Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venemaal Tuulas on käimas esimesed üliõpilaste suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused.

Eesti koondisse kuulub teiste seas mullu kevadel Audentese spordigümnaasiumi Otepää filiaali lõpetanud ja nüüd Eesti Lennuakadeemias õppiv Otepää noormees Andres Saal. Peale tema on võistkonnas Daisy Kudre, Kaisa Sander ning Rimmo Rõõm, kes kõik õpivad Tartu Ülikoolis, ja Evely Kaasiku Estonian Business Schoolist.

Neljapäeval kavas olnud esimesel noormeeste võistlusalal M21 sprindis saavutas Andres 2,9 kilomeetrisel ja 13 kontrollpunktiga rajal 30 võistleja seas 22. koha. Rimmo Rõõm oli 21. Reedeses jälitussõidus sai Rõõm 21. ja Saal 22. koha.

Eesti noortel naisorienteerujatel on Tuulas läinud tunduvalt paremini. Daisy Kudre võitis sprindis pronksmedali. Evely Kaasiku sai 4. koha. Reedeses jälitussõidus oli Kudre 5. ja Evely Kaasiku 6. Medalist jäi Kudret seejuures lahutama 39 sekundit.