Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium käivitas pilootprojekti, milles analüüsib üheksa riigiasutuse kokku 20 e-teenust eesmärgiga muuta neid kvaliteetsemaks ja kasutajasõbralikumaks.

Laupäeval, 30. augustil kl 18.47 said päästjad väljakutse Valga linna Võru tänavale, kus vana depoohoone viiendal korrusel oli põlema süüdatud prahihunnik. Päästjad kustutasid põlengu ja tuulutasid hoone.

Valga maavanema Margus Lepiku sõnul ei ole Otepääl jätkuvalt vallavalitsust, kuigi neljapäeval õnnestus volikogul valida uus vallavanem.

Laupäeval, 30. augustil jõustus Euroopa Komisjoni otsus, mille järgi laieneb sigade Aafrika katku tõkestamiseks kehtestatud puhvertsoon Eesti lõunapiiril. Sellest päevast alates hõlmab puhvertsoon kõiki Valga-, Võru- ja Põlvamaa valdasid, Abja, Halliste, Karksi, Paistu, Kõpu ja Tarvastu valdasid Viljandimaal ning Häädemeeste, Saarde, Paikuse, Surju ning Tahkuranna valdasid Pärnu maakonnas, teatas veterinaar- ja toiduamet.

Pühapäeva pealelõunal taastati Eestis kuni 3. septembri õhtuni ajutine piirikontroll. Kontroll taastati seoses 3. septembril toimuva Ameerika Ühendriikide presidendi visiidiga.

Täna kell 14.00 hakkas kehtima ajutine piirikontroll. Vabariigi valitsus taaskehtestas ajutiselt piirikontrolli avaliku korra ja sisejulgeoleku tagamiseks seoses 3. septembril toimuva Ameerika Ühendriikide presidendi visiidiga.

Fotod tund aega enne ametlikku aega kui Eesti piiril hakkab kehtima ajutine piirikontroll. Valgas tähendab see liiklejatele olulisi muutusi, sest tänavatel on piki Eesti-Läti piiri tõkked ja riigipiiri saab ületada vaid ettenähtud punktides.

Kui Valga maavalitsuse haridus- ja kultuuritalituse juhataja Kalle Vister kinnitas sel nädalal Valgamaalasele, et Valgamaal probleeme õpetajate kaadriga sama hästi kui pole, siis Valka piirkonnas olukord nii roosiline ei ole.

Politsei- ja Piirivalveamet tuletab meelde, et täna kella kahest pärastlõunal kuni kolmapäeva, 3. septembri õhtuni kehtib Eestis ajutiselt piirikontroll ka Schengeni viisaruumi piires reisijatele. Politsei kontrollib lennujaamades ja sadamates Eestisse saabujate dokumente ning Eesti-Läti maismaapiiri tohib ületada ainult läbi ajutiste piiripunktide.

Sangaste kirikus leiab pühapäeval, 31. augustil aset heategevuskontsert. Sellest saadav tulu läheb Keeni põhikoolis õppiva liikumispuudega Daanieli abistamiseks.

Kuni 29. septembrini saab aadressil selgekeel.ee esitada esimese selge sõnumi auhinna kandidaate, millega tunnustatakse ettevõtteid ja organisatsioone, kes suhtlevad avalikkusega selgelt ja arusaadavalt.

Üle 90 aasta tegutsenud Pikasilla kool sel sügisel enam uusi õpilasi vastu ei võta. Haridustempli eest pikki aastaid seisnud külaelanikud pidid lõpuks karmile reaalsusele alla vanduma. Tegelikult ongi Pikasilla kooli ajalugu üks suur võitluste lugu.

Laupäeva õhtul süüdati Läänemere äärsetes riikides muinastulede öö puhul lõkked. Oma osa sellest said ka Valga elanikud.

Laupäeva õhtul süüdati Läänemere-äärsetes riikides muinastulede öö puhul lõkked. Oma osa sellest said ka Valga elanikud.

Laupäeval, 30. augustil sai Laatres teoks järjekordne Eesti meistrivõistluste etapp mäkketõusus.

Samsung Digipöörde teisel koolitusel kõneles Hansson, Leego & Partner OÜ juhtivpartner Erkki Leego pilootprojektis osalevatele õppeasutustele kooli digitaristu arendusvajadusest.

Otepää volikogu esimees kohtuvaidlusesse tõsiselt ei suhtu, samuti kinnitavad umbusalduse läbisurunud, et uut koalitsiooni ei ole olemas. Uus vallavanem on nüüd aga Valga endine aselinnapea Kalev Laul.

