Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Lüllemäe põhikool on leidnud uue juhi: 21. augustist täidab direktori kohuseid Valga gümnaasiumi kauaaegne liider Raimond Luts.

Nädala tegija on Valga muuseum, kes homme Valgas esmakordselt rahvariiete tuulutamise päeva korraldab. Säde pargis aset leidev ettevõtmine pakub kirevat programmi kogu perele.

Kolmapäeval kogunes maakonna koolirahvas Valga kultuurikeskusse hariduskonverentsile, millega anti avalöök uuele õppeaastale. Nimekad esinejad kutsusid kuulama ja isekeskis kuuldut arutama.

Maakonna muusikakoolid on algavaks õppeaastaks valmis: lisandunud on uusi õpetajaid ning hulk muusikahuvilisi noori. Uut on koolides aga rohkemgi.

Õppeaasta alguses toetavad linna- ja vallavalitsused peresid, et leevendada hoopi rahakotile, mis koolitarvete varumisel kiiresti kõhnuma kipub. Toetuste suurus Valgamaa eri paikades erineb suuresti.

Elupõlist tõrvakat Valev Eleranda teab vist iga aktiivsem kaaslinlane, sest olgu tutvuskohaks kohaliku kooli tööõpetuse tunnid, Helme koduloomuuseum või varahommikune trehvamine Tõrvat ümbritsevatel kalavetel, jääb ta meelde kui andekate ütlustega humoorikas ja mõistev inimene. Ta on kunstnik ja seda saab tema kohta öelda isegi nägemata ühtegi tema maali, puuskulptuuri või luuletust.

Valga linnasaun pakub ihuharimise võimalust juba aastakümneid, pärast uuenduskuuri on see tipp-topp koht, millega nõudlikumgi saunaline rahule võib jääda. Viheldagi saab, kuid viht tuleb endal kaasa võtta.

Starmani teatas veidi enne kella poot viit, et tehnilise rikke tõttu esineb probleeme televisiooniteenuse edastamises ja ülekoormuse tõttu on häiritud ka kõnekeskuse töö. Ettevõte asus tegelema rikke kõrvaldamisega.

Keskerakondlaste algatatud umbusaldus Valga linnapea vastu ei leidnud tänasel, 28. augusti linnavolikogu istungil volikogu liikmete enamuse toetust.

Lätis Daugavpilsis 26.–28. augustini toimunud Baltimaade ja Poola veterinaarametite juhtide kohtumisel lepiti kokku metssigade populatsiooni vähendamises kogu regioonis leviva sigade Aafrika katku tõkestamiseks.

Valga hariduskonverentsil esines teiste seas endine Euroopa Komisjoni asepresident ja endine Eesti peaminister Siim Kallas. Tänavu aasta eurooplase tiitli saanud mees rõhutab uue kooliaasta eel, et õppimine on vundament kogu elule ja edukuse pant. Usutluses Valgamaalasele tunnistas ta sedagi, et presidendiametile ta "ei" ei ütle.

Jahimehed on viimase viie kuu jooksul loodusest kõrvaldanud 385 sigade Aafrika katku (SAK) surnud metssea korjust, millest kümme viisid nad konteinerisse ja ülejäänud matsid maha.

Valga koerteklubi käis Valga loomade varjupaiga esindusega Tõrva Kodu elanike pühapäeva sisukamaks muutmas. Külaskäigul oli kaasas 16 koera, kes näitasid õuemurul oma hoolega õpitud oskusi.

Otepää vallavolikogu eraldas eelarvest 8000 eurot kaasava eelarve tarbeks. 21. augustini oli kõigil võimalik esitada oma ettepanekuid ja ideid Otepää valla kaasava eelarve kohta. Laekus 14 ettepanekut kaheksalt isikult, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Palupera vallas sai 24.–25. augustil teoks noortega tegelevate inimeste koostööseminar, andis teada Jelena Kalames Valgamaa Rajaleidja keskusest.

