.

Tartu Maratoni stardini on jäänud ligikaudu kolm nädalat. 21. veebruarile plaanitud suusapeo toimumiseks kõige vajalikumat komponenti ehk suusarada paraku aga praeguse seisuga praktiliselt polegi.

Küsitluses on osalenud  inimest