Iga õppeaasta alguses pööravad korrakaitsjad rohkem tähelepanu liiklusturvalisusele meie teedel ning saadavad oma head soovid ja soovitused koolilastele ja nende vanematele. Ega seegi muudatustest kirju uue õppeaasta algus varasematest kuidagi erineda saa. Nii peavad koolijütsid ja -plikad ikka esimesel septembril kooliteed alustama ja töötegijad tööle jõudma.

 

 

Viimastel nädalatel on olnud teateid huntide murtud loomade kohta. Kuidas on lood Valgamaal?

 

riigiga on Eestil topeltmaksustamise vältimise leping, sealhulgas kõigi ELi riikidega. OECD liikmesriikidest puuduvad Eestil lepingud Austraalia, Tšiili, Jaapani ja Uus-Meremaaga. Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks topeltmaksustamise vältimise lepingu ka Marokoga ja suunas lepingu Riigikogusse.

Neljapäeval kogunes maakonna koolirahvas Valga kultuurikeskusesse konverentsile, millega anti avalöök uuele õppeaastale. Mitu esinejat teenis õpetajatelt sooja aplausi.

Laupäeva õhtul süttivad Läänemere äärsetes riikides, sealhulgas Eestis taas muinastulede öö puhul lõkked. Valgamaal saadetakse tulesõnum teele Nõuni rannas ja Valgas Pedeli jõe ääres.

Esmaspäeva pärastlõunal pärast kooliaasta avaaktusi on lapsed koos vanematega oodatud Valga kultuurikeskuse juurde traditsioonilisele kogupereüritusele «Tere, kool!».

Valga linn on lastesõbralik, sest olemas on mänguväljakud ja võimalused neid kasutada. Viimasel ajal on aga linnaelanikelt tulnud teateid mänguplatside väga kehva seisu kohta.

Täna, 29. augustil põrkasid Valgas, J. Kuperjanovi ja Peetri tänavate ristmikul kokku Volkswagen ja Toyota sõidukid.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Puuinfo kuulutavad välja konkursi «Aasta puitehitis 2014», et premeerida silmapaistvate puitehitiste autoreid. Tööde esitamise tähtaeg on 3. oktoober.

Peagi algavast õppeaastast hakatakse Valga gümnaasiumi edukamatele õpilastele maksma stipendiumi, andis tedaa Valga linnavalitsuse avalike suhete spetsialist. Linn soovib stipendiumiga tunnustada andekaid ja aktiivseid õpilasi väga hea ja hea õppimise, käitumise ja erakordsete saavutuste eest, et motiveerida noori tõsiselt keskenduma õppetööle ja saavutama parimaid tulemusi.

Kagu-Eesti tegevuskava töörühm leppis tänasel, 29. augusti kohtumisel Otepääl kokku tegevuskava peamistes suundades. Need on ettevõtluse areng ja töökohtade loomine.

Valga linnavolikogu kinnitas täna, 29. augustil ühehäälselt linna eelarvestrateegia aastateks 2014–2018, andis teada Valga linnavalitsuse avalike suhete spetsialist. Selle eesmärk on kavandada linna arengukavas ette nähtud tegevuste rahastust. Linna netovõlakoormus jääb sellel ajavahemikul tunduvalt alla seaduses lubatud piirmäära.

Maksu- ja tolliameti kolmapäeval avaldatud andmete järgi kasvas 2013. aastal keskmine aastane sissetulek maakondadest võrreldes 2012. aastaga enim Harjumaal. Seal oli ka keskmine tulu kuus jätkuvalt maakondadest kõrgeim – 1153 eurot. Tallinna keskmine kuu sissetulek oli seejuures 1059 eurot.

Valgamaalase poole pöördunud kodanik andis teada, et eile veidi enne kella poolt kuut polnud Tõrvas Maxima kaupluses võimalik tasuda ostude eest kaardimaksega.

(1)

Täna, 29. augustil kell 11-14 leiab Otepääl Tehvandi spordikeskuse staadionihoone konverentsiruumis aset Kagu-Eesti tegevuskava töögrupi kohtumine. Töögruppi juhib siseminister Hanno Pevkur ja sinna kuuluvad maavanemad, omavalitsuste esindajad, ettevõtjad, ministeeriumide esindajad ja mitme teise organisatsiooni eestvedajad, andis teada siseministeerium.

Otepää uus vallavanem on Valga endine aselinnapea ja volikogu liige Kalev Laul, kes on kandideerinud Reformierakonna nimekirjas. Senisel vallajuhil Kuldar Veerel valimisliidust Otepää Kodanik lasti oma toolil püsida vaid kaheksa kuud.

