Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Lähenevast jõuluajast annavad meile märku maakonna linnadesse jõudnud jõulupuud. Valga linna kaunistav puu saabus uhke politseieskordi saatel kohale eile.

Arne Nõmmik, Tõlliste vallavolikogu esimees: «Lõplikku otsust veel pole. Käivad läbirääkimised õpetajate ja lastevanematega. Siiski kaalub vald tõsiselt võimalust lähiaastatel koolis 10. klassi enam mitte avada, kuna lapsi on sedavõrd vähe. See pole majanduslikult mõttekas.

Harjumaal Koplimadise turismitalus esitleti värsket rändnäitust maaturismi edulugudest, mille seas üks ka Valgamaalt, Hellenurme veskimuuseumi leivakojast.

Kolmapäeva õhtuses Läti Aldaris korvpalli meistriliiga põnevusmängus pakkusid Valga korvpallurid põneva lahingu Jelgava klubi vastu ning võtsid koduseinte toel ilusa võidu.

13. korda toimunud aasta puitehitise võistluse peaauhinna võitis tänavu Pühajärve biokatlamaja, mis žürii hinnangul täitis kõige enam võistluse eesmärki – ehitises on kasutatud puitu parimal võimalikul viisil nii konstruktsioonis, välis- kui ka siseviimistluses. Vähemtähtsam pole ka see, et aasta puitehitise võitja on keskkonnasõbralik hoone, mis toodab taastuvenergiat.

(1)

Maavalitsused korraldavad enampakkumisi sõiduvahenditele, mis kohtuotsusega inimestelt konfiskeeritud. Valga maavalitsusel on praegu oksjonile pandud üks auto.

Viimastel nädalatel on Valgas endise vanglahoonena tuntud maja juures olnud näha usinat askeldamist. Plaanis on katta hoone väärtuslikumad osad ajutise katusega.

 

Homse kodanikupäeva puhul annab siseministeerium välja 15 aumärki, millest üks jõuab ka Valgamaale. Tunnustuse pälvib Nõuni kultuurimaja arendusjuht, külaelu vedur Kalev Lõhmus.

 

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis kohtu alla mehe, kes süüdistuse järgi peksis tänavu suvel rängalt läbi talle raha andmisest keeldunud joomakaaslase ning viis seejärel sõprade abi kasutades ohvri viimase koduhoovi surema.

 

Kahe nädala eest langes 8aastane laps kooliteel Valga raudtee ülekäigusillal suure koera rünnaku ohvriks. Ema sõnul on laps nüüdseks juba paranemas.

Politsei sai 23. novembril teate vargusest Otepääl Tartu maantee tanklas.

Kahe nädala eest langes 8aastane laps kooliteel Valga raudtee ülekäigusillal suure koera rünnaku ohvriks. Ema sõnul on laps nüüdseks juba paranemas.

Järgmisel teisipäeval leiab Tallinna lauluväljaku klaassaalis aset kooliuuendusprogrammi Samsung Digipööre hooaja lõpuüritus.

Maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlussari «TV 10 olümpiastarti» kogub taas tuure. Tõrva kooli esindus on uue hooaja eel vägagi lootusrikas, valgalased on tagasihoidlikumad.

Kolmapäeval, 25. novembril madalrõhkkonna surve Läänemere ümbruses suureneb. Samal ajal püsib Venemaal kõrgrõhuala. Kahe rõhuala vastasseis suureneb veelgi ning edela- ja lõunatuule puhangud ulatuvad 15, saartel ja rannikul 20 m/s. Öösel sajab mandril lund ja lörtsi, lääne pool tuleb enam sekka vihma. On jäiteoht!

(2)

Neljapäeval tähistatakse taas kodanikupäeva ja juba 18. aastat järjest annab siseministeerium sel puhul välja kodanikupäeva aumärke. Sel korral tuleb 15 aumärgi seast üks ka Valgamaale – Palupera vallas asuva Nõuni kultuurimaja arendusjuhile Kalev Lõhmusele.

Täna, 24. novembril saabus politseiauto saatel talvepealinna Otepääle jõulukuusk.

