Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Millest oli juttu Elroni nõukogu sellenädalasel istungil?

toetusallkirja koguti ametiühingute ettepanekule taastada töötajate ajutine töövõimetuse hüvitis alates esimesest haigestumise päevast. Teisipäeval andis Ametiühingute Keskliit need koos vastava eelnõuga Riigikogule üle.

Teisipäeval kella 17 paiku laekus politseile teade, et Otepää vallas sõidab Audi, mille juht kaldub ühest teeservast teise ning võib olla joobes.

Eesti E-tervise sihtasutuse ja haigekassa koostöös on valmimas riigiportaali arendus, mis võimaldab ravikindlustatud isikul vaadata patsiendiportaalist kulutusi tema ravile.

Valga Jaani kiriku remont jätkub hoogsalt. Pühakoda saab peagi uue elektrisüsteemi ning korda tehakse katuse neeluosa, mis ühendab torni katusega. Uhke lühter on aga juba saanud algupärase ilme.

Neljapäeval võis Puka vallas Otepääle suunduva tee ääres endises tanklas näha ärevust tekitavat tegutsemist. Kohal oli hulganisti päästemasinaid ning voolikuid vedavaid päästjaid.

Valgamaa Kodukandi Ühendus on esitanud Aakre üleriigilisele aasta küla konkursile. Hindamiskomisjon käis Aakret heatahtlikult kriitilise pilguga seiramas neljapäeval.

Eile ilmesid juba kolmandat korda nädala jooksul probleemid kaardimaksetega.

Ideeturu arutelul pidasid noored elu maal võimalikuks juhul, kui on täidetud vähemalt 13 nende esile toodud tingimust.

 

Sel nädalal on juba kolmandat korda probleeme kaardimaksetega, Postimehe teatel algasid tõrked täna kell 11.30.

Esimeses paneelis arutlevad arvamusliidrid ettevõtluse üle maal. Ettevõtlus maal või kurgikasvatus kuu peal. On siin vahet? Arutlevad Kaja Kallas, Garri Raagmaa, Tiit Niilo, Peeter Marvet, Martin Repinski, Märt Metsallik ja Annela Laanetots. Moderaatorid Rein Sikk ja Erik Gamzejev.

Kaksiklinna Valga-Valka Läti poolel levis eile, 21. mai varahommikul šokeeriv uudis: vähem kui 6000 elanikuga vaikses ja rahulikus Valka linnakeses on leitud 20aastase noormehe surnukeha. Praegustel andmetel oli tapariistana kasutatud nuga.

Täna Türi kultuurikeskuses toimuv ideeturg otsib vastust küsimusele, milline võiks olla elu maal ehk väljaspool Tallinna ja Tartut aastal 2025. Galeriis näeb ideeturule saabujaid ja hetki enne avamist.

Laupäeval suundub üle Skandinaavia põhjaosa itta madalrõhkkond ja selle lohk liigub päeval üle Eesti. Öö ja hommik on enamasti sajuta. Päevaks jõuavad vihmapilved Lääne-Eestisse, õhtuks Peipsi äärde.

Täna kell 11 algab Türi kultuurikeskuses ideeturg, mis otsib vastust küsimusele, milline võiks olla elu maal ehk väljaspool Tallinna ja Tartut aastal 2025.

Neljapäeval kutsus AS Valga Vesi külla oma suuremad kliendid, kellele tutvustati uusi hooldusmasinaid. Keil M.A.OÜ andis aga üle pea pool miljonit eurot maksva kanalisatsiooni survepesuauto.

 

Täna, 22. mail algab Pärnumaa Kutsehariduskeskuses kahepäevane autotehnikute kutsevõistlus «Sõiduautotehnik 2015», kus selgitatakse välja Eesti parimad noored autotehnikud.

Homme, 22. mail kell 12 lõpetatakse Tartu Ülikooli aulas väärikate ülikooli Tartu ja Valga programmi õppeaasta. Kokku registreerus Tartus loengutele 530 õpihimulist inimest, kellest 350 saab tunnistuse. Valga programmi lõpetab 52 õppijat.

 

Teisel nelipühal, 25. mail kell 12 algaval jumalateenistusel Tartu Pauluse kirikus seatakse Joel Luhamets Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku piiskopi ametisse.

Reedel, 22. mail on ilm Eestis kõrgrõhuharja mõjul enamasti sajuta. Puhub mõõdukas lääne- ja edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 3..4°C-st sisealadel 8°C-ni rannikul, päeval 15..18, meretuulega rannikul kuni 12°C.

Juba nädala pärast, 28. mail saavad sajad Eestimaa koolilapsed rohkem aimu selle kohta, kuskohast tuleb piim nende toidulauale, kuidas elavad lehmad ja millist tehnikat põllumehed tänapäeval piimatootmiseks kasutavad.

 

Laupäeval, 23. mail on peomeeleolus nii kaksiklinna Eesti kui Läti poole tantsurahvas.

Neljapäevasel päästeameti õppusel „Puka kütusetankla 2015“ imiteeriti põlevvedelike kustutustöid. Õppus toimus Valga maakonnas Puka vallas kasutuses mitteolevas tanklas

Neljapäeva ennelõunat toimus Pukas päästeameti õppus „Puka kütusetankla 2015“, mille käigus imiteeriti põlevvedelike kustutustöid. Õppus toimus Valga maakonnas Puka vallas kasutuses mitteolevas tanklas

Eile, 20. mail arutas IRLi Valgamaa piirkonna juhatus erakonnaga seonduvat, andis erakond pressiteate vahendusel teada.

Kaksiklinna Valga-Valka Läti poolel levis täna, 21. mai varahommikul šokeeriv uudis: vähem kui 6000 elanikuga vaikses ja rahulikus Valka linnakeses on leitud nooremapoolse mehe surnukeha.

