Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Täna õhtul kell 20:22 laekus päästeametile teade põlengust Puka alevikus, raudtee tänavas. Teatati, et põleb ühekordne elumaja.

Kella 22.33 seisuga olid ringkonnas nr 11 ehk Võru-, Valga- ja Põlvamaal Riigikogu valimiste tulemused selgunud 58 valimisjaoskonnas 60st.

Kui Riigikogu eelvalimiste järel oli Valgamaa oma hääle andnud valimisõiguslike kodanike osakaalu poolest maakondadest 6. kohal, siis valimispäeval maakonna elanikud väga suurt aktiivsust üles ei näidanud. Maakondade lõikes saavutati osalusprotsendi poolest eelviimane koht.

Valgamaalane uuris valijatelt, milliseid muutusi nad ootavad ning keda valivad. Videos näeb Valga, Tõrva ja Otepää valimispiirkondasid tänasel 1. märtsi Riigikogu valimispäeval.

Kuigi tänasest tohib Eestis sõita suverehvidega, ei maksa rehvivahetusega veel kiirustada. Eestimaa muutliku ilma tõttu võib teedel esineda jätkuvalt libedust, mis muudab suverehvidega autosõidu äärmiselt ohtlikuks.

Pärastlõuna oli Tõrva valimisjaoskonnas suhteliselt vaikne, kuna paljud olid eelistanud oma hääled kirja panna pigem hommikul.

Eesti kaasaegse kunsti muuseum (EKKM) jätkab ringreisi Eestis rändnäitusega «Kohatu». Kuressaare ja Rapla järel on kolmas peatuskoht Valga. Näitus avatakse kultuurikeskuses 5. märtsil ning väljapanekut saab vaadata 5. aprillini, edastas muuseum.

Keskpäevaks oli Otepää raekoja ruumides valimas käinud juba üle kahesaja inimese ning hääleandjaid lisandus iga minutiga.

Käesolevast nädalast saab maanteeameti e-teeninduses vahetada ka esmast juhiluba. E-teeninduses on riigilõivud 20% soodsamad kui liiklusregistri büroos.

Täna hommikul kella kümneks hakkas Valga kultuuri- ja huvialakeskusesse üles seatud valmisjaoskond muutuma juba rahvarohkemaks. Neljaseksioonilise valimiskabiiini kardinate alt paistsid kodanike jalad ja tähtsa valmiskasti juurde pääsemiseks pidi nii mõnigi järjekorras seisma.

Täna hommikul kella kümneks hakkasid Valga  Kultuuri- ja Huvialakeskusesse üles seatud valmisjaoskond muutuma juba rahvarohkemaks. Neljaseksioonilise valimiskabiiini kardinate alt paistsid kodanike jalad ja tähttsa valmiskasti juurde pääsemiseks pidi nii mõnigi järjekorras seisma.

Täna toimuvad üleriigilised valimised, mille tarbeks on Valga maakonna valdades ja keskustes avatud kokku 17 valimisjaoskonda, kus täna viimast korda oma häält saab anda.

Täna toimus Otepää vallas, Väike-Munamäe suusakeskuses Baltimaade suurim vabasuusa ja lumelaua võistlus. Järjekorras 16nes etapp peeti nii professionaalide kui amatööride klassis. Lisaks võtsid lumelaudurid mõõtu naiste ja juunioride kategooriates.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ja maavalitsused üle Eesti kutsuvad vabaühendusi üles Kohaliku omaalgatuse programmi raames taotlema toetusi kogukonda ja elukeskkonda edendavate ideede ja algatuste elluviimiseks. Taotluste esitamise tähtaeg on 1. aprill.

Eile ennelõunal süttis elektrilühisest Otepää linnas asunud puukuur. Päästjate kiire reageerimine päästis kuuri lähedal oleva elumaja süttimisest. 

Veterinaar- ja toiduamet ning Eesti Jahimeeste Selts sõlmisid lepingu sigade Aafrika katku surnud metssigade korjuste ning seakatku diagnoosiga kütitud metssigade kahjutustamiseks. Jahimeestele makstakse tasu korjuste matmise või konteinerisse toimetamise eest.

Selgusid Eesti meistrid korvpallis vanuseklassis 40+. 

Täiendavate järelevalvemeetmete rakendamine käibemaksupettuste tabamiseks kütusesektoris on toonud riigile 35 miljonit eurot maksutulu.

Veebruar on olnud tavatult soe ning pinnakatteta teed muutunud pehmeks ja poriseks. Neljapäeval kehtestas Helme vald esimesena Valga maakonnas massipiirangu avalikult kasutavatele kohalikele teedele.

Talv on olnud mahe ja veebruar suisa soe. Kui loodusemehed selles midagi väga erilist ei näe, siis maaharijad hoiavad hinge kinni.

Valga spordihallis sai teoks kolmas maakonna haridusmess «Vali nutikalt!». Kohal olid õppeasutused üle Eesti.

Et lapsed kasvaksid loodushoidlikuks maast-madalast, pakub Eesti Pandipakend koolidele taaskasutuse tähtsust selgitavat õppekomplekti. Selle abil on tunde läbi viidud juba seitsmes Valgamaa koolis.

Siseminister Hanno Pevkur kiitis heaks Sisekaitseakadeemia taotluse alustada kolmes Kagu-Eesti koolis sisekaitselise eelkoolitusega.

Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) keskkonnaprogrammi selle aasta esimesse taotlusvooru laekus 1023 taotlust kogusummas 55 286 458 eurot. Valgamaalt laekus 34 taotlust kogusummas 1 348 016 eurot ja 29 senti, andis teada keskuse kommunikatsioonijuht Elina Kink.