Maaeluminister Urmas Kruuse ütles täna, 24. novembril kohtumisel Võru-, Põlva- ja Valgamaa põllumeestega, et pikaajaline lahendus piimandussektori probleemidele peitub piimatootjate suuremas ühistegevuses toodangu eest turult õiglasema hinna saamiseks ning selleks peavad põllumehed seljad kokku panema.

Politsei sai 23. novembril teate, et Valgamaal Sangaste vallas Restu külas varastati tee ääres seisnud metsaveotraktorilt tuled, kütust ning tööriistu.

Tänaseks on täpsem uurimine Elisa klientidele saadetud petuankeedi osas viinud infoni, et lisaks andmete korjamisele sisaldas ankeet ka viirust. Seepärast palub Elisa oma klientidel suhtuda taolistesse ankeetidesse eriti suure tähelepanelikkusega ning enne nende avamist pöörduda operaatori poole selgitamaks välja ankeedi adekvaatsus.

Kuigi mitmel pool Eestis on lund juba sadanud, jõudis tagasihoidlik, ent siiski märgatav ports helbeid piirilinna alles täna. Galeriis on hommikused hetked Valga tänavatelt.

Eesti Politsei 97. aastapäeva puhul tunnustati 20. novembril Otepää valla tublisid politseinikke ja abipolitseinikke.

Sangaste vabatahtlik tuletõrjeühing hankis endale hiljaaegu uue tuletõrjeauto. Masin on olnud ühingu käsutuses umbes kuu ja saanud ka esimesed tuleristsed.

Pille Ilisson, Tõrva kultuurimaja juhataja: «Linn peab olema jõuluehtes pühapäevaks ehk esimeseks advendiks, mil ka jõulupuul tuled süttivad. Sel aastal andsime advendiürituse teha meie näiteringi noortele. Seega on see, mis täpsemalt toimuma hakkab, meilegi üllatus.

Rukkikonverentsile Sangaste lossi kogunes reedel rahvusvaheline seltskond. Lisaks maaeluministrile, Eesti rukki seltsi presidendile ja liikmetele olid kohal Venemaa, Läti ja Hiina rukkiaretajad ja -teadlased ning majandusnõunikud.

Kuutsemäel hakkasid lumekahurid tööle pühapäeval, Tehvandi spordikeskus ootab pisut külmemat ilma.

protsendil Eesti inimestest on võimalik osta alkoholi elukoha lähiümbrusest, nagu selgus Eesti konjunktuuriinstituudi avaldatud alkoholi aastaraamatust. Elanike arvuga võrreldes on alkoholi müügilubasid omavaid kauplusi kõige enam registreeritud Saare-, Võru- ja Valgamaal, kõige vähem Harju- ja Tartumaal.

Tõrva linnavolikogu otsustas viimatisel istungil ühehäälselt, et Tõrva astub Eesti Linnade Liidust välja, kuna linnaisad ei näe veerandsada aastat kestnud koostööl enam suuremat mõtet.

Tõrva linnavolikogu otsustas viimatisel istungil ühehäälselt, et Tõrva astub Eesti Linnade Liidust välja, kuna veerandsada aastat kestnud koostööl linnaisad enam suuremat mõtet ei näe.

 

Saabunud miinuskraadidega algas Otepää kandis lumetootmine. Esimeste seas saavad järjest valgemaks Kuutsemäe nõlvad.

Alkohol on Eestis lihtsalt kättesaadav: küsitluse järgi oli eelmisel aastal 86 protsendil vastanutest võimalik hankida alkoholi elukoha lähiümbrusest.

Külmemate ilmade saabumisega veekogudele tekkiv õhuke jääkiht ei pruugi kanda lapsigi – ammugi mitte täiskasvanuid. Päästeamet palub mitte minna haprale jääle, sest see võib olla eluohtlik.

Kõik eesti- ning venekeelsete põhikoolide, gümnaasiumite ja kutsekoolide õpilased saavad taas teadmisi proovile panna kodanikupäevale pühendatud viktoriinil. Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) korraldatavast ja 13. korda toimuvast viktoriinist on aastatega osa võtnud enam kui 50 000 õpilast üle Eesti.

 

Taristuga seotud tööd lisavad esmaspäeval mitmeid uusi liikluspiiranguid, mis võivad maanteeamet teatel sõiduaega pikendada.