(1)

Otepää uus vallavanem on Valga endine aselinnapea ja volikogu liige Kalev Laul, kes on Reformierakonna nimekirjas kandideerinud. Senisel vallajuhil Kuldar Veerel valimisliidust Otepää Kodanik lasti oma toolil püsida vaid kaheksa kuud.

Riigi Infosüsteemi Amet andis teada, et täna pärastlõunal oli kolme tunni vältel häiritud riigi andmesidevõrgu (ASO ) töö.

Seoses 30. augustil Eestiski toimuva muinastulede ööga ning võimalusega, et lisaks lõkete tegemisele lennutatakse ka taevalaternaid, tuletab lennuamet meelde, et taevalaternate lennutamine lennuväljade ja kopteriväljakute läheduses võib mõjutada lennuohutust. Sellest tulenevalt tuleb laternate lennutamise soovist viie kilomeetri raadiuses lennuväljast ja kopteriväljakust teavitada lennuametit.

Tänasel Otepää volikogu istungil on kavas valida uus vallavanem.

Otepää volikogus vähemusse jäänud seitse volinikku, kelle seas on nii valimisliidu Otepää Kodaniku liikmed kui Viljar Teder (VL Otepää) ja Peeter Kangur (IRL) leiavad, et vallavolikogu peaks lõpetama kohtuvaidluse maavanemaga ja kiiremas korras tagama valla koostöö maavalitsusega.

Eesti Pank hakkab 23. septembril sarnaselt teistele euroala keskpangadele laskma ringlusse uue kujunduse ja turvaelementidega 10euroseid pangatähti. Ettevõtjad peavad tagama, et uute 10euroste sujuvaks kasutuselevõtuks ollakse tehniliselt valmis.

Kena traditsioonina anti neljapäeval Valga kultuuri- ja huvialakeskuses kell 10 alanud hariduskonverentsiga avalöök uuele õppeaastale. Valga linnavalituse ellu kutsutud konverentsi teema oli sel aastal «Õpetaja – tuleviku kujundaja» ning see oli pühendatud Janis Cimze 200. sünniaastapäevale.

(1)

Külmaperioodil sooja andvaid küttepuid soetavad praegu need, kes õige aja maha maganud. Nii lähebki kaubaks pigem metsakuiv puu, mida Valgamaal müüakse hinnaga 25–28 eurot ruumimeeter.

Valgamaal alustab 1. septembril kooliteed 300 mudilast, gümnaasiumiastmesse astub aga 182 õpilast.

Millist kraami võib pakkuma tulla pühapäevasele Tõrva rohevahetusele?

Tõrva ja Valga linna juhid pooldavad avalikus kohas alkoholi joomise keelamist, Otepää vallas seda ei kaaluta.

Valga põhikooli ja vene gümnaasiumi hakkavad juhtima naised, kes nendes koolides seni õppealajuhataja rollis olnud.

Külmaperioodil sooja andvaid küttepuid soetavad praegu need, kes õige aja maha maganud. Nii lähebki kaubaks pigem metsakuiv puu, mida Valgamaal müüakse hinnaga 25–28 eurot ruumimeeter.

Valga maavanem Margus Lepik on kohtule esitanud protesti Otepää vallavolikogu 10. juuli otsuste peale, mis puudutavad volikogu esimehe Jaanus Raidali puhkuse tühistamise korduvkinnitust ja vallavanema umbusaldamist. Maavanem esitas ka taotluse keelata esialgse õiguskaitse korras Otepää vallavolikogul võtta päevakorda teemasid ja vastu otsuseid uue vallavanema valimise osas.

Kolme päeva jooksul, 26.–28. augustini arutatakse Cesises Eesti, Läti ja Venemaa koostööseminaril kolme riiki katva Via Hanseatica (VH) turismimarsruudi partnerlusvõimaluste, võrdväärse koostöö ja tulevikumudelite üle.

Kõige rohkem on tänavu augustis 26. augusti seisuga sadanud Pärnus, kus ilmateenistuse andmeil mõõdeti maha sadanud vee hulgaks 191,9 millimeetrit.

Kehtiv töölepingu seadus ei kohusta tööandjat andma vaba aega töötajale, kelle laps läheb esimesse klassi, selgitas tööinspektsiooni teabeosakonna avalike suhete peaspetsialist Sander Sõõrumaa. Samas paljud tööandjad võimaldavad seda reeglitega töökorraldusele või poolte kokkuleppel.

Küsitluses on osalenud  inimest