Pühapäeval, 1. märtsil korraldab Otepää valla Pilkuse küla lahtised karikavõistlused talvises kalapüügis. Osaleda võivad nii suured kui väikesed kalastajad, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Neljapäeval, 26. veebruaril kl 11.25 said päästjad väljakutse Helme vallas Ala külas asuva bussiootepaviljoni juurde, kus põles prügikast.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ja grippi haigestumine Eestis on terviseameti andmetel hakanud stabiliseeruma, kuid püsib veel suhteliselt kõrgel tasemel. 

Veebruar on Eestis olnud tavatult soe ning pinnaskatteta teed muutunud pehmeks ja poriseks. Täna kehtestas Helme vald esimesena Valga maakonnas massipiirangu avalikult kasutavatele kohalikele teedele.

Piirilinnas Valkas asuv ettevõte Pepi Rer on Põhja-Läti ajalehe Ziemeļlatvija ajakirjaniku Aldis-Māris Dubļānsi sõnul saanud sisse tõeliselt suure hoo, vallutades üha uusi välisturge.

Täna, 26. veebruaril sai Valga spordihallis kolmandat korda teoks maakonna noortele suunatud haridusmess "Vali nutikalt!".

 

Kolmapäeval lõppenud Riigikogu valimiste eelhääletamisel osales 296 109 inimest. Elektroonilisel hääletamisel osales 176 491 valijat, jaoskonnas käis valimas 119 618 inimest. Kokku osales seega eelhääletamisel 33% valijatest.

Kaitsepolitsei algatas menetluse keskerakondlasest Tallinna Kesklinna linnaosavanema Alar Nääme valimisürituste rahastamise uurimiseks, Nääme kinnitusel ei ole ta midagi kriminaalset teinud.

 

Kolmapäeval, 25. veebruaril kl 22.03 said päästjad väljakutse Helme valda Kalme külla, kus kahekorruseline elumaja oli suitsu täis.

 

Esimest korda võõrustasid presidendi vastuvõtul külalisi enda välja mõeldud ja valmistatud suupistetega ka Valgamaa kokad.

Muinsuskaitseamet määras mälestiste omanikele üle 600 000 euro toetusi, millest 33 553 tuli Valgamaale.

Palupera vallas Nõuni kultuurimajas sai vabariigi aastapäeva puhul teoks kontsertaktus, kus hõigati välja ka valla aasta tegu 2014. Kolme nominendi seast pälvis tunnustuse valla naiskoori osalemine laulupeol.

Millest räägitakse infopäeval puuetega inimeste kojas?

Eelmisel nädalal pöördus Valgamaalase poole murelik linnakodanik, kes kurtis libedate teede üle Pedeli ääres.

Nädalavahetusel Võrumaal sõidetud Eesti Autospordi Liidu autoralli Eesti meistrivõistluste teisel etapil finišeerisid parimate esiveoliste ja EMV4 klassivõitjatena Karl Martin Volver – Margus Jõerand (Peugeot208 R2).

 

Nädalavahetusel peeti Jaanikese lasketiirus kahel päeval Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud laskevõistlusi. Reedel olid võistlustules koolinoored ning laupäeval täiskasvanud.

Baltimaade suurima talvise ekstreemspordisarjas Monster Energy Ride In Baltics Tour võtavad kolme riigi lumelaudurid ja freestyle-suusatajad omavahel mõõtu 28. veebruaril Väike-Munamäe suusakeskuses Eesti etapil. Tänavu on selle nimi Munakas Park Battle, andis teada sarja pressiesindaja.

 

ETV ja Svedbanki noortesarja kolmas etapp suusatamises sai teoks laupäeval Mammastes. Karupesa Teamis tegid võistluse kaasa ka Valga motoklubi noored.

 

Siseminister Hanno Pevkur tunnustas täna, 25. veebruaril möödunud aastal erakordse panusega silma paistnud abipolitseinike, vabatahtlike päästjate ja vabatahtlike merepäästjate rühmi ning vabatahtlikku tegevust toetanud organisatsioone ja eraisikuid. Tunnustuse osaliseks said ka Valgamaa abipolitseinikud.

Nädalavahetus oli maakonna jalgpalluritele töörohke. Laupäeval osalesid nad Põlva Cupil ning pühapäeval selgus Valga maakonna meister saalijalgpallis.

 

Möödunud nädalavahetusel osales kuus Valga spordiklubi noormeest Lätis Salduses rahvusvahelisel kreeka-rooma maadlusvõistlusel.

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste 16. vooru viimases kohtumises laupäeval läksid omavahel kokku HC Viimsi / Tööriistamarket ja Valga Käval.

(2)

Karula vallas Lüllemäel algas Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine juba hommikul kl 11 mälestushetketega Vabadussõja ausamba juures. Kõneles vallavanem Rain Ruusa, vaimuliku talituse viis läbi EELK Karula koguduse diakon Enno Tanilas.

SA Eesti Terviserajad kutsuvad juba kümnendat korda Eesti Vabariigi aastapäeval kõiki värskes õhus liikuma, et anda oma panus ühisesse tervisekilomeetrite kogumisse, vahendab BNS.

Täna ennelõunal asetati Tõrva gümnaasiumi pargis asuva vabadussamba ehk „Juku“ jalamile pärjad ning kohalik kaitseliitlane sai paguneid juurde.

Küsitluses on osalenud  inimest