Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Valga linnavolikogu ei võtnud täna, 31. oktoobril arutlusele eelnõud, millega linnavalitsus soovis toetada korvpalli- ja käsipalli meistriliigades osalevaid klubisid – Valga / Maks & Moorits ning Valga Käval – hooajal kokku 38 000 euroga.

Politseile teatati 17. oktoobril, et Karula vallas Lüllemäe külas on ebaseaduslikult raiutud ligikaudu 2000 tm metsamaterjali.

Ameerika püha halloween on kanda kinnitanud ka Eestis ning seda tähistatakse täna Valgamaalgi.

Eile, 30. oktoobril registreeris Viru maakohtu register Maardu linnas tegutseva korruptsioonivastase laboratooriumi. Maardu linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Nikolai Degtjarenko edastas Maardu linnapeale Nikolai Vojeikinile kutse telesaates osalemiseks, kus linnajuht annab ekspertidele aru olukorrast linnas.

Kätte on jõudmas aasta pimedaim aeg. On täiesti loomulik, et ajal, mil hommikul kodust lahkudes ja õhtul koju minnes on pime, süüdatakse elamise hubasemaks muutmiseks tihti küünlaid. Kindlasti tuleb seda tehes pidada meeles, et iga elav tuli võib olla ohtlik, rõhutab päästeamet.

Sellel nädalal selgus Eesti 50 parima söögikoha paremusjärjestus. Neli kõige kõrgemale jõudnud restorani – Alexander (Pädaste mõis), Horisont, Noa Peakoka Saal ja Tchaikovsky – olid hindajate meelest söögi poolest võrdsed. Esikahekümne hulgas on taas ka Otepää valla Tammuri talu, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Valgamaalane sai täna vihje, et eile pärastlõunal tungiti sisse Valgas Siguri tänaval asuvasse eramajja.

Esmaspäeval, 3. novembril saab Valgas avapaugu üle-eestiline rahvusvaheline kitarrifestival «Fiesta de la Guitarra».

Otepää gümnaasiumis meediat õppivad noored alustasid teist kooliveerandit töise õppereisiga Tallinnasse, andis teada meediaklassi õpilane Grete Madi. Tulevased ajakirjanikud said ringi vaadata TV3 majas Annely Adermanni ning ETV majas Mai Mikiveri juhendamisel.

Tänavu aasta alguses jõustunud tuleohutuse enesekontrolli uuendatud regulatsioon tõi aruande esitamisse kolm suuremat muudatust. Muudatus on paljudel ettevõtetel tähelepanuta jäänud, mistõttu aruandeid on hakatud päästeametile saatma ettenähtud ajast varem ja ebakorrektselt.

Põllumajandusminister Ivari Padar allkirjastas määruse, millega järgi saavad Eesti puu- ja köögiviljakasvatajad kasutada Euroopa Liidu erakorralist abi Venemaa poolse ELi toiduainete sisseveo keelustamisest tingitud kahjude osaliseks hüvitamiseks.

Valga / Maks & Moorits sai korvpalli Balti liigas oma teise võidu, kui võitis kodusaalis Lietkabelise meeskonda suureskoorilises mängus.

Kolmapäeval, 29. oktoobril kl 20.18 teatati häirekeskusele tulekahjust Valgamaal Helme vallas Möldre külas.

Juba homme õhtul on Tsirguliina rahval hea võimalus üle pika aja kohalikus rahvamajas filme vaadata. Kino edaspidine elukäik sõltub huviliste aktiivsusest.

Miks külastasid hiljuti Valgat Lõuna-Eesti muusikakoolide juhid?

Linnaarhitekti sõnul peaks üks Valga tondilossidest juba sel aastal kaduma. Tööd aga jagub veel kauaks, kuna täpsustatud andmetel on linna korterelamutest ligi veerand tühjad.

Valgamaa Rajaleidja keskus on koondanud mõtted ja nõuanded, mis täiskasvanule abiks koolitulistamise teema käsitlemisel.

