Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Valgamaa omavalitsused peale Valga linna ja Taheva valla oma töötajatele jõulupreemiaid jagada ei plaani. Küll tehakse kingituste ja pidudega rõõmu lastele, vanuritele ja puudust kannatavatele peredele.

Miks otsustasite Lüllemäel käivitada peotantsuringi?

protsendi tasemel püsib oktoobris läbi viidud TNS EMORi uuringu järgi Tunnustatud Eesti Maitse pääsukesemärgi tuntuse tase tarbijate seas. Tunnustatud Maitse ristikumärgi tuntus on tõusnud 66 protsendini, mullu oli see arv 62.

Pühapäeval kell 14 on inimesed oodatud Taagepera kirikusse heategevuskontserdile «Mu meel unus mägede taha ...». Tänavu korjatakse raha kiriku soojendusagregaadi soetamiseks.

Valgamaa kutseõppekeskuse kokaeriala juhendajal oli täna, 17. detsembril, praktikatunnis kaks lisaõpilast. Käed tegid valgeks Valga linnapea Kalev Härk ja koolidirektor Margus Ojaots, andis teada Valga linnavalitsuse avalike suhete spetsialist.

Pealkiri sai küll ülepaisutatud, sest õigupoolest on tegemist kolme esimese pääsukesega: Valgamaa kutseõppekeskuses õpivad logistikat Natalja Ivanova ja Anna Mamrukova iidsest Pihkva linnast endast, ning Jevgeni Vassiljev Velikije Luki lähedalt, Novosokolnikist.

Kui reedel oli Valga Toidupanga juht Tereesa Sale veel mures, kas kõigis kolmes maakonna linnas kogumispäeva ikka õnnestub korraldada, siis nüüd võib ta tõdeda: tegu oli õige otsusega.

Valgamaalane loosib kõigi oma tellijate vahel, kellel kehtiv lehetellimus, detsembri jooksul välja neli tahvelarvutit.

 

Kinnisvara vahendamisega tegeleva internetiportaali kv.ee andmetel pakuti Eestis novembris müügiks 4999 maja, aastaga on majade müügipakkumiste arv kerkinud 2 protsenti ning müüjad ootavad aastatagusest 12 protsenti kõrgemat hinda.

Tänase päeva, 17. detsembri vältel mõõdavad Lõuna ja Ida prefektuuri politseinikud kogu Jõhvi-Tartu-Valga maantee ulatuses autojuhtide sõidukiirust. Samuti kontrollitakse talverehvide kasutamist ja seisukorda.

Paar kuud tagasi kutsus Valgamaalane maakonna eelkooliealisi lapsi osalema joonistusvõistlusel «Mina märkan!». Sel moel soovisid lehetegijad arendada laste loovust ja õpetada meid, suuri inimesi, märkama meie ümber toimuvat.

Detsembrist alustas Valga haiglas tööd uus Siemensi kompuutertomograaf, mille abil on võimalik kiiremini ja täpsemini haigusi diagnoosida, samuti erakorralistele probleemidele paremini lahendusi leida, anti haiglast teada.

Tõrva gümnaasiumi üheksanda klassi poiss Tauno Palanen teenis üleriigilisel õpilasleiutajate konkursil keskmises vanuseastmes teise preemia. See pole Tõrva noore leiutajale esmakordne tunnustus – aasta tagasi hinnati tema leiutist kolmanda preemia vääriliseks.

Tõrva inimestel avaneb 22. detsembri hommikul võimalus taas kuulata kohalikku raadiot, sest noored lükkavad käima Tõrva Raadio jõuluprogrammi.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmetel registreeriti novembris Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 943 sündi, ilmale tuli 477 poiss- ja 466 tütarlast.

Esmaspäeval, 15. detsembril kella 19.43 ajal sai häirekeskuse teate, et Valgamaal Helme alevikus Karja tänaval on korter suitsu täis.

