Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Tänasel, 27. novembri Puka vallavolikogu istungil oli päevakorras viis küsimust, sealhulgas umbusalduse avaldamine vallavanem Heikki Kadajale.

 

Valga muuseumis algab 28. novembril kell 11 järjekordne kodu-uurimispäev. Osalema ja kaasa mõtlema on oodatud kõik kodu-uurimisest ja kodukandi ajaloost huvitatud isikud. Eeskätt on seekord oodatud koolinoored, edastas Valga linna avalike suhete spetsialist.

Kolmapäeval, 26. novembril korraldas politsei ühes abipolitseinikega Lõuna-Eesti kuues maakonnas ennetusürituse „Helkuriga sõbraks“, kus iga piirkonna elanik sai anda panuse oma kodukandi naabri, tuttava või teiste piirkonna elanike nähtavaks tegemisel.

Politsei sai kolmapäeval, 26. novembril kell 15.55 teate Valga maakonnas Karula vallas Valtina külas Puurina-Lüllemäe-Litsmetsa tee 13. kilomeetril toimunud liiklusõnnetusest.

IRLi peaministrikandidaat Juhan Partsi ülemaaline maksureformi tuur jõuab täna Kagu-Eestisse, kus ta tutvustab erakonna välja pakutud madalapalgaliste maksureformi. Visiidi käigus kohtub Parts Valga- ja Võrumaa ettevõtjatega ja elanikega.

Kiiresti lähenevast jõuluajast annavad märku maakonna linnadesse jõudnud jõulupuud. Eriti huvitav ajalugu on seljataga Valga jõulukuusel.

Peagi tuleb kahte Valga koolimajja kokku 29 kaamerat, mis peaks tõstma õppeasutuste turvalisust.

Kui palju on osalejaid tulemas homsele koolimoe konkursile Valga kultuurikeskuses?

Kohalike omavalitsuste valimistest on tänaseks möödunud üle aasta. Uurisime, kaugel koalitsioonilepingu täitmisega ollakse. Valga ja Tõrva paistavad silma positiivselt, segaduste tõttu võimuliidus Otepääl aga käegakatsutavaid tulemusi ette näidata pole.

Kolmapäeva, 26. novembri õhtul kogunes trobikond kooliõpilasi Valga kultuuri- ja huvialakeskuse ette, et üheskoos pöörata kaaslinlaste tähelepanu helkuri vajalikkusele.

Kolmapäeval, 26. novembril kohtusid Valga spordihallis korvpalli Balti liiga mängus kodumeeskond Maks & Moorits ning pealinnast TTÜ meeskond.

Teist korda aset leidva üle-eestilise Ühisnädala käigus leidis täna Sangaste rahvamajas aset seminar «Märka Tegusaid Ühendusi», kus lisaks teadmiste jagamisele tunnustati Valgamaa MTÜ ja Väärt Kodupaik 2014 nominente.

Teisipäeva õhtul vuras Raadio Ruudu juurde kaks väikebussi kadrisantidega. Kohale jõudsid Valga lõvid Kurepesa ja Taheva lastega, kellel jätkus põnevust hulgaks ajaks.

Maanteeamet hoiatab sõidukijuhte kolmapäeva hommikul teedel esineda võiva libeduse eest.

Eile, 25. novembril kella 17.38 ajal said päästjad väljakutse maja põlengule.

Peruus narkootikumide salakaubaveo eest karistust kandvate eestlaste Eestile üleandmise kokkulepe ootab Peruu riigisisese menetluse lõppu.

Sel aastal kulgeb Otepää gümnaasiumis kodanikupäeva tavalisega võrreldes teistsuguses võtmes. Nimelt on 26. novembril koolinoorte ette tulemas Eesti Vabariigi kuue erakonna esindajad, et üheskoos tulevaste valijate maailmapilti rikastada, andis Otepää valla kommunikatsioonijuhi vahendusel teada Otepää gümnaasiumi abiturient, meediaklassi õpilane Grete Madi.

Eesti Politsei 96. aastapäeva puhul tunnustati 21. novembril Otepää valla tublisid politseinikke ja abipolitseinikke. Juba traditsiooniks saanud jõustruktuuride tunnustamise viis läbi Otepää vallavolikogu korrakaitsekomisjon, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Möödunud nädalal avastati Võrus, et kahel juhul kasutati sularahatehingutes 100eurost suveniirraha. Politsei tuletab meelde, et sularahaga kaubeldes tuleb enne tehingu sooritamist rahatähed põhjalikult üle kontrollida.

Valgas astus täna kohtu ette mees, kellel lasub süüdistus oma poja tapmiskatses.

 

Täna, 25. novembril tuuakse Valka jõulukuusk. Seoses sellega on Valga-Uulu maanteel ning Valgas Transpordi tänaval, Tartu tänaval, Pärna puiesteel ja Kesk tänaval kella 10-16 liiklus häiritud.

 

Homsest avaneb võimalus külastada Valgas Müllersoni ärimajas tervisekabinetti, kus saab nõuandeid tervisliku toitumise kohta.

vabatahtlikku töötajat on ligikaudu maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja asetäitja Kaido Lemendiku sõnul töötamise registri rakendumisest Eestis registreeritud.

Algatusel «Maale elama» pole Valgamaal veel suuri edulugusid ette näidata. Omavalitsusjuhid siiski loobumismõtteid ei mõlguta, vaid katsuvad tulevikus paremini toimida.

Talve lähenedes on olukord Ukraina sisepagulaste majutuskohtades muutunud keeruliseks. Ka Eestis, sealhulgas Valgamaal on käivitatud kampaania olukorra parandamiseks.