Valga põhikooli direktori Hannely Luik-Stogovi sõnul ühines õppeasutus Viljandi linnavalitsuse üleskutsega heisata Paalalinna koolis toimunud tulistamise tõttu teisipäeval leinalipud. Mõlema põhikooli hoone peaukse juures põles musta lindiga leinaküünal.

Valgamaa Rajaleidja keskuse juhi Jaanika Kästi sõnul ei saa tänapäeva koolielus traumaatilistest kriisidest rääkimata jätta. Kõik õppeasutused võivad kokku puutuda sündmustega, mis kooli tegevuse ja kannatada saanud inimesed kriisiolukorda viivad.

Paljudes Valgamaa koolides olid esmaspäeval ja teisipäeval Viljandis tapetud kooliõpetaja mälestuseks süüdatud küünlad. Kuigi kriisiplaanid on tulistamise puhuks välja töötatud, nendivad direktorid, et sajaprotsendilist kaitset ei taga miski.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski kohtus eile Lüllemäe põhikoolis Valgamaa koolijuhtide ja haridusametnikega.

Valga maavalitsus kuulutab välja taotluste vastuvõtu toetuse saamiseks siseturvalisuse vabatahtliku tegevuse 2014. aasta toetusprogrammist, andis teada maavalitsuse avalike suhete juht. Vormikohased taotlused tuleb maavalitsusele esitada hiljemalt 14. novembril.

Üle-eestilise laste teatejooksu korraldajad andsid Haapsalu neuroloogilisele rehabilitatsioonikeskusele (HNRK) üle seitsmeaastase Astridi, 14aastase Gerry ja teiste liikumisvõime kaotanud laste raviks kogutud annetused, mis tänavu ulatusid 2500 euroni.

(1)

Teisipäeval, 28. oktoobril kella 11.05 ajal toimus liiklusõnnetus Valgamaal Karula vallas Võru-Mõniste-Valga maantee 74,4 kilomeetril.

Viimasel ajal on pikenenud Hiinast teele pandud saadetiste Eestisse jõudmise aeg ning saadetised saabuvad Eestisse senisest suuremate koormatena. Praegu jõuab Eestisse ka maksikirju, mis teele pandud juba augustis.

Keskkonnaamet uuendab Otepää looduspargi kaitse-eeskirja. Selle kohaselt väheneb looduspargi pindala,  kaitseala välispiir ajakohastatakse, jahipidamise ning kalapüügi piirangute alused muutuvad ning külastuskorraldus muutub paindlikumaks.

Naiskodukaitse Otepää jaoskond algatas heategevuskampaania Ukraina puudustkannatavatele inimestele, mille käigus kutsuti inimesi üles annetama villast lõnga. Praeguseks on üleskutsele vastanud mitu lahket annetajat. Nüüd ootavad Otepää naiskodukaitsjad osavate näppudega kudujaid, kes annetatud lõngast sokke ja kindaid kooksid.

Eile jõudsid Tahevasse kaks suurt veoautot, mis tõid Schleswig-Holsteini Liidumaa Punase Risti seltsilt sanatooriumile hulga tarvilikku vara.

Kaagjärve mõisa peahoone on juba mõnd aega müügis olnud. Kuivõrd on olnud ostuhuvilisi?

(1)

Siseministeerium jagab väiksemate omavalitsuste vahel 4,6 miljonit eurot kergliiklusteede rajamiseks. Raha taotleb ka mitu Valgamaa omavalitsust.

Valga maavanem Margus Lepik tegi täna avaldsuse seoses Viljandis aset leidnud koolitulistamisega.

 

Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega muudetakse elatiste sissenõudmine tõhusamaks ning pannakse rohkem lastevanemaid elatist maksma, andis teada ministeeriumi pressiesindaja.

Eelmisel nädalal võis Taheva vallas märgata ootamatult maskuliinse koosseisuga matkagruppi. Valla ja Valgamaa tervisenõukogu koostöös korraldatud matkapäev tõi kodust välja töötud mehed.

