Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Tõrvas asuv stalinistlik kinohoone ärkab taas ellu. Täna, 24. aprillil näeb seal teatrietendust.

Läheneva suvevaheaja ja puhkusteperioodi eel soovitab politsei aegsasti üle vaadata enese ja laste dokumendid ning need siis tähtaja lõppedes lähimas teeninduses välja vahetada.

Kolmapäeval, 23. aprillil tegid Lõuna-Eesti pommigrupi demineerijad kahjutuks kaks Valgamaalt leitud lõhkekeha.

Kolmapäeval, 23. aprillil käisid päästjad Valgamaal Tõlliste vallas Tsirguliina alevikus.

 

Kolmapäeval, 23. aprillil kella 23.50 ajal toimus liiklusõnnetus Valgamaal Helme vallas Tõrva--Pikasilla maantee 4. kilomeetril.

Karula vald tahab Lüllemäe kultuurimaja juhataja asendada valla kultuuritöötajaga, lõpetades seega asutuse tegevuse. Selle mõte olevat Kaagjärve kultuurielu ärgitamine.

Millest võrdõigusvolinik Valgas räägib?


Eile anti avapauk tänavustele riigieksamitele, kui eesti keele kui teise keele riigieksamit istus kirjutama 2283 noort üle Eesti, 17 neist Valga vene gümnaasiumis.

Reedel võtavad Valga põhikooli oma valdusse skaudid. Nad kogunevad järjekordsesse jüripäeva laagrisse, mille korraldab Eesti Skautide Ühing.

Eesti parimate söögikohtade edetabelist leiab tänavu kolm maakonna restorani: Tammuri talurestoran, GMP Clubhoteli Pühajärve restoran ning uustulnukana alles mullu Otepää golfiklubis uksed avanud Mr. Jakob.

Laupäevasele «Maale elama» messile Tartus tuleb oma elukeskkonda tutvustama 55 kogukonda 15 maakonnast. Valgamaalt on esindatud Helme, Hummuli, Otepää ja Sangaste vald ning Tõrva linn.

Täna sai Hummulis näha nii tuld, rauda kui ka kiirust. Jüripäeva tähistati seal matkamise, tuletantsu ja teatejooksuga.

Valga maavalitsus ootab 25. aprilliks ettepanekuid, kellest võiks saada tänavu maakonna aasta ema. Lisada tuleks kandidaadi lähem tutvustus ja valiku põhjendused.

Homme, 24. aprillil algaval Maamessil on oma boksiga taas väljas ka Valgamaa. Näha saab piirkonna väikeettevõtjate toodangut ning maakonda tutvustatakse ka reisisihtkohana, andis teada Valga maavalitsuse avalike suhete juht.

Justiitsministeeriumi koostatud kuritegevuse baromeetri andmetel pandi aasta esimese kolme kuuga Eestis toime 9158 kuritegu, mis on võrreldes eelmise aasta sama ajaga enam-vähem samal tasemel.

Sellest nädalast saab liiklusregistri büroodes registreerida ja sooritada A- ja AM-kategooria (mootorratas ja mopeed) sõidueksameid.

Teisipäeval, 22. aprillil saabus päästeameti häirekeskusele teade kulupõlengust Valgamaal Otepää vallas Pilkuse külas.

Eesti parimate söögikohtade edetabelis figureeris kolm Valgamaa söögikohta: Tammuri talurestoran, Pühajärve restoran ja esmakordselt tabelisse pürginud Mr Jakob.

Noorsootöö organisatsioonid ei paku Eestis piisavalt teenuseid ega tegevusi, mis oleksid spetsiifiliselt suunatud õigusrikkumisi toime pannud noorte kaasamisele ning korduvõigusrikkumiste ennetamisele. Samas saavad nad taotleda tuge vastavate tegevuste käivitamiseks, töötajaskonna pädevuse suurendamiseks ning koostöö tõhustamiseks.

SEB 33. Tartu Rattaralli pikem distants 133km kulgeb sel aastal marsruudil Tartu-Pangodi-Otepää-Sihva-Otepää-Elva-Tartu. Videost võib näha, kuidas kaamera läbib selle distantsi seitsme minutiga ehk kiirusega 1140 km/h.

Tartu Ülikooli kliinikumi verekeskus ootab nii uusi kui püsidoonoreid verd loovutama 24. aprillil kell 10.30-15 Valga kultuuri- ja huvialakeskuses.

Maksu- ja tolliamet, Riigi Kinnisvara AS ning Eesti Ehitusettevõtjate Liit on töötanud välja täiendavad riigihangete nõuded. Nende eesmärk on vähendada hangetel tehtavaid alapakkumisi ning hoida maksupetturid hangetest eemal.

Homse veteranipäeva puhul kutsuvad Riigikogu riigikaitsekomisjon ja põhiseaduskomisjon inimesi ja asutusi üles Eesti lippu heiskama.

