Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Reedel, 25. jaanuaril sai politsei teate, et Valgamaal Sangaste vallas Keeni külas ründas tuttav 27aastane mees 39aastast naist.

 

Esmaspäeval, 26. jaanuaril avastati, et Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas on sisse murtud talumajja ja selle kõrvalhoonetesse.

Valga lasteaias Buratino avas uksed retrotuba, kus väljas mänguasjad ja esemed poole sajandi tagustest aegadest. Uudistamist ja avastamist jagub seal nii lastele kui nende vanematele.

Päästeamet sai mullu Valgamaalt 732 väljakutset, millest iga neljas oli seotud tulekahjuga. Tules kaotas elu üks inimene.

 

Valgamaa notar tõestas 2014. aastal kinnisvaraga seotud tehinguid kokku 946 korral. Tehingute arv kasvas Valgamaal aastaga ligi 11 protsenti, Eestis keskmiselt oli tõus kuus protsenti. Kõige enam tõestati müügitehinguid, aga tehti ka kinkelepinguid, seati hüpoteeke ning jagati kasutusõigust.

Traagilise õnnetuse, milles eile 49-aastane naine oma elu kaotas ja teine viga sai, põhjustas Ansomäe suusakeskuse juhataja sõnul halbade asjaolude kokkulangemine.

Otepää linna südamest mõne kilomeetri kaugusel Nüpli külas Ansomäel hukkus täna 49aastane naisterahvas, teine sai vigastada. Õnnetuse täpsemaid asjaolusid selgitab välja politsei.

(5)

Otepää lähistel suusakeskuses hukkus täna, 27. jaanuaril pärastlõunal 49aastane naine, teine naine sai õnnetuses vigastada.

Otepää lähistel suusakeskuses hukkus täna, 27. jaanuaril pärastlõunal 49aastane naine, teine naine sai õnnetuses vigastada.

Otepää vallas Pilkuse külas avati täna piduliku tseremoonia käigus Tõikamäele rajatud radaripost, mis hakkab lisaks Lõuna-Eestile katma meie idanaabrite lähimat õhuruumi.

Kui jaanuari teises pooles jõudis lõpuks Eestimaa pinnale AS Vireeni loomsete jäätmete käitlemise tehase angaari Ebaveres pikisilmi oodatud mobiilne «seapõleti», tekitas see omajagu küsimusi.

Täna, 27. jaanuaril kell 13.30 avatakse Valgamaal Tõikamäel pidulikult õhuväe radarpost, mis on oluliseks osa Eesti ja NATO õhuseiresüsteemist, andis teada kaitseministeerium.

Nädalavahetusel hävines Tõlliste vallas palkidest ootepaviljon. Hävitavaks jõuks ei olnud seekord emake loodus, vaid suurel kiirusel liikunud sõiduk, millest alkoholi tarvitanud nooruki võim enam üle ei käinud.

 

Riigikogu valimistel kandideerib paarkümmend inimest, kellel tihedam side Valgamaaga. Pea kõik nad on valmis ka Toompeal tööle asuma, selgelt eristub vaid Valga linnapea Kalev Härk.

Milleks Eestisse jõudnud ja seapõletiks kutsutav seade täpsemalt mõeldud on?

maksuvõla ajatamise ehk osadena tasumise taotlust rahuldas eelmisel aastal maksu- ja tolliamet.

Valga Jaani kiriku remondifond sai kopsaka lisa, mille abil muu hulgas plaanis korrastada pühakoja elektrisüsteem ja panna pinkidele istmesoojendused.

22.veebruaril 2015 toimub Otepääl kuuendat korda Euroopa Saunamaraton. Kuna Saunamaratonile registreerimine on toimunud oodatust kiiremini ning kohad on juba täis, lõpetatakse ennetähtaegselt maratonile registreerimine, edastas Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Nädalavahetusel hävines Tõlliste vallas palkidest ootepaviljon. Hävitavaks jõuks ei olnud seekord emake loodus, vaid suurel kiirusel liikunud sõiduk, millest alkoholi tarvitanud nooruki võim enam üle ei käinud.

 

Mulgi kultuuri instituut soovib hakata Mulgi murret ja kultuuri lähemalt tutvustama ka Tõrvas. Esimest korda saadakse kokku sel reedel.

Kävalil kolmandal päeval kaks võitu!
 

Reede õhtul oli  Nõuni kultuurimaja arendusjuht ning maakonna lahtiste võistkondlike mälumängumeistrivõistluste peakorraldaja Kalev Lõhmus veidi murelik. Üle mitme maakonna kohale saabunud lumepilv muutis teeolud halvaks. Samuti liikus kuuldusi sellest, kuidas viirused mitu Lõuna-Eesti mälumängusõpra haigevoodisse olid suunanud.

Kuulda sai nii pissivast ninakarust kui söögiks tarvitatavatest sipelgatest

(1)

Maanteeinfokeskuse teatel sajab Tartu, Põlva, Valga ja Võru maakonnas kerget lund ja teeolud on sajupiirkonnas muutlikud.

 

Pühapäeval, 25. jaanuaril tähistati Valgamaal, Roobe veski juures vabadusvõitleja kindralleitnant Paul-Adolf Lille 133. sünniaastapäeva.

