Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Keeni kooli üheks päevaks ametisse asunud noor direktor hoidis eile õpetajate päeva puhul koolil silma peal.

Mida tähendab Valga ajaloolise linnasüdame piirkonda tekkinud Maagiline Konteiner?

2. oktoobril kell 17.13 kutsuti päästjad appi Tõrva linna Oa tänavale, kus sõiduauto KIA oli sõitnud teelt välja ja jäänud pidama kõrgel kaldsel teenõlval. Päästjad kõrvaldasid sõidukil süttimisohu ja aitasid selle teele tõmmata.

2. oktoobril kell 17.58 sõitsid päästjad Taheva valda Tsirgumäe külla, kus lõkkest oli süttinud pinnas umbes 500 ruutmeetril. Päästjad kustutasid põlengu materdades.

portsu rosinatega leivasuppi valmistas Valga segakoori Rõõm juht Sirje Päss täienduseks kodusaia ja -leiva degusteerimisele Liivimaa mihklilaadal. Magustoitu pakuti kas hapukoore või piimaga ning kõik portsud söödi ka ära. Huvilistele jagas Päss kohapeal leivasupi retsepti ning asjatundlikke näpunäiteid selle valmistamiseks.

Sotsiaalmeedias on levimas teade, kus sihtasutus Kadunud palub abi 28. augustil Aakrest oma kodust lahkunud ja kadunuks jäänud 21aastase Kristo leidmisel.

Valga haigla hoolekandeosakonda saabus suur hulk abivahendeid Schleswig-Holsteini Liidumaa Punase Risti seltsilt.

Eesti Maksumaksjate Liit ning maksu- ja tolliamet korraldavad täna Valgamaa kutseõppekeskuses ümarlaua, kus salakaubandust tõkestavate ametkondade ning ettevõtjate esindajad keskenduvad salaturgu kujundavatele asjaoludele. Arutlusel on aktsiisipoliitika, tarbijate hoiakud ja koostöö salakaubanduse tõkestamisel.

Äripäeva koostatud rikaste edetabeli viiesaja rikka hulka küündib seekord lausa kaheksa otseselt või kaude Valgamaaga seotud inimest. Võrreldes eelmise aastaga on tabelis ka liikumisi.

Sotsiaalmeedias on levimas teade, kus sihtasutus Kadunud palub abi 28. augustil Aakrest oma kodust lahkunud ja kadunuks jäänud 21aastase Kristo leidmisel.

Keeni põhikoolis oli täna eriti põnev päev. Üheks päevaks olid õpetajaameti üle võtnud 9. klassi õpilased, kes andsid oma noorematele koolikaaslastele tunde. Õpilaste enda kinnitusel oli tänane päev põhimõtteliselt täpselt nagu iga teine- lihtsalt uued õpetajad olid klassi ees aga õppetöös hinnaalandust ei tehtud. Pigem vastupidi- antud ülesanded jõuti mitmes klassis juba enne tunni lõppu valmis ning aega jäi näiteks väikeseks kaardimänguks.

3. oktoobril avastati, et Karula vallas Pugritsa külas on sisse murtud ekskavaatorisse ja varastatud raadio, tööriistakott, vasar ja muid esemeid. Kahju on selgitamisel.

2. oktoobril teatati, et Tõlliste vallas Laatre alevikus varastati kahe kombaini kütusepaakidest kütust kokku umbes 500 liitrit. Kahju on umbes 300 eurot.

3. oktoobril teatati, et Valgas Laial tänaval murti sisse garaaži ja varastati jalgratas ja tööriistu. Kahju on täpsustamisel.

 

Õpetajate päeval haaravad lõpuklassi õpilased ohjad ning annavad teistele tunde. Valgamaalane väisas Keeni kooli ning uuris, kuidas rollide vahetus õpetajate päeva auks töötab. Direktori kohuseid täitnud üheksandik Brandon Undrus tõdes, et ametiga kaasneb küll bossi tunne, kuid koolijuhi töö pole mingi meelakkumine.

 Nädalavahetusel toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch2015 oli pühapäeva pealelõunaks laekunud andmetel Eestis kokku loetud üle saja tuhande linnu vähemalt 136 liigist.

Oktoobri ja novembri jooksul ootab Eesti Loomakaitse Selts inimeste ettepanekuid Eestis aset leidnud loomasõbralikumatest ja -vaenulikumatest tegudest, et selgitada välja kõige tähelepanuväärsemad loomadega seotud juhtumid 2015. aastal.

