Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Neljapäev, 17. aprill kujunes päästjatele üle Eesti ülimalt töiseks.

Suurel Reedel on Läänemere ümbrus kahe rõhuala piirimail. Skandinaaviasse liigub madalrõhkkond ja laieneb Rootsi rannikule, Balti riikide kohal on tugevam idapoolse kõrgrõhkkonna mõju.

Raskete tagajärgedega liiklusõnnetuste ärahoidmiseks jagab politsei liiklusrikkujatele 2000 ennetusteemalist auto õhuvärskendajat. Nende abil soovitakse tugevdada autojuhtide turvavarustuse kasutamise harjumust ning mõjutada juhte joobnuna sõidukirooli mitte istuma.

Eesti Raudtee panustab raudtee ülesõidukohtade renoveerimisse aastas üle 750 000 euro, tänavu on kavas renoveerida ülesõidu automaatsignalisatsiooni 21 raudteeülesõidukohal.

Vabariigi valimiskomisjon otsustas, et Otepää volikogu liikmed Silver Eljand ja Urmas Kuldmaa peavad volikogust lahkuma.

Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) seitsme linna tänavavalgustusprojekti materjalihankele, mis on esimene ehitustöödega seotud 10 hankest, esitati kuus pakkumust.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmeil registreeriti märtsis Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 1022 sündi, neist 515 poissi ja 507 tüdrukut. Kaksikuid registreeriti 13 paari, neist kolm paari poisse, kaks tüdrukuid ja kaheksa segapaari.

Varem Keskerakonda kuulunud Õru vallavanem ja Valgamaa Omavalitsuste Liidu juht Agu Kabrits astus Reformierakonda.

Täna otsivad Valga gümnaasiumi õpilased lahendusi Ukraina kriisile.

Mida on keskkonnainspektsioon ja politsei avastanud oma ühisreididel Valgamaal?

last sündis siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmeil märtsis Valgamaal. Eesti perekonnaseisuasutustes kokku registreeriti 1022 sündi, ilmavalgust nägi 515 poissi ja 507 tüdrukut.

Lihavõtete eel peavad poed arvestama tavapärasest kordades suurema nõudlusega munade järele. Ka Valga suuremates toidupoodides on trall nende ümber täies hoos.

Põllumajandusamet tuvastas K-rauta Võru, Valga ja Tartu kauplustes rododendronitel ohtliku taimekahjustaja: tamme-äkksurma. Valgas nakatunud taimed siiski müüki ei jõudnud.

Täna avas Valga kultuurikeskuses oma personaalnäituse «Piltidega läbi elu» Valgamaalt Helme vallast Koorkülast pärit akvarellist Ruudi Treu.

Homme, 17. aprillil kontrollib politsei Valgamaa põhi- ja tugimaanteedel üleeuroopalise teemanädala raames sõidukijuhtide kiiruserežiimist kinnipidamist. Sarnane kontrollaktsioon viiakse läbi üle Eesti.

Valgamaa kultuuripärli tiitli laureaat, Tõrva rahvamuusikaansambel Jauram on kandnud pidevalt hoolt nii repertuaari täiendamise kui ka pillide uuendamise eest. Hiljuti sai muusikakollektiiv uhiuue kontrabassi.

Reede, 18. aprill on riigipüha, mis on töötajate jaoks vaba päev, kuid eelneva tööpäeva lühendamise kohustust ei ole.
 

Kuna 18.–21. aprillini tähistab Euroopa ülestõusmispühi, ei toimi sel perioodil nii pankadevahelised kui ka rahvusvahelised euromaksed.

Nädalavahetusel, 19.–20. aprillil on Eestis traditsioonilised lihavõtte linnuvaatluspäevad. Eesti Ornitoloogiaühing kutsub neil päevil kõiki õue linde vaatlema ja nende saabumist tervitama.

Kui kaksiklinna Eesti pool esmaspäeval taas argisesse töörütmi on sukeldunud, siis Läti poolel võib näha jooksmas kostümeeritud tegelasi ning veeremas mune.

Päästeameti demineerijad tegid teisipäeval, 15. aprillil Eesti eri paigus kahjutuks kuus sõjaaegset lõhkekeha.

Teisipäeval, 15. aprillil kl 20.26 kutsuti päästjad Otepää linna Pühajärve teele, kus suitses prügikonteiner.

AS Merko Infra hakkas sellel nädalal Valgas teekatteid taastama.

Põllumajandusamet tuvastas K-rauta Võru, Valga ja Tartu kauplustes rododendronitel ohtliku taimekahjustaja: tamme-äkksurma. Valgas nakatunud taimed siiski müüki ei jõudnud.
 

Eelnevalt Keskerakonda kuulunud Õru vallavanem ja Valgamaa Omavalitsuste Liidu juht Agu Kabrits avaldas soovi liituda Reformierakonnaga.

Otepää Golfi seminariruumis leidis 8. aprillil aset Otepää piirkonna turismiettevõtjate ümarlaud. Arutati suvehooaja avamist ja edaspidist koostööd, osalesid ettevõtjad ka kaugematest piirkondadest. Kokkutulnuid tervitas Otepää vallavanem Kuldar Veere, osales ka Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Raidal.