Valgalanna Veronika Šeršunovitš on teoks teinud kaks unistust: asutas õmblusettevõtte ja avas pulmakleitide salongi. Sellega aga tema loomeind ei piirdu ja juba on uued sihid silme ees.

Teisipäeval, 25. novembril tuuakse Valga jõulukuusk. Seoses sellega on Valga-Uulu maanteel ning Valgas Transpordi tänvaval, Tartu tänaval, Pärna puiesteel ja Kesk tänaval kella 10-16 liiklus häiritud.

Reedel, 21. novembril kl 9.47 said päästjad väljakutse Hummuli valda Soe külla, kus sõiduauto BMW oli libisenud kraavi ja paiskunud katusele. Päästjad lõikasid maha auto uste avamist takistavad puud ning aitasid sõidukist välja mehe, naise ja kolm koera. Meedikute abi nad ei vajanud.

Reedel, 21. novembril selgus ajakirja Inseneeria erinumbri Massin kaanekujundus, mis tõi Jaan Rõõmusele Eesti Kunstiakadeemiast kutsevõistlusel Trükis 2014 parima loomingulise projekti auhinna.

Täna, 24. novembril algab Tööelu portaali teemanädal, millega juhitakse tähelepanu viimasel ajal aktuaalseks muutunud probleemile. Nimelt viiakse üha rohkem vabatahtliku töö sildi all läbi tegevusi, mille eest saadakse tasu. Sisuliselt tähendab see, et töötajale makstakse ümbrikupalka ning varjatakse töölepingulist suhet.

Otepää vallavolikogu aseesimees Teet Reedi liitus Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.

Võrreldes eelmise aasta 10 kuuga haigestus tänavu samal perioodil tuulerõugetesse ligi poole rohkem inimesi.

Laupäeval korraldas Aakre külaselts Aakre rahvamajas kadrilaada, kuhu tuli kohale liskas kohalikele käsitöömeistritele ja laadamüüjatele laadakaupmehi kaugemaltki.

Võrreldes eelmise aasta 10 kuuga haigestus tänavu samal perioodil tuulerõugetesse ligi poole rohkem inimesi.

Keskkonnaamet korraldab üle-euroopalise jäätmetekke vähendamise nädalaga seoses retseptikonkursi, mille eesmärgiks on jagada ideid, kuidas vähendada toidu raiskamist.

Kolmapäeval, 19. novembril andis Eesti suursaadik Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigis Lauri Bambus kuninganna Elizabeth II-le üle oma volikirja.

Naerata Ometi MTÜ korraldab esimest aastat heategevuslikku fotokonkurssi, mille läbiv teema on «Lapse rõõm».

Ajendatuna viimase aja väljaütlemistest meedias uute rongide töökindluse ja riikliku järelevalve puudujääkide kohta, peab Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) vajalikuks selgitada, et Elroni kasutuses olevatel diiselrongidel ei esine konstruktsiooniviga, vaid tegemist on kitsalt üksikute kasutuses olevate komponentide töö häirega.

Pühapäeval, 23. novembril möödub kümme aastat päevast, mil Eesti Vabariik, Otepää vald ja Eesti Suusaliit asutasid sihtasutuse Tehvandi Spordikeskus. Sihtasutuse asutamiselepingu allkirjastasid tollased kultuuriminister Urmas Paet, Otepää vallavanem Aivar Nigol ja Eesti Suusaliidu juhatuse liige Alar Arukuusk.

Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus andis teada, et tänavu seitsmendat korda toimunud Maavalla hiite kuvavõistlusel andsid tooni hõimurahvad.

Eile keskpäeval langes pidulikult kate Otepää Maarja kiriku väravapostidele kinnitatud Eesti lipu 130. aastapäevale pühendatud bareljeefidelt.

Neljapäeval püstitatud viitade abil leiavad Valga kesklinnas viibijad edaspidi loodetavasti kegemini tee rahvusparki ning pärandkultuurirajale.

Eile sai Valga raudteejaamas piduliku punkti Eesti-Läti piiriülese koostöö periood 2007–2013. Asjaosalised tegid tagasivaate tehtule, publik sai näha tegevustest kokkuvõtlikke videoid.

Mille poolest on eriline tänavune kodu-uurimispäev Valga muuseumis?

Talviste ilmade saabudes tekivad rehvivahetuspunktidesse pikad järjekorrad ja tavaliselt kipub see nii olema mõnda aega. Sel nädalal tuli näiteks Valgas rehvivahetust oodata neli päeva.

Täna Valga kultuuri- ja huvialakeskuses peetud kultuurikonverentsil otsisid maakonna kultuuritöötajad ja kultuurivaldkonnaga seotud asutustuste ja organisatsioonide esindajad vastust küsimusele «Kellele seda maakonna kultuuri vaja on?»

Reedel, 21. novembril tähistati Valga raudteejaamas Eesti – Läti piiriülese koostöö programmiperioodi 2007-2013 lõppemist ning tehti väike tagasivaade selle aja jooksul tehtud projektidele.

Täna, 21. novembri õhtul saab teoks Tõrva piirkonna ettevõtjate kohtumine erakondade esindajatega, kes hakkavad 2015. aastal Kagu-Eestist Riigikogusse kandideerima, andis teada Siim Ausmees Tõrva linnavalitsusest.

Lumi ja libedus olid täna, 21. novembri pärastlõunal kella kaheks politsei- ja piirivalveameti Facebooki lehe andmetel üle Eesti kaasa toonud rohkem kui 80 liiklusõnnetust. Politsei pressiesindaja sõnul oli see näitaja tavapärasest mitu korda suurem.

Selgunud on KIKi korraldatud üle-eestilise koolikonkursi «Energiasäästunädal Sinu koolis» võitjad. Auhinna väärilist teavitustööd tegid Salme põhikool ja Konguta kool.

Küsitluses on osalenud  inimest