 

Nädalavahetus tõi kaasa külmakraadid ning talvepealinnas Otepääl hakkasid huugama esimesed lumekahurid Linnamäe orus ja Kuutsemäel, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

(1)

Laupäeval, 21. novembril kl 17.16 said politsei ja päästeamet teate Valgas Kuperjanovi tänavas juhtunud liiklusõnnetusest. Info kohaselt oli seal sõiduk vastu posti sõitnud.

Tööinspektsiooni poole pöördus inimene, kes praegu ametis täistööajaga, aga kellele tööandja pakub niinimetatud poolt kohta. Inimene pakkumist vastu võtma ei kiirusta ning palus inspektsiooni esindajal selgitada, millised on sellises olukorras tema võimalused.

Maaeluminister Urmas Kruuse on 23. ja 24. novembril visiidil Võru-, Põlva- ja Valgamaal. Ta külastab piimatootmisettevõtteid ja kohtub Lõuna-Eesti põllumeeste esindusorganisatsioonidega.

Eesti Pank hakkab 25. novembril sarnaselt teiste euroala keskpankadega laskma ringlusse uue kujunduse ja turvaelementidega 20-euroseid pangatähti – ettevõtjad peavad tagama, et uute 20-euroste sujuvaks kasutuselevõtuks ollakse tehniliselt valmis.

Kuigi õhutemperatuur on viimastel nädalatel püsinud plusspoolel, käib lindude-loomade elu oma seaduspärasusi jälgides ning praeguseks on sama hästi kui kõik rändlinnud Eestist lahkunud.

Eesti Rehviliit paneb autojuhtidele südamele, et kuigi talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist, on teedel juba libedust.

(1)

Elisa hoiatab oma kliente sotsiaalmeedias leviva petuankeedi eest, millega üritatakse koguda Elisa klientide kontakte, lubades vastutasuks loosida andmete jagajate vahel välja 740 euro eest Apple’i tooteid.

1971. aastast ETV sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari «TV 10 olümpiastarti» on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis. Sarja korraldajad kutsuvad lapsi ja noori taas kaasa lööma, alanud on väärikas 45. hooaeg.

Täna tähistati Tõrva kirik-kammersaalis Tõrva muusikakooli 30. juubelit piduliku kontsert-aktusega, kus muusikaliste paladega esinesid nii muusikakooli praegused õpilased kui vilistlased.

Swedbank paigaldas sularaha väljamakse automaadid kahte uude kohta: Võsule ja Tõstamaale. Lisaks alustas oktoobri lõpus tööd ka Paldiski sularaha sisse- ja väljamakse automaat ning lähiajal paigaldab pank üle Eesti veel neli uut mõlema funktsiooniga masinat.

Maanteeameti maanteeinfokeskus palub autojuhtidel olla ettevatlik, sest madalad õhutemperatuurid võivad teed libedaks muuta.

Otepää gümnaasium tähistab kodanikupäeva koolinoorte kärajate-stiilis diskussiooniga, kus arutletakse ja otsitakse vastuseid nii globaalse maailma kui väikese Eesti ja kodukoha valupunktidele.

Üha enam on kadumas piir nii-öelda naiste ja meeste ametite vahel. Samas on esimesel pilgul ikkagi veidi üllatav näha toidukaupluses meesterahvast kassas või leti taga. Valga Maximas on see aga igapäevane vaatepilt, nimelt askeldab kassas alati naerunäoline ja viisakas Anatoli Aade ning salatiletis näeb teenindamas sõbralikku ja toimekat Taivo Kuldret.

Seoses Estonian Airi tegevuse lõpuga avas tarbijakaitseamet vahepeal täiendavad nõustamistelefoni numbrid. Esmaspäevast on need suletud ja amet jätkab kõikide telefonikõnede vastuvõtmist nõustamistelefoni numbril 620 1707.

(2)

Pärast seda, kui Puka vallavolikogu senise vallajuhi Heikki Kadaja ametist lahkuma sundis, loobus oma kohast ka volikogu esimees Kalle Põldmägi. Tema asemele asus Aleksander Sven Esse.

Küsitluses on osalenud  inimest