 

Eelolev nädalavahetus toob paljud inimesed veekogude äärde muinastulede ööd tähistama ning lisaks lõkke tegemisele on paljudel soov ka taevalaternaid lennutada. Öises taevas lendavad taevalaternad, ehk teisisõnu hiina laternad, on kahtlemata ilus vaatepilt, kuid paraku on see ilu lahtise tule tõttu ka väga ohtlik ja lisaks ka keskkonda reostav.

Homme, 29. augusti õhtul päikseloojangul süttivad Eesti randades sajad lõkked ja kokku saavad kümned tuhanded inimesed, et tähistada Muinastulede ööd. Veebilehe muinastuled.ee andmetel oli eilse seisuga registreeritud pea 300 lõket, mis toob kokku 17 000 inimest.

Täna, 27. augustil kell 17.16 saabus häirekeskusele teade tulekahjust Valgamaal Tõlliste vallas.

Eesti reisirongiliiklust korraldavale Elronile toob sügis kaasa raudteeremonditöödest tingitud ümberkorraldusi.

Riigihalduse minister Arto Aas allkirjastas lepingu, millega toetatakse Mulgi kultuuri instituuti 25 000 euroga, andis teada rahandusministeerium. Toetust soovivad mulgid kasutada Mulgimaa külastuskeskuse projekteerimiseks.

 

Maksu- ja tolliameti koondandmete põhjal deklareeris Eestis 666 898 inimest 2014. aasta eest tulu kokku üle 6,7 miljardi euro, keskmine aastane brutotulu kasvas inimese kohta 2013. aastaga võrreldes 4,8 protsenti ehk 11 758 euroni. Oluliselt kasvas möödunud aastal üüritulu deklareerijate ja tuludeklaratsioonide arv.

Valga Motoklubi noor sõitja Mark Peterson on 50cc klassis tänavu näidanud häid tulemusi.

 

Teadmistepäeval, 1. septembril alustavad kooliteed nii suured kui väikesed koolilapsed. Otepää vallavalitsuse töötajad pakuvad sel päeval kella 10.30–13 kõigile koolilastele, lasteaialastele, õpetajatele ja vanematele koolialguse puhul pannkooke.

Valga linna koolieelikutel on algamas septembris taas uus aastaring mängides ja õppides. Meie linna mudilastel on võimalus õppida ja mängida väga heades ja nüüdisaegsetes tingimustes – see teadmine sai kinnitust 30. ja 31. juulil Eesti Lasteaednike Liidu (ELAL) suvekoolis Valgas.

Riigikogu keskkonnakomisjon arutab täna, 27. augustil erakorraliselt jahiseaduse muutmist ja sigade Aafrika katku leviku tõkestamisega seonduvaid küsimusi.

 

Teisipäeval saabus teade uuest seakatkujuhtumist Valgamaal. Tõlliste vallas Vilaski külas Kopra Karjamõisas läheb hukkamisele 120 vabapidamises olnud hübriidsiga.

Teisipäeval saabus teade uuest seakatkujuhtumist Valgamaal. Tõlliste vallas Vilaski külas Kopra Karjamõisas läheb hukkamisele 120 vabapidamises olnud hübriidsiga.

Kooliaasta on ukse ees ja poodides kuumim kaup koolitarbed. Valik on suur ja hinnatundlikule ostjale keeruline. Valgamaalane tegi uurimisretke nii Valga kui Valka kauplustes ning aitab ülevaadet saada.

rulluisusõpra osales 9. Tartu rulluisumaratoni programmilistel üritustel. Tegemist on viimaste aastate suurima osalusarvuga. (VM)

Laupäeval süttivad Läänemere-äärsetes riikides muinastulede öö puhul taas lõkked. Valgamaal on neid lõkkekohti praegu teadaolevalt kolm: Valgas Pedeli jõe ääres, Nõuni järve ääres ning Jõgevestes.

Valgas asuv OÜ Paverkul pagaritöökoda on tegevust tublisti hoogustanud ning töötab täistuuridel. Toodangut jagub müügiks nii kodulinna kui Tartusse, nüüd käivad pilgud klientide otsingul ka Läti poole.

Kuigi Keeni põhikool ja Sangaste lasteaed Kratila tegutsevad edasi praegustes hoonetes, alustavad nad uut õppeaastat ühtse asutusena. Tulevikus võib tulla kõne alla ka ühise katuse alla kolimine.