Seoses intensiivsema küttimisperioodi algusega hakkab veterinaar- ja toidulaboratoorium alates 4. oktoobrist analüüsima seakatku proove ka pühapäeviti. Et kõik proovid jõuaksid õigeaegselt laborisse, hakkab veterinaar- ja toiduamet alates homsest võtma maakondades kokkulepitud kellaaegadel vastu kütitud metssigade proove ka laupäeviti. Algaval jahihooajal tuleb seakatku tõrjumiseks metsas küttida vähemalt 29 600 metssiga.

Sügisel suureneb liikluses oht kokku põrgata teele sattunud ulukiga, mistõttu keskkonnaamet kutsub kõiki autojuhte suuremale tähelepanelikkusele.

(1)

Kinnisvaraettevõte Arkaadia Halduse AS tegi teisipäeval sotsiaalministeeriumile ettepaneku kasutada pagulaste majutamiseks kaht maja Valga linnas aadressil Kungla 28 ja Kuperjanovi 12.

Laupäeval peeti Valga spordihallis ajalooline korvpallilahing Valga/Valka/Maks&Moorits ja Läti meeskonna Jurmala Fenikss vahel, mis lõppes kodumeeskonna 67:61 võiduga.

Täna võisteldi Tõrvas "sügisseiklus 2015" nimelises sportmängus, millest võttis osa üle poolesaja inimese neljateistkümnes meeskonnas. Võistlejate ülesandeks oli etteantud kaardi abil leida linna üles seatud punktid, kus neile esitati erinevaid väljakutseid, mille alusel kujunes välja punktiarvestus.

Valgamaalane on ka sel korral tegijatega laadal. Miks ajaleht laadal ja milliseid laadapakkumisi on tellijatele, sellest räägib lähemalt tegevtoimetaja Jaan Rapp.

Mõnegi Valgas Pedeli paisjärve ümber jalutaja on sel sügisel seisatama sundinud siinmail erakordset vaatepilti pakkuv seitsmeliikmeline luigepere.

Täna, 3. oktoobril, peab Valga linn suurt Liivimaa Mihklilaata ja pidu. Samal päeval avab Eesti Arhitektide Liit koostöös Valga Linnavalitsusega linna ajaloolises keskuses Maagilise Konteineri, mis tutvustab EV100 sünnipäevaprojekti „Hea avalik ruum“.

Teisipäeval esinevad Valga kultuurikeskuses etteastetega kõik omavalitsused. Mis täpsemalt toimumas on?

vähenenud töövõimega inimest tuleb sotsiaalministeeriumi üleskutsel võtta 2020. aastaks valitsussektorisse täiendavalt tööle, et toetada töövõimereformi elluviimist ning täita töövõimetoetuse seaduse ning valitsuse eesmärke.

Valga linnavalitsus edastas sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknale linnavolikogu seisukoha pagulasküsimuses.

Täna õhtul on Tartus Vanemuise kontserdimajas üleriigiline aasta õpetaja auhinnagala. Valgamaalt on sinna kutse saanud kuus pedagoogi, kes kõik ka nominentide hulgas on.

Reedel täitus Otepää gümnaasiumi saal koolirahvaga, et tähistada õpetajate päeva. Samas kuulutati välja tänavune maakonna aasta õpetaja, tiitli sai õpetaja Virve Sinisalu Valga põhikoolist.

Reedel avati pidulikult Valga lastekodu Kurepesa paarisperemaja, kuhu kolib peagi sisse kuusteist last. Uus hoone on kodune, ruumid rõõmsavärvilised ja kenad.

Reedel tähistas Valgas tegutsev isamaalise kasvatuse püsiekspositsioon ehk militaarmuuseum oma 15. sünnipäeva. Tähtpäeva puhul sõideti muuseumi õuel restaureeritud Teise maailmasõja aegse tankiga esimesed meetrid.

Valgas pandi käima taastamisel olev tank T-34, millega läbiti ka esimesed kümmekond meetrit.

Täna, 2. oktoobri hommikul kell 6.30 sai politsei teate, et Valgas Riia tänava korterist on leitud 37aastase naise vägivallatundemärkidega surnukeha.