. MTÜ Usun Headusesse kogus pühapäeval Tõrva kirik-kammersaalis  kontserdiga Rowena Kleimanni toetuseks erakordselt suure summa  oma seniste heategevuskontsertide ajaloos – 9275 eurot.
. Kontserdil andsid oma panuse Vallatud Kuued, Margus Vaher,  Märt Avandi ja üllatuskülalisena Valdo Randpere.
. Heategevusest saadud summaga toetatakse eelkõige Rowena hambaravi.

Miks muutus eilsest ohtlike jäätmete vastuvõtu kord Otepää jäätmejaamas?

Riigieelarvest jagatavat niinimetatud katuseraha tuleb uuel aastal Valgamaale üle 200 000 euro ehk pea kaks korda rohkem kui tänavu. Märgatavalt on suurenenud ka raha saajate arv.

Valga vene gümnaasiumi õpilased korraldasid reedel koolis heategevusliku jõululaada, mille tulu läheb Aafrika laste õpingute ning Ukraina ja Eesti laste toetuseks. Kokku saadi 262 eurot.

Valgamaalane loosib kõigi oma tellijate vahel, kellel kehtiv lehetellimus, detsembri jooksul välja neli tahvelarvutit.

Detsembri alguses toimus üle-eestiline noorsootöö nädal. Selle käigus pöörati tähelepanu noorte suuremale kaasamisele noorsootöösse ja noorsootöö võimalustele ebavõrdsuse vähendamisel. Valgamaa Karula valla avatud noortekeskus viis antud nädala käigus läbi põnevaid ettevõtmisi, millesse kaasati erinevaid spetsialiste, anti keskusest teada.

Üleriigilisel noorte etlejate konkursil reedel Pärnus jäi žüriile silma Ala põhikooli 5. klassi poiss Kevin Köster, kes pälvis Koidula muuseumi eripreemia.

Laupäevased tormituuled ähvardasid ümber lükata ka linna jõulupuud. Laupäevase tormi ajal kõikus puu korralikult ja mõnigi möödakäija pidas targemaks kuusele mitte väga lähedale minna.
 

Viimase nädala jooksul on postitöötajad märganud palju välismaale saadetavaid kirju ja postkaarte, kuhu on küll märgitud tänavanimi ja linn, kuid unustatud lisada riik.

Valgamaa vabatahtlikud päästjad said hiljuti siseministeeriumilt märkimisväärse rahasüsti. Samas jagub priitahtlikel pritsimeestel ka soove, mille täitumist pikisilmi oodatakse.

Pühapäeval, 14. detsembril sai teoks järjekorras kuues MTÜ Usun Headusesse korraldatud heategevuskontsert Tõrva kammersaalis, sel korral toetati raske avarii üle elanud Rowenat.

Tormisel laupäeval kogunes 15 võistkonna jagu Lõuna-Eesti mälumängureid Puka valda Aakre rahvamajja. Aset leidis Eesti osavõtjaterohkeima mälumängusarja Maakilb Ugandi regiooni teine eelvoor.

SA Terve Valgamaa alustas 10. detsembril annetusprojektiga "Lastele voodid".

Teisipäevast neljapäevani viibisid Valgamaal USA pressi- ja kultuuriatašee Brad Hurst ja saatkonna meediaspetsialist Mairis Tuisk. Visiidi käigus külastati Valgamaa erinevaid turismiobjekte, haridusasutusi, spordirajatisi, muuseume.

Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) seab eelolevatel valimistel oma nimekirjas üles mitu tuntud ühiskonnategelast, kes jagavad erakonna eesmärki tuua Eesti poliitikasse uut mõtlemist ning värsket verd, andis erakond 10. detsembril teada.

Nii annetuse teinutel kui annetamist kaaluvatel inimestel on võimalik vaadata, milliseid kingitusi on annetatud raha eest soetatud.

13. detsembril kella 18.40 ajal toimus liiklusõnnetus Valga maakonnas Puka vallas.