Sotsiaalministeeriumi teatel on täna toimuval vaktsineerimise infoseminaril põhiteema rotaviirusinfektsioon. Alates käesoleva aasta 1. juulist vaktsineeritakse riikliku immuniseerimiskava kohaselt kõiki väikelapsi vanuses 2–4,5 kuud rotaviirusnakkuse vastu.

Alates märtsist saavad Swedbanki kliendid tellida pangakaardi koju posti teel. Teenus kehtib esialgu ainult aeguvate kaartide uuendamisel ja on Eesti piires tasuta. Esmaseid kaarte väljastab ja kaarte asendab Swedbank jätkuvalt pangakontoris.

Tänavu oli märts Eestis juba 11. korda hea teeninduse kuu. Seoses sellega sai üle Eesti kiita teenindajaid ja teeninduskohti. Sedapuhku jõudsid saja parima hulka ka kaks Valgamaa teeninduskohta: Bauhofi Valga kauplus ning liiklusregistri Valga büroo.

Valga raekojas on alanud remonditööd. Kust võib nüüd leida Valgamaa arenguagentuuri töötajaid?

eurot jagatakse Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) välja kuulutatud projektikonkursil rahvusi lõimivate spordi- ja kultuuritegevuste korraldamise toetuseks.

 

Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Raidal europarlamenti ei pääse. Raadiojaama kampaania abiga kandideerib sinna hoopis Krista Mulenok.

Aprillis on saanud traditsiooniks mõelda tavapärasest enam oma südamele. Tänavusel südamenädalal on ka Valgamaal vahvaid ettevõtmisi.

Homme on kõigil huvilistel võimalus Valga muusikakoolis nautida kirevat klaverikontserti «Klaver vikerkaarel», kus esinevad Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti muusikakoolide klaveriõpilased.

Kuu aega kestnud laste laulumaraton sai laupäeval Valga kultuurikeskuses piduliku punkti maakondliku lauluvõistlusega. Auhinnalaualt riisusid koore tõrvakad.

Pühapäeval helises Valga kultuurikeskus koorimuusikast, sest käimas oli maakonna nais- ja segakooride laulupeoeelne proov.

Kaitseliidu malevad hakkavad Valgamaal välja selgitama sõjalise kolmevõistluse meistreid. Sõjalis-sportlikust võistlusest võtavad osa kaitseliitlased ja kaitseväelased.

Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Raidal europarlamenti ei pääse. Raadiojaama kampaania abiga kandideerib sinna hoopis Krista Mulenok.

Tööinspektsiooni poole pöördus murelik kodanik, kes küsis, kas tööandjal on õigus sõlmida töötajaga käsunduslepingut, kui tegemist on vahetustega tööga.

Maksu- ja tolliamet saatis eelmisel reedel 3691 tööandjale teavituse selle kohta, et nende poolt haigekassas kindlustatud inimestele ei ole maksuandmete põhjal tegelikkuses väljamakseid tehtud. Puudulikud andmed puudutavad kokku 5785 kindlustatud inimest.

Päästeamet alustab maist kodukülastustega «Kodu tuleohutuks!», et nõustada inimesi üle Eesti tuleohutuse teemal nende enda elupaigas. Kõik tänavu traagiliselt lõppenud tulekahjud on aset leidnud inimeste kodudes. Selleks, et elupinnad oleksid tule eest kaitstud, aitavad päästjad inimestel individuaalse nõustamise kaudu mõista just neid oma elupaigas varitsevaid ohte, püüdes leida parimad lahendused ohtude ennetamiseks.

Täna toimusid Tõrva spordihoones Valgamaa 2014. aasta meistrivõistlused võrkpallis naiskondadele, kus võidu noppis Otepää võrkpalliklubi naiskond.

12. aprillil kl 18.33 teatati päästeameti häirekeskusele suitsusauna põlengust Otepää vallas Arula külas.

Eesti Lasterikaste Perede Liit ja Bigbank kuulutasid välja fotokonkursi «Minu vahva pere», millest on oodatud osa võtma kõik nelja ja enama lapsega Eesti suurpered.

Eile toimus Pühajärve puhkekodus piljardivõistlus "Pühajärve kala".

 

Maxima kauplusteketi kliendid kasutavad üha aktiivsemalt kaupluste kassadesse teenindustaseme hindamiseks paigaldatud tagasisidesüsteemi. Märtsis hindasid kliendid teeninduskvaliteeti rekordilisel 400 000 korral.

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus saatis ministeeriumitele kooskõlastamiseks seadusemuudatuse, mis lubab keskkonnainspektsiooni ning politsei- ja piirivalveametnikel tulevikus teha metalli kokkuostukohtades ametivormi kandmata kontrollmüüke.

Aprillist on hajaasustuse programmi taotlusvoor avatud Helme, Hummuli, Karula, Otepää, Palupera, Puka, Põdrala, Taheva, Tõlliste ja Õru vallas. Taotluste esitamise tähtaeg on 2. juuni.

Valgamaa koolide algklasside klassivõistkonnad võistlesid sel nädalal maakonna rahvastepalli karikavõistlustel. Parimad selgitati välja nii maa- kui linnakoolide arvestuses.

Eile ja täna võtsid Jaanikese Jahinduse OÜ Kelli lasketiirus mõõtu Valgamaa laskespordihuvilised, kui maha peeti Valgamaa 2014. aasta lahtised karikavõistlused püstolist laskmises.

Küsitluses on osalenud  inimest