Teekattest helkurnaelte eemaldamiseks on täna, 21. mail maanteeameti teatel kehtestatud kiirusepiirangud Valga maakonnas Jõhvi-Tartu-Valga maanteel Õrus. Tööd hõlmavad maantee kilomeetreid 196-204.

Tele2 klienditeeninduse teatel olid täna hommikul häiritud kõik Tele2 võrgust tehtavad kõned, kirjutas Postimees.

Kolmapäeva õhtul parkis seltskond noori oma sõiduki Valgas Vabaduse, Võru ja Jaama tänava ristmikul olevale haljasalale.

Kolmapäeval sai kinnitust, et mõnes Valgamaa vallas ei taha lõhkekehad kuidagi põldudelt otsa saada.

Milleks kulub laupäevase vanavara- ja käsitöölaadaga teenitav tulu?

Palgatöötaja kuukeskmine brutotulu oli 2014. aastal 954 eurot, teatab statistikaamet. Varasema aastaga võrreldes kasvas brutotulu 6%. Kasv on samas suurusjärgus olnud juba paar viimast aastat.

Valga lähedal Karula vallas asuvas liivakarjääris, mille avamine erimeelsuste tõttu aastaid venis, algasid lõpuks kaevandustööd.

Tänaon Türi kultuurikeskuses ideeturg, mis kätkeb endas küsimust, milline võiks olla elu maal ehk väljaspool Tallinna ja Tartut aastal 2025. Osalevad ka Valgamaa arvamusliidrid ja õpilased.

Eelmisel nädalal kirjutas Valgamaalane, et Valga turg on pärast aastaid kestnud tulemusteta oksjonimüüki endale uue omaniku leidnud. Siis ei õnnestunud kinnistu omandanud ettevõttega ühendust saada, kuid nüüdseks on tulevik selgem.

Päästeõppus «Puka kütusetankla 2015» on põlevvedelike kustutustööde õppus, mis leiab aset 21. mail Valgamaal Puka vallas kasutuses mitteolevas tanklas. Õppuse käigus imiteeritakse tankla mahutite põlengut, mille kustutustöödele kaasatakse päästjaid Valga ja Tartu päästepiirkondadest ning Sangaste vabatahtlikke päästjaid. Olukorra lahendamisele kaasatakse ka keskkonnainspektsiooni.

19. mail kella 15.55 ajal juhtus Otepääl Palupera kergliiklusteel õnnetus.

Täna, 20. mail kõlas Tartu maakohtu Valga kohtumajas otsus, mille kohaselt eelmise aasta augustis õemehe surnuks peksnud Andi Tammeorg aastateks vanglatrellide taha minema peab. Kohtualune otsusega ei nõustunud.

Nagu Eestis mujalgi, oli ka Valgas viimastel päevadel kaardimaksetega tõrkeid. Ohtralt meelehärmi tegi see eriti poepidajatele, klientidest rääkimata.

Teisipäeval, 19. mail kella 11.50 paiku teatati, et Puka vallas Ruuna külas on peretüli, kus mees laamendab, lärmab ja lõhkus akna.

Teisipäeval, 19. mail avastati politsei teatel, et Sangaste vallas Laukülas on metsast varastatud neli mesitaru.

Eesti Koolispordi Liidu esiliiga kergejõustikuvõistlusted Rakveres olid Valga noortele edukad. Möödunud nädalal aset leidnud võistlustel olid esindatud Valga põhikooli ning Valga gümnaasiumi poisid ja tüdrukud.

Otepää neiu Kätlin Unt kogus kokku koduküla rahva mälestuskilde sõjaaja eluolust, pälvides sellega riiklikul ajaloouurimuste võistlusel teise koha. Nüüd on tal uksed valla nii Tartu kui Tallinna Ülikooli.

 

Täna, 20. mai õhtul avatakse Luua metsanduskoolis pidulikult 14. Euroopa noorte meistrivõistlused metsanduses. Üle-euroopalise tähtsusega metsandusõppe kutsevõistlused kestavad nädala lõpuni.

Esmaspäevast osalevad Tartu maakohtu tööpiirkonna õigusemõistmises 160 uut rahvakohtunikku, kelle volitused kehtivad neli aastat, andis teada Tartu maa-, haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja Krista Tamm.

Algab kuvavõistlus Maavalla hiied 10228, kuhu korraldajad ootavad ülesvõtteid hiitest ja teistest looduslikest pühapaikadest nii Maavallast kui ka piiri tagant. Võistluse eesmärk on väärtustada ja tutvustada ajalooliste looduslike pühapaikade kultuuri- ja looduspärandit, jäädvustada nende hetkeseisund ning suunata inimesi pühapaikasid külastama ja hoidma.

Tartu maakohus tunnistas 12. mail Valga kohtumajas 26aastase Läti kodaniku Ruslans Novoruskijse kokkuleppemenetluses süüdi varguse katses ja mõistis talle kolme kuu pikkuse vangistuse. Koos varasema otsusega mõistetud karistuse ärakandmata osaga ootab teda ühe aasta, kahe kuu ja 28 päeva pikkuse vangistuse.

Oktoobri lõpuni tasub looduses käies meeled avatuna hoida, et märgata haruldasi taimi ja loomi. Elamusi nendega kohtumistest ei maksa vaid enda teada jätta.

Täna leiavad Valga keskstaadionil aset eriolümpia Eesti ühenduse suvemängud.

Puka alevikus on kolme kuu jooksul olnud lausa kolm segaste põhjustega kuuripõlengut, viimane neist nädalavahetusel. Kohalikud elanikud on ärevil ja kahtlustavad süütamisi.

Küsitluses on osalenud  inimest