Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Metsas on väga lihtne suunda kaotada, ütleb kriisiohjekeskuse juht Ottomar Virk Lõuna prefektuurist. Reedel kaduma läinud Valgamaa mehel läks hästi, sest ta leiti tunniga.

Septembrist pakub Valgas Müllersoni ärimajas õigusteenust advokaadibüroo LMP. Sellega muutus juriidiline abi maakonnas kättesaadavamaks.

Kes võivad osaleda pühapäevasel nunnu­konkursil Pilkuse külamajas?

Laupäeval avati Sangaste lossis Euroopa koostöö päeva puhul talveaed, mis lossi väärtust veelgi tõstab.

Metsas on väga lihtne suunda kaotada, ütleb kriisiohjekeskuse juht Ottomar Virk Lõuna prefektuurist. Reedel kaduma läinud Valgamaa mehel läks hästi, sest ta leiti tunniga.

Reedel, 12. septembril avastati, et Otepää vallas Ilmjärve külas on vargad varjualusest kaasa viinud nii mõndagi väärtuslikku.

Pühapäeval, 14. septembril toimus Õrus disc-golfi viies medalisari ning karikavõistlus "Õru Open 2014". Ühtlasi selgusid ka medalisarja üldkokkuvõtte parimad.

Eelmisel nädalal leidis Valga elanik Ellen aiast mitu suurt ja ebameeldivat nälkjast. Vanaproua püüdis need purki ja tegi interneti abil kindlaks, et tegu on mustade seatigudega.

Laupäeval, 13. septembril kl 10.04 sõitsid Tõrva päästjad naabermaakonda Viljandimaale. Nende abi vajati Tarvastu vallas Veisjärve külas, kus põder oli kinni jäänud keset järve olevatesse kalavõrkudesse.

August on ootuste ja ettevalmistuste kuu, mille jooksul noortega töötavad inimesed ja organisatsioonid teevad ettevalmistusi uueks aastaks, planeerivad tegevusi. Koos tegutsedes on alati parem ja tsiteerides aafrika vanasõna «Kui soovid edasi liikuda kiiresti, mine üksi. Kui soovid jõuda kaugele, liigu mitmekesi.», miks ka mitte.

Šveitsis Brienzis lõppenud raiespordi maailmameistrivõistlustel võitsid Eesti sportlased kaks hõbemedalit.

Tõrva noortevolikogu korraldab Tõrva avatud noortekeskuses järgmisel reedel, 19. septembril algusega kell 17 kohvikuõhtu näitleja Evelin Võigemastiga.

Swedbank otsustas suvel säilitada füüsilise pangateenuse asulates, kus oli kavas pangakontorid sulgeda. Üks kohtadest, mille suhtes taoline otsus langetati, oli Tõrva linn.

PRIA uus veebikaart on varasemast tunduvalt kaasaegsem ja kasutajasõbralikum. Samuti on lisandunud mitmeid uusi funktsioone, mis muudavad kaardirakenduse kasutajale senisest mugavamaks.

Eile õhtul aitasid politseinikud Valgamaal meest, kes oli kriitilises tervislikus seisundis metsas sihi kaotanud.

 

Raiespordi 31. maailmameistrivõistlustel Šveitsis Brienzis autasustati platsialade medaliste. Kombineeritud järkamises võitis hõbemedali Eesti meeskonna liige Taavi Ehrpais.

Esmaspäeval, 15. septembril alustab veterinaar- ja toiduamet sügisest rebaste ja kährikute suukaudset marutaudivastast vaktsineerimist Läti ja Vene piiriga külgnevatel aladel.

Täna tähistati Sangaste lossis Euroopa koostöö päeva talveaia avamisega, mida ei ole lossis olnud viimased 70 aastat.
 

Sel pühapäeval, 14. septembril ajavahemikul kell 15 kuni 17 mõõdab politsei kiirust Imavere–Karksi-Nuia maanteel Orika ristmikust Loodi asula lõpuni.

 

Laupäeva öö hakul sajab Eesti idaservas veel vihma. Pärast keskööd saju võimalus väheneb. Päeva peale tugevneb kõrgrõhkkonna mõju ja ilm on olulise sajuta. Taevas on aga võrdlemisi pilvine, seda kõrgemates õhukihtides üle Eesti liikuva madalrõhulohu tõttu.

Maakonna suuremates keskustes soojuse piirhinna tõusu lähikuudel karta pole. Üldjoontes jäävad soojuse piirhinnad Eesti keskmisele pisut alla.

tonni jäätmetest tehtud kütust kasutati möödunud aastal Eestis sooja- ja elektrienergia tootmiseks.

Sangastes tähistatakse täna Euroopa koostöö päeva meeleoluka laada ja talveaia avamisega. Uudistada saab mitmeid ainulaadseid püsieksponaate.

Kolmapäeval sulges paljudele ootamatult uksed Valgas Vabaduse tänavas tegutsenud R-kiosk, kus müüdi ka soodushinnaga bussipileteid. Nüüd peab nende soetamiseks seadma sammud raudteejaama.

Viimasel ajal on palju kõneainet pakkunud metsades valitsev seeneuputus. Mõne inimese sõnul on aga seentega ka midagi kummalist lahti.

Viimastel päevadel on politsei saanud mitu teadet Valgamaal toime pandud varguste kohta.

Elroni Tallinna-Tartu rong jäi kolmapäeval 27 minutiks Tamsalu jaama, et oodata politseipatrulli saabumist agressiivselt käitunud reisija juurde, kelle tõttu nihkusid veel nelja rongi sõidugraafikud.