Valgamaal on nüüd oma keskkonna-aabits. Selle valmimisele aitas kaasa väga palju osapooli: alates kooliõpilastest ja õpetajatest ning lõpetades ametnikega.

 

Politsei sai eile, 1. oktoobril teate, et Valgas Rahu tänaval on puukuurist varastatud muruniiduk. Omanik hindas tekitatud kahju umbes 350 eurole.

Täna, 2. oktoobri hommikul kella 6.30 ajal leiti Valgas Riia tänaval korterist 37aastase naise vägivallatundemärkidega surnukeha.

(1)

Oktoobrist asub Tartu Uue Teatri direktori kohale Raul Oreškin. Ivar Põllu, Tartu Uue Teatri juht ja asutaja asub nüüdsest kunstilise juhi kohale. Muuhulgas keskendub Valgast pärit Oreškin teatrimaja rekonstrueerimisele.

Siseministeerium alustas esmaspäeval üle-eestilist tubakateadlikkuse testi. Eesmärk on anda koolieelikute ja alglasside lapsevanematele teadmisi ja juhtnööre, kuidas ennetada laste seas suitsu ning järjest enam leviva mokatubaka, e-sigareti ja vesipiibu proovimist.

Keskkonnaamet kinnitab seakatku tõkestamiseks metssigade küttimismahu ja -struktuuri Harju, Järva, Rapla, Põlva, Pärnu, Viljandi, Tartu, Valga ja Võru maakondade jahipiirkondades.

Pühajärve põhikoolis esitleti uut Pühajärve põhikooli ja Pühajärve haridusseltsi almanahhi, mis on järjekorranumbrilt juba kaheksas ja kannab pealkirja «Minu sinikuldne Pühajärv».

(1)

Päästeamet korraldab oktoobri lõpust osaliselt ümber päästetööde juhtimise. Töö lõpetavad Jõgeva, Narva, Rapla ja Valga korrapidamisgrupid: töö läheb üle komandode meeskonnavanematele ja naaberpiirkondade operatiivkorrapidajatele.

Valgamaa eakad tähistasid rahvusvahelist eakate päeva eneseharimisega. Terviseseminaril Valga kultuurikeskuses said huvilised täiendada teadmistepagasit ravimite ja tervislike eluviiside alal. Töötubades sai  treenida mälu, testida oskusi, võimelda ja lasta enda kangeks jäänud kehaliikmeid masseerida.

Tänavune september oli keskmisest soojem ja päikeselisem ning vihma pidime tavapärasest vähem taluma, annab teada ilmateenistus.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on täna ja homme visiidil Valgamaal, et tutvuda rohujuuretasandil piirkonna probleemide ja väljakutsete ning inimeste rõõmude ja muredega.

Homme, 2. oktoobril kell 15 avatakse Valgas aadressil Jaama puiestee 7 Valga lastekodu Kurepesa kuueteistkümnele lapsele ehitatud paarisperemaja.

Valga linnavalitsus andis teada, et edastas sotsiaalministeeriumile Valga linnavolikogu seisukoha pagulasküsimuses.

 

Kolmapäeval, 30. septembril varastati Valgas Kuperjanovi tänaval spordihoone lukustamata riietusruumist mobiiltelefonid Sony ja iPhone.

Hummuli rahvamaja saalis mõeldi ja arutleti Eesti vaimse kultuuripärandi ilmingute üle. Külalised rahvakultuuri keskusest aitasid nähtavale tuua just seda kultuuripärandit, mis on meie elu osa, kuid nii tavaline, et me isegi ei märka seda.

Tarbijakaitseamet juhib kauplejate tähelepanu sellele, et neil on kohustus tagada, et tootel esitatud väidetega jõuaks tarbijateni kasulik, arusaadav ja usaldusväärne teave. Imetoodete lubadused ja tavatoodetele ravivate omaduste omistamine on tarbijate eksitamine.

Joonistuskonkursi käigus võistlesid andekad tarbijad Felixi ketšupile uute etikettide kujundamises. Võitjate hulka pääses ka Valga elanik Anne Austrin, kelle disainitud sildiga ketšupid on jõudnud juba poodidesse.

Juba mõnda aega on Valgast Tõrva poole liikuvaid inimesi painanud küsimus, miks on tee ääres ohualast teavitavad kollased tulbad. Põhjuseks on uue lasketiiru ehitus, mis toob kaasa ka liikumispiiranguid.

Küsitluses on osalenud  inimest