 

Otepää vallavalitsuse hoone keldrikorrusel tegutseb Otepää Kinnaspunkt, mis on Soome Kinnaspunkti tütarharu. Ühise koostöö algusest möödub sellel aastal 20 aastat. Selle puhul külastasid Otepääd 24.–25. oktoobril Otepää sõpruspiirkonnast Vihtist Soome Kinnaspunkti töötajad, andis teada vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Maanteeamet tunnustab 11. detsembri tänuüritusel neid tublisid kodanikke, kes on aasta(te) jooksul tegelenud liiklusohutuse ja -kasvatuse alaste teadmiste levitamisega. Nominente saab esitada kuni 20. novembrini.

Kolmapäeval saab Valgamaa tugikeskuses teoks koolitus, mille viivad psüühiliste erivajadustega inimestega tegelevatele töötajatele läbi Rini Blankers ja Cees Hage Hollandist. Nad on Blankers & Hage töötajad, kes pakuvad nõustamist, koolitust ja juhendamist intellektipuude ja psüühikahäirega inimestele ning nende eest hoolitsejatele nii Hollandis kui Eestis.

Täna, 27. oktoobril kontrollib politsei sõidukijuhtide kainust nii linnas kui asulavälistel teedel kogu Eestis.

Eesti meeste käsipallikarikavõistlustel jõudis viimase meeskonnana kaheksa parema hulka Viljandi HC, kes sai 1/8-finaalis kahe mängu kokkuvõttes 67 : 34 jagu Valga Kävalist.

 

 

Maanteeameti liiklusregistri bürood on tänavu välja andnud üle 48 000 juhiloa, B-kategooria sõidueksami sooritavad esimesel katsel vähem kui 60 protsenti eksamineeritavatest.

Ilmateenistuse info kohaselt tuleb lähipäevade ilm suhteliselt soe ning mitmel pool sajab vähest vihma.

Tartu maakohus vaatab Valga maavanema ja Otepää vallavolikogu võimuvaidluse asja läbi kirjalikus menetluses ning teeb otsuse teatavaks järgmise aasta 17. veebruaril.

Pikamaasuusatajate sari Estoloppet avaldas uue hooaja võistluskalendri ning avas registreerumise Estoloppeti veebilehel.

Valga / Maks & Mooritsale oli Alexela korvpalli meistriliiga mänguks külla sõitnud Kalle Klandorfi juhendatav TLÜ/Kalev. Valga juhtis pea kogu kohtumise vältel, võites mängu lõpuks 73 : 66.

Eesti läks ööl vastu pühapäeva üle talveajale, mistõttu tuli kellaosutid kell 4 nihutada ühe tunni võrra tagasi.

Peaaegu kõikides euroalade riikides leiavad vähemalt pooled vastajatest, et euro on nende riigile hea. Enim toetavad eurot Iirimaa elanikud 76 protsendiga ning Eesti ja Luksemburgi elanikud 73 protsendiga.

(3)

Aktiivseimad kaardikasutajad elavad Eestis Saaremaal, Hiiumaal ja Tallinnas, kus 65% juhtudest eelistavad inimesed maksmisel kaardimakset, selgus Swedbanki pangakaartide kasutuse ülevaatest.

(1)

Neljapäeval, 23. oktoobril toimunud Reformierakonna Valgamaa piirkonna juhatuse koosolekul valiti esimeheks Meelis Mälberg.

Nädala alguses Virumaal maha sadanud sügise esimene lumi annab märku, et talv pole enam mägede taga. Valgamaa suuremad omavalitsused on enda kinnitusel talvisteks teeoludeks valmis.

Karged ilmad on diislikütust kasutavatele autoomanikele juba jõudnud meelehärmi teha. Et Eestis praegu veel talvist diislikütust ei müüda, võib sõiduk neid poole tee peale jätta.

Teisipäeval tutvustati Valga spordihallis huvilistele kepikõnni tehnikat ja varustust. Miks peaks inimene kepikõnniga tegelema?

Küsitluses on osalenud  inimest