Keeni põhikooli direktorina asub ametisse valla lasteaia Kratila endine juht Maire Murumaa.

Töökiusamisest doktoritööd kirjutades täheldas Merle Tambur, et töötajaid solvav ja alandav kuni nende peale karjumiseni viiv käitumine on Eestis varjatud, ent levinud probleem, millega tuleb võidelda.

Kooliaasta alguse eel tekib mõnelgi vanemal küsimus, et kui tema võsuke läheb esimesse klassi, aga tööandja lapsevanemale sel puhul vaba päeva ei anna, siis millised on tema võimalused ja õigused seda päeva siiski vabaks saada.

Teisipäeva õhtul, kui koolides avaaktused läbi, tasub nii väikestel kui suurtel minna Valga kultuurikeskusse huvitegevuse messile. Kesklinnas saab aga lustida perepäeval.

Kolmapäeval, kui pilvine taevas juba helgemat nägu näitama hakkas, oli Valgas Lembitu tänaval endise kutsekooli, nüüdse toidupanga õu täis elevust: käima lükatud tegus perepäev keskendus terviseedendusele.

 

Viimase ööpäeva jooksul on politsei poole pöördunud kümmekond inimest, kellelt üritatud välja petta tuhandeid eurosid.

 

Eelviimase suvenädala veetsid Tõrva gümnaasiumi noored rahvatantsijad vene rahvusest eakaaslastega Tallinna 53. keskkoolist. Õhku jäi plaan kohtuda ka järgmisel aastal.

Riigikogu maaelukomisjoni keskerakondlasest liikmed Martin Repinski ja Siret Kotka külastasid täna, 26. augustil Väike-Maarjas asuvat AS Vireeni loomsete jäätmete käitlemise tehast, kus kohtuti Vireeni juhatuse esimehe ja nõukogu esimehega.

TV3 ümberkolimine tasuta digilevi võrgus on paljudele televaatajatele kaasa toonud muret ja segadust. Starmani ZUUMtv tehnik Ivo Särg, kelle igapäevane töö on digiTV võrkude ülesseadmine, jagab praktilisi näpunäiteid, mida teha, kui digiTV telepilt hakib või kaob sootuks.

Peaminister Taavi Rõivas ja maaeluminister Urmas Kruuse kohtusid täna seakasvatajatega, et kuulata ära nende ettepanekud sektori olukorra parandamiseks, sigade Aafrika katku leviku tõkestamiseks ja tagajärgede likvideerimiseks.

 

Facebookis levib postitus, mis kirjeldab Valgas aset leidnud vägistamiskatset ja kutsub kaaskodanikke üles valvsusele.

Täna, 26. augustil kogunes juba viiendat korda aset leidavale Valga hariduskonverentsile «Haridus kui võimalus» ligi nelisada hariduselust huvitunut. Päeva nael on endise Euroopa Komisjoni asepresidendi ja Eesti ekspeaministri ettekanne. Aset leiab aga ka palju muud asjakohast ning huvitavat.

Esmaspäeval, 24. augustil sai politsei teate, et Tõrvas Ehitajate tänaval sisenes 75aastase mehe lukustamata korterisse võõras mees ja varastas laual olnud rahakotist 80 eurot.

Tänu tähelepanelikele inimestele on Eesti Telekomini (EMT ja Elion) jõudnud info võimalike petturite kohta, kes püüavad Eesti Telekomi töötajatena esinedes inimeste kodudesse pääseda.

Keskkonnaamet tuletab loomakasvatajatele meelde nende omavastutuse tähtsust sügisesel suurkiskjate kahjustuste sagenemise perioodil. Sügisel kasvab hundikutsikate väljaõpetamise ja pruunkarude talverasva kogumise tõttu surve karjakasvatajate ning mesinike varale.

26.–28. augustini toimub Lätis Daugavpilsis Baltimaade ja Poola veterinaarametite juhtide erakorraline kohtumine. Osalejad vaatavad üle kokkulepitud seakatku tõrjemeetmed ning otsivad lahendusi ohtliku taudi leviku peatamiseks regioonis.

 

Küsitluses on osalenud  inimest