Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Arvestades asjaolu, et Lätis Eesti piirist 15 kilomeetri kaugusel on tuvastatud nii sigade aafrika katku kui klassikalise katku juhtumeid, kutsus Valga maavanem Margus Lepik kokku juhtrühma, et jõuda selgusele ennetusmeetmete osas Valgamaal, andis teada Valga maavalitsuse avalike suhete juht.

Eesti kuni 20aastaste noormeeste käsipallikoondis avas Austrias toimuval EMi finaalturniiril võiduarve, kui sai 3. vahegrupi avamängus Makedooniast jagu 26 : 19. Mängu alguses koguni 5 : 1 juhtima pääsenud Eesti võitis juba poolaja 14 : 9.

Seoses sigade Aafrika katku jõudmisega Eesti piiride vahetusse lähedusse on Scandagra Eesti AS alustanud kõikide söötade kuumtöötlemisega ja territooriumile sissesõitvate autode desinfitseerimisega.

Pühapäeva, 27. juuli hommikul sai politsei teate, et Valgas Vee tänaval on sisse murtud sõiduautosse Volkswagen Golf. Sõidukist midagi varastatud ei olnud, aga kõik autos olnud esemed olid segamini paisatud.

Ööl vastu 29. juulit murti Tõrvas Valga tänaval sisse kummiboksi, kust varastati umbes 20 rehvi.

Esmaspäeval, 28. juulil kella 18.36 ajal saabus päästeameti häirekeskusele teade, et Valgamaal Helme vallas Patküla külas põletatakse suures hunnikus (6x10 m) prügi.

Viimaste nädalate palav suveilm toob terviseprobleeme eelkõige eakatele, kes kõrgete temperatuuride suhtes eriti tundlikud.

Laupäeval kuulutati Jänedal Eesti talupäevade avapäeval välja aasta talu 2014. Parimad selgusid kolmes kategoorias: traditsioonilised tootmistalud, alternatiivse tootmissuunaga talud ja noortalunikud.

Ööl vastu 27. juulit murti Tõlliste valas Tsirguliinas Nooruse tänaval sisse lukustamata ehitusjärgus olevasse majja ja selle kõrvalhoonesse.

168 inimest on juuli keskpaiga seisuga tänavu Eestis HIVi nakatunud, aids on diagnoositud kaheksal inimesel, selgub terviseameti statistikast. Kõige enam ehk 86 inimest on HIVi nakatunud Tallinnas, Valgamaal on nakatunuid üks.Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 8870 inimesel, sealhulgas aids 422 inimesel.

Laupäeval startis Sangaste lossi juurest järjekorras juba seitsmes Rukkihundi jooks. Tegemist oli Valgamaa jooksusarja viienda etapiga.

Pühapäeval sai teoks järjekordne, juba 25. Iigaste metsajooks. Tegemist oli Valgamaa tänavuse jooksusarja kuuenda etapiga.

Esmaspäeval kella 20.49 ajal tuli teade tulekahjust Valgas Tartu tänaval.

Täna, 28. juulil tabas välk kaske, mis purunes mitmeks tükiks.

Talunikud ütlevad, et kuigi ümbrikupalkade vastu tuleb võidelda, hakatakse nagunii ka uues, töötajate registreerimist nõudvas seaduses auke otsima.

Ööl vastu 27. juulit murti Tõlliste valas Tsirguliinas Nooruse tänaval sisse lukustamata ehitusjärgus olevasse majja ja selle kõrvalhoonesse. Elumajast viidi kaasa pudel alkohoolset jooki ja juhtmevaba lauatelefon. Kõrvalhoonest varastati 10-liitriline kanister bensiiniga ja tumepunast värvi roller. Vargusega tekitatud kahju on umbes 500 eurot.

Laupäeval, 26. juulil sai Lõuna-Eesti pommigrupp teate lõhkekeha väljatulekust Valga südalinnast Kungla tänavalt.

Laupäeval, 26. juulil kell 10.23 teatati, et Otepää vallas Sihva külas oli elumaja köögis põlenud veekeetja ning seda ümbritsev elektrijuhtmestik.

Tartu politsei hoiatab inimesi kelmide eest, kes külastavad ettevõtteid ja esitlevad end tööinspektsiooni inspektoritena.

​Järgmisel nädalal leiab Tõlliste vallas Metsnikul aset Valgamaa noorte looduslaager.

Laupäeval ja pühapäeval Jaanikese lasketiirus aset leidnud karikavõistlusel jahilaskmises olid Valgamaa mehed edukaimad Open-klassis. Kokku osaleski selles klassis kolm võistlejat.

Täna, pühapäeval kell 16.18 saabus häirekeskusele teade metsatulekahjust Helme vallas Kähu külas.

Möödunud nädala reede seisuga on Eestis tänavu HIVi nakatunud 168 inimest ja aids on diagnoositud kaheksal inimesel, selgub terviseameti statistikast.

Esimest korda rukkipäevale tulnud põllumajandusminister Ivari Padar rääkis, et Valgamaa peaks olema väga uhke Sangaste ja rukkilegendi üle.

Laadaline Harri Tiimar ostis Sangaste rukkipäeval kala. „Nüüd mõtlen, et ehk ostaks muud ka,“ lausus ta. „Siinsel laadal käib palju rahvast, ka kaugemalt."

Tänasel rukkipäeval Sangastes Rukki Maja õuel sai nautida nii laadamelu kui osaleda õpitubades. Kohale tuli ka kuningas Hans Kruusamägi.