(5)

Metsaomanikke tüütavad ja petavad viimasel ajal järjest tihedamini metsa kokkuostuga tegelevad firmad.

Homme algab riigieksamite periood: aset leiab eesti keele kui teise keele riigieksam.

Millistes Valgamaa paikades lapsed sel aastal heategevuslikul teatejooksul osalevad?

eurot ja 95 senti kinnitas sotsiaalkindlustusamet 2015. aasta ühe kalendrikuu vanemahüvitise maksimaalseks suuruseks.

Metsaomanikke tüütavad ja petavad viimasel ajal järjest tihedamini metsa kokkuostuga tegelevad firmad.

Laupäeval Tallinnas Nokia kontserdimajas panid Koolitantsu finaalis esikohad kinni kolm stuudio Joy tantsu.

Pühajärve matkarajal on kavas vahetada välja laudteed, sillad ja trepid. Hetkel käib projekteerimine.

Valga Selveris, kohas, kus vanasti said solaariumifännid ihu pruuniks praadida, saab nüüd soetada  vajalikku aias ja põllul toimetamiseks, lemmik- ning kodulooma tarvis.

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing viib sel kevadel esmakordselt läbi heategevuskampaania «Anname au!».

Metsaomanikke tüütavad ja petavad viimasel ajal järjest tihedamini metsa kokkuostuga tegelevad firmad.

(1)

Täna, 21. aprillil alustas maanteeamet koostöös politsei- ja piirivalveametiga taas meeldetuletavat liiklusohutuskampaaniat lubatud piirkiirusest kinnipidamiseks ja ohutu sõidukiiruse valikuks. Kampaania põhisõnum on endine: piirkiirusel on põhjus!

Politsei taotles aresti kahele pühadeaegsele liiklusrikkujale, kes juhtimisõigust omamata ning alkoholi tarvitanuna siiski autorooli kippusid.

Eesti Panga teatel hakkavad selle aasta 23. septembril euroala keskpangad ja sealhulgas Eesti Pank ringlusse laskma uue kujunduse ja turvaelementidega 10euroseid rahatähti. Uute 10euroste sujuvaks kasutuselevõtuks on oluline, et ettevõtjad uuendaksid aegsasti rahakäitlusseadmeid.

Neljapäeval, 17. aprillil kl 23.25 sõitsid Valga päästjad kustutama kulupõlengut Valga linnas Läti piiril. Kuna tuli oli kandunud Läti territooriumile, kutsuti kustutustöödele Valka päästjad. Viljandi tänava lõpus käidi kulupõlengut kustutamas ka 18. aprilli õhtul.

Laupäeval, 19. aprillil kl 1.22 said päästjad väljakutse Otepää valda Pilkuse külla.

Keskkriminaalpolitseile teadaoleva info kohaselt ringlevad Eestis narkootilise aine ecstasy sarnased tabletid, mis sisaldavad tervisele väga ohtlikke keemiatööstuse jääkprodukte.


Pühapäeval kell 15.33 sai häirekeskus teate kulupõlengust Tõlliste vallas Paju külas.

Elisa palub klientidel mitte reageerida spämmsõnumitele, mis teavitavad loteriivõidust.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas statistikaameti andmetel Eestis 2014. aasta veebruaris 178 000 turisti, mida oli eelmise aasta veebruariga võrreldes 11% rohkem.

Valimiste eel saadab riik igale hääleõigust omavale vähemalt 18aastasele valijale valijakaardi, kus info selle kohta, kus, kuidas ja millal valida. Peale paberil saadetava valijakaardi on inimestel võimalik tellida endale elektrooniline ehk e-valijakaart.

Kohvik-õhtuid on Tõrva kultuurimajas olnud plaanis pidada juba pikemat aega. Formaat näeb ette laudadega üritust, kus inimesed istuvad kohvilauas ja saavad omavahel vestelda. Õhtut ilmestavad kohalikud artistid koos üle Eesti tuntud külalisesinejaga.


Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) kuulutas välja projektikonkursi, millega võimaldatakse korraldada täiendavaid lisategevusi juba toimuvates noortelaagrites.

Üha enam avastatakse Lääne-Virumaal postisaadetisena interneti teel välismaalt tellitud narkootilisi aineid, mis on Eestis keelatud.

Laupäeval Tallinnas Nokia kontserdimajas pani Koolitantsu finaalis kahes vanuserühmas esikohad kinni stuudio Joy.

Reede õhtul kell 18.01 teatati häirekeskusele põlengust Valgas Kungla tänaval.

Vabariigi valimiskomisjon leidis, et Otepää volikogu liikmed Urmas Kuldmaa ja Silver Eljand peaksid volikogust lahkuma, sest vallaga sõlmitud lepingud on sisuliselt töölepingud.

Küsitluses on osalenud  inimest