Laupäeval kogunesid Valga keskraamatukogu raamatusõprade klubi liikmed kohvikusse Säde, et pühitseda kooskäimise kümnendat aastapäeva.

Tormituulte kahjudega seotud väljasõite oli Lõuna-Eesti päästjatel täna kella 16 seisuga olnud kokku 98.

Tänane torm häiris ka mõne inimese toimetusi. Paljudel lõi päevarütmi segi kadunud elekter.

 

Kuu aja jooksul saab taotleda 2015. aastaks toetust projektidele, mis aitavad hoida vana Võrumaa kultuurilist ja keelelist eripära. Avalik konkurss kestab 14. jaanuarini, andis teada rahvakultuuri keskus.

Lisaks sellele, et Valgamaal on mitmeid elektrikatkestustusi, murdis tormituul ka puid

Tänasest jõustuvad Euroopa Liidu uued nõude toiduainete märgistamiseks, mis muudavad tarbijale toidumärgistuse arusaadavamaks ja lihtsamaks.

Seoses Eestis möllava tormiga on võrguettevõttele Elektrilevi tulnud üle Eesti hulk teateid avariilistest elektrikatkestustest.

Reedel, 12. detsembril peeti Valga Kultuurikeskuses maakonna lasterikastele peredele tore jõulupidu.

Valga–Võru–Koidula raudteeliini lähiajal reisijateveole sobilikuks ei kohandata, kuigi Kagu-Eesti omavalitsusjuhid peavad seda vajalikuks. Põhjus ei pruugi olla rahas ega väheses reisijate hulgas, vaid riigifirmas nimega Tallinna Sadam.

Meediasse on Lüllemäe põhikoolist viimasel ajal jõudnud hulk positiivseid sõnumeid: hüppeline õpilaste arvu kasv, noor kollektiiv, pingevaba õpe. Pingetest vaba kool siiski pole – tänavuse eelarve raha sai otsa juba oktoobris.

Sel nädalavahetusel jõudsid Toidupanga kogumispäevad esmakordselt Otepääle ja Tõrva. Valga Toidupanga juhataja Tereesa Sale hinnangul oli vajadus selleks olemas, paraku napib vabatahtlikke abilisi.

Riigi infosüsteemi amet (RIA) hoiatab arvutikasutajaid saksakeelsete e-jõulukaartidega leviva viiruse eest.

euro väärtuses on uuest aastast lapsel õigus saada asenduskoduteenust, varem oli see summa 9096 eurot aastas.

Ühes kalendrikuus on teenuse hind kuni 795 eurot varasema 758 euro asemel. 2013. aasta lõpu seisuga oli Eestis 36 asenduskodu, milles elas 1026 last ning töötas 576 kasvatusalatöötajat või perevanemat.

Miks ei ehitud tänavu jõuluaja alguseks ära Valga linnavalitsuse hoonet?

Tänaöine torm võib Eestis kaasa tuua elektrikatkestusi ning sellest tingituna mobiililevi häireid erinevates Eesti piirkondades. Seda eriti saartel ja Lääne-Eesti piirkonnas, kus ilmateade lubab tuulepuhanguid kuni 35m/s.

Valga vene gümnasistid korraldasid täna koolis teistkordselt heategevusliku jõululaada, mille tulu annetatakse Aafrika laste õpinguteks ning Ukraina ja Eesti laste toetuseks.

Ilmateenistuse andmetel on laupäeval oodata sisemaal puhanguti kuni 30, Saaremaal ja Hiiumaal kuni 35 meetrini sekundis ulatuvaid tormi-iile. Praeguste ilmaprognooside järgi võib oodata ulatuslikke elektrikatkestusi, mille kõrvaldamiseks on kõrgendatud valmisolekusse viidud 121 Elektrilevi ja elektriehitusettevõtete rikkemeeskonda.

Küsitluses on osalenud  inimest