Valga maavalitsus, SA Valgamaa Arenguagentuur, MTÜ Valgamaa Omavalitsuste Liit ja MTÜ Valgamaa Partnerluskogu kuulutavad välja konkursi «Valgamaa ettevõtluse auhind 2013». Võitjad ja nominendid saavad tunnustuse osaliseks 7. oktoobril Valga kultuuri- ja huvialakeskuses peetaval Valgamaa ettevõtluskonverentsil, andis teada Valga maavalitsuse avalike suhete juht.

Kolmapäeval, 10. septembril kl 20.54 sai päästeameti häirekeskus teate tulekahjust Valgas Kesk tänavas asuvas raekojas.

Saastekvootide müügiraha eest on plaanis seitsmes Eesti linnas tänavavalgustus asendada leedvalgustitega. Kallinenud ehitushange tähendab, et Valga linna rahastus 66%-list energiasäästu lubavas projektis suureneb.

Miks otsitakse Valga haiglale uut juhti?

Homme annavad siseminister Hanno Pevkur ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu Eesti organiseeritud tuletõrje 95. aastapäeva puhul üle päästeteenistuse aumärgid.

Belgias Antverpenis 9.– 20. septembrini läbiviidavatel eriolümpia Euroopa mängudel osaleb ka kaks Valga Jaanikese kooli vilistlast.

Suhkru hind on maailmaturul kolme aastaga langenud 40 protsenti. Ammu ei ole nii odavat suhkrut poelettidel näha olnud.

Esmaspäevast algas taas veiselihakuu, kus osaleb sel korral rekordiliselt 44 söögikohta.

Täna õhtul avatakse Hummulis korterelamute tagusel alal laste mänguväljak, mida varem pole alevikus olnudki. Üles on pandud kiiged, liivakast, mängulinn ja ronimispüramiid.

Teisipäeval, 9. septembril jooksid ligi 22kilogrammise varustusega päästjad mööda Viru hotelli treppe, et selgitada välja järjekordne kõrghoone kuningas.

Esmaspäevast eilseni korraldas SA Otepää Turism koostöös EASi ja SA Valgamaa Arenguagentuur Valga turismiinfokeskusega kõikidele Eesti turismiinfokeskuste töötajatele tutvumisreisi Valgamaale. Külastati Otepää, Tõrva, Valga piirkondi, ettevõtteid ning vaatamisväärsusi, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

(1)

Valgas Kesk ja Pärna puiestee tänavatel tasub autojuhtidel eriliselt tähelepanu pöörata liikluskorralduslikule muudatusele. Roolikeerajatel tuleb nüüd postimaja poole sõites arvestada, et peatee suund on muutunud Pärna puiesteele.

Ristmikul on ajutised liiklusmärgid, mis tõmbavad uuele korrale lisatähelepanu.

Seoses sigade Aafrika katku diagnoosimisega Eestis kogunes täna, 11. septembril veterinaar- ja toiduametis riiklik tauditõrje komisjon, kus arutati taudi tõkestamise võimalusi metssigade seas. Komisjon jõudis üksmeelele, et metssigade küttimist praeguses olukorras suurendada ei tohi.

Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE) sai Harju maakohtu registriosakonnalt kinnituse, et on ametlikult registreeritud erakonnaks.

Tööinspektsioon korraldab 24. septembril Valgas tasuta teabepäeva lähetatud töötajate teemal.

Tehnilise järelevalve ameti andmetel leidis Eestis 2014. aasta 8 kuuga 38 elektriga seotud õnnetusjuhtumit, milles hukkus üks inimene, tõsisemaid vigastusi sai 8 inimest ning kergemaid vigastusi 30 inimest.

Tartu halduskohus andis teada, et võtab arutusele Valga maavanema protesti Otepää vallavolikogu 10. juuli otsuse nr 1-4-38 tühistamise nõudes. See tähendab, et läbivaatamisele tuleb vallavolikogu otsus vallavanema umbusaldamise osas.

potentsiaalse hääletaja võrra suureneks Eesti valijaskond, kui valimisiga langetada kaheksateistkümnelt eluaastalt kuueteistkümnele. See hulk noori moodustab 2–2,3% kogu hääleõiguslikust valijaskonnast, selgus justiitsministeeriumis tutvustatud uuringus.

 

Venemaa kehtestatud toidukaupade impordikeeld on valusalt tabanud ka Valgamaa põllumehi. Kuigi euroliit lubab tuge puu- ja köögiviljade ning piimasektorile, ootavad põllumehed abi ka Eesti riigilt.

Pühapäevase Tõrva-Helme kergejõustikupäeva olümpialastega muutis eriliseks omakandimehe Magnus Kirdi särav esinemine.

Mõnesse Valgamaa kutseõppekeskuse gruppi oli sooviavaldusi rohkem kui kohti, ühele erialale aga ei laekunud üldse avaldusi.

Valgamaa seakasvataja Laine Tamm tõdes eile, et kui Eestisse jõudnud Aafrika katk pääseb tema sigalasse, on see ettevõtte lõpp.

Laupäeva, 6. septembri öösel sai politsei väljakutse Valga linna Sepa tänavale, kus alkoholijoobes 45aastane mees oli edastatud info kohaselt löönud 63aastast elukaaslast. Politsei toimetas mehe esialgu kainenema.

Küsitluses on osalenud  inimest