Leedus Utenas peeti 23. juulil maha Balti B-klassi maavõistlus kergejõustikus. Eesti koondises võistles ka Laura Trašanov Valga spordiklubist Maret-Sport, kes odaviskes saavutas tulemusega 44,36 meetrit kolmanda koha.

 

Ülemaailmsel tõrvikuga rahujooksul osalev noormees Ilja Evdokimov leiab, et poliitikat ja sporti ei tohi siduda.

Täna jõudsid Otepääle umbes 500 mootorratturit, kes osalevad rahvusvahelisel motokokkutulekul „Baltic Sea Treffen 2014“.

Eesti kuni 20aastaste noormeeste käsipallikoondis kaotas Austrias toimuval EM-finaalturniiri teises voorus Taanile 15 : 35.

Täna liigub ülemaailmne rahujooks Valgamaal, peatudes Tõrvas ja Valgas. Esimesena olid jooksjad eri riikidest kohal Tõrvas, kus kohalikud neid tervitasid. Õhtuks lubasid nad olla juba Lätis.

Palavate ilmadega tuleb ettevaatlik olla eelkõige kroonilisi haigusi, näiteks kõrgvererõhutõbe ja südamehaigusi põdevatel inimestel – sageneda võivad südameatakid, tõuseb vererõhk.

Kui palju on tänavu politsei Valgamaal alaealiste alkoholitarbimisi registreerinud?

Otepää Linnamäe oru kinnistu uus rentnik Raivo Kalda ootab teist kuud vallavalitsuselt kooskõlastusi, et alal ehitusega alustada. Viivituse tõttu plaanib ta rendilepingu vallaga järgmisel nädalal lõpetada.

Politseile anti teada võimalikust välismaisest petuskeemist, mille puhul kutsikate headesse kätesse andmise ettekäändel üritatakse väga suure tõenäosusega inimestelt raha välja petta.

 

Terviseamet tuletab meelde, et saabunud kuumalaine võib suurendada sinivetikate ohtu meie randades. Eriti tähelepanelikud peaksid nende suhtes olema allergikud ja väikelastega randades viibijad.

(1)

Riigi ilmateenistuse ilmaprognooside osakond andis teada, et kuum ja valdavalt kuiv periood Eestis pikeneb.

Eesti kuni 20aastaste noormeeste käsipallikoondis kaotas Austrias alanud EM-finaalturniiril esimese alagrupimängu Šveitsile 20 : 26, andis teada Eesti Käsipalliliit. Võitlusliku avapoolaja võitis Šveits 10 : 8.

Kuumad ilmad on muutnud looduse väga kuivaks ja tuleohtlikuks. Viimastel nädalatel on Eestis sagenenud metsa- ja maastikutulekahjud. Võrreldes juuniga on nende arv tõusnud kolmekordseks.

Neljapäeval, 24. juulil kella 19.36 ajal toimus liiklusõnnetus Valgas Kuperjanovi ja Allika tänava ristmikul. Volkswagen Transporter, mida juhtis 22aastane Allar, sõitis kõrvalteelt ette peateel liikunud sõiduautole Subaru, mida juhtis 46aastane Toivo.

Täna, 24. juulil kell 19.06 saabus teade metsapõlengust Helme vallas Pilpa külas.

(5)

Eile aitasid päästjad Valgamaal Helme vallas Jõgeveste külas toonekurepoega, kes rippus elektriposti otsas, kuhu linnud pesa teinud on. Lähedal asuva talu väike perepoeg mõistis, et lind on elus, misjärel isa kutsus päästjad.

Eile aitasid päästjad Valgamaal Helme vallas Jõgeveste külas toonekurepoega, kes rippus elektriposti otsas, kuhu linnud pesa teinud on. Lähedal asuva talu väike perepoeg mõistis, et lind on elus, misjärel isa kutsus päästjad.

Valgaski lihatööstust omava ettevõtte Atria Baltic müügikäive oli käesoleva aasta esimesel poolaastal 17 miljonit eurot, mis on 2,4% enam kui mullu samal ajal. Ettevõtte esimese poolaasta kasum erakorralise kuluta (EBIT) oli 100 000 eurot. See on poole miljoni euro võrra parem tulemus kui möödunud aastal samal ajal.

Riigi ilmateenistuse teatel jätkub Eestis ilma kuumenemine.

(5)

Valga politseijaoskonna juht Tiit Allik lubas, et pärast teisipäevast noorte meeste surmasõitu on politseinikud turvavöö mittekasutajatega veelgi rangemad.

Tõrva laululava langes vandaalide süül tuleroaks juba aasta tagasi, kuid siiani pole taastamisest mingit märki. Linnapea kinnitab, et varem või hiljem saab uus laululava igal juhul üles ehitatud.

Viimase nädala jooksul on päästjad pidanud Valgamaal kustutama juba kolme metsapõlengut. Ilmajaam tuleohu vähenemist lähipäevadel ette ei näe.

protsenti Eesti põllumajanduses töötajatest on alla 35aastased, ligi kolmandik on aga 65aastased ja vanemad. Kuna noori napib, kavandab põllumajandusministeerium tulevast aastast kuni 40aastastele alustavatele põllumajandustootjatele 25protsendilist lisatoetust esimese 39 hektari eest. Suurendatud otsetoetust saab esimesel viiel tegutsemisaastal.

 

Kui palju registreeriti Valgamaal kuritegusid tänavu esimesel poolaastal?

Küsitluses on osalenud  inimest