Üle Eesti oli eelmisel aastal poolsada elektriga seotud õnnetusjuhtumit.

Selle aasta esimesest jaanuarist kasvas õpetajate miinimumpalk taas – mulluselt 800 eurolt 900 euroni ehk 12,5%.

Kahe päeva kokkuvõttes edukaim HC Tallas
 

Ida prefektuuri on tulnud mitmeid teateid selle kohta, et libapolitseinikud on sihikule võtnud Lääne-Virumaa elanikud eesmärgiga neilt raha välja petta.

 

Kogukonnad annavad märku, et ootavad maale inimesi, kes aitavad muuta maapiirkondi ettevõtlikumaks.

Jaanuarist on osoonikihti kahandavaid aineid keelatud seadmetesse lisada.

Näitaja suurenes ka üle Eesti.

Kui Valga gümnaasiumi õpilased ja õpetajad jõuluvaheajalt naasid, märkasid nad klassiruumide ja koridoride seintesse tehtud kummalisi märke.

Pikasilla tankla läbis uuenduskuuri. Uus on nii välimus kui sisemus, ka on kaubavalikusse lisandunud terve loetelu toidu- ja esmatarbekaupu, sest poodi sealkandis enam pole.

Neljapäeval täitus GMP Clubhoteli restoran kinohuvilistega, kuna külas olid legendaarne filminäitelja Arvo Kukumägi ja muusik Mari Kalkun. Õhtu eesmärk oli üles filmida telesaate materjal.

Valga spordihoones mängitakse 23.-25. jaanuaril 2015 noormeeste A vanuseklassi selle aasta Eesti meistrivõistluste esimene etapp käsipallis.

Siseminister Hanno Pevkur andis valitsusele ülevaate Kagu-Eesti tegevuskava koostamisest ja peamistest eesmärkidest piirkonna arengus aastateks 2015–2020. Tegevuskava keskendub ettevõtlikkuse soodustamisele ja töökohtade loomisele piirkonnas.

 

Tühjade leitud sigaretipakkide uuringust selgub, et maksumärkideta tubakatoodete pakendite osakaal on aastaga vähenenud 1,9 protsendipunkt võrra 18,8 protsendile.

 

Valga maavalitsuse initsiatiivil ajakohastati maakonna kohta käivat informatsiooni vaba entsüklopeedias Vikipeedia. Käeoleval aastal on tekstid plaanis tõlkida inglise, vene ja läti keelde.

 

Uuringufirma Norstat Eesti kontor on Valgas tegutsenud peaaegu aasta. Selle aja jooksul on töötajate arv märgatavalt kasvanud.

Talvepealinnas Otepääl ja selle lähiümbruses viiakse 22. veebruaril läbi saunaorienteerumise võistlus – Euroopa saunamaraton. Eelregistreerimine kestab 10. veebruarini ja on tasuta.

Rimi eestvedamisel toimunud koolivihikute kujunduskonkursile «Minu uus vihik» saadeti üle 800 kavandi. Parimate kavandite järgi kujundatud vihikud jõuavad müügile järgmise kooliaasta eel.

 

Töötukassa tunnustab täna, 23. jaanuaril Estonia Valges saalis juba kolmandat korda tööandjaid, kohalikke omavalitsusi ja koostööpartnereid, kellega nad on teinud tõhusat koostööd inimeste tööleaitamisel. Parimate partnerite nimetamisel said kaasa rääkida kõik töötukassa maakondlikud osakonnad.

Homme, 24. jaanuaril kogunevad Eesti maanteemuuseumisse Varbusel Eestimaa parimad koolibussijuhid. Seal saab teoks konkursi «Märka koolibussijuhti» pidulik lõpuüritus, millega tunnustatakse selle elukutse kõige silmapaistvamaid esindajaid.

Keskkonnaagentuuri ulukiseire osakonna juhataja Peep Männil tunnistas, et suurkiskjatest pole sigade aafrika katku (SAK) surnud metssigade korjustest lahtisaamisel eriti abi, sest karusid, hunte ja teisi raipeid söövaid elukaid on metsas hinge heitnud sigadega võrreldes vähe.

 

Politseile teatati 9. jaanuaril, et Valgamaal Tõlliste vallas Rampe külas lõi 35aastane mees tuttavat 39aastast meest.

Veebruaris antakse kuueteistkümnes Eesti haiglas üle heategevusprojektiga «Koos on kergem» kogutud rekordilised 104 000 eurot.

Reede hommikul sajab mitmel pool kerget lund, sajupiirkonnas on sõiduolud põhi- ja suurematel tugimaanteedel muutlikud.

Vaatamata sellele, et paljudes kohtades Eestis on maa must, on Tartu maratoni rada vähemalt 70 protsendi ulatuses heas seisus ning rajameister Assar Küti sõnul kannataks juba praeguses seisus Tartu maratoni korraldada vähemalt Otepäält Paluni.

Käsipalli Eesti meistrivõistluste käigus kohtusid kolmapäeval Valga Käval ja Põlva Serviti.

Küsitluses on osalenud  inimest