Alandamisega töökohal ei tohi ükski inimene leppida

Silvi Lukjanov
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Koolitaja ja konsultandina töötava Tartu Ülikooli majandusdoktori Merle Tamburi meelest ei teadvusta ettevõtjad töökiusamist kui probleemi ega näe selles töötajate lahkumise üht põhjust.
Koolitaja ja konsultandina töötava Tartu Ülikooli majandusdoktori Merle Tamburi meelest ei teadvusta ettevõtjad töökiusamist kui probleemi ega näe selles töötajate lahkumise üht põhjust. Foto: Raigo Pajula / Postimees

Töökiusamisest doktoritööd kirjutades täheldas Merle Tambur, et töötajaid solvav ja alandav kuni nende peale karjumiseni viiv käitumine on Eestis varjatud, ent levinud probleem, millega tuleb võidelda.

Mis on töökiusamine?

«Rahvusvaheliselt tuntud definitsiooni järgi on töökiusamine vaenulik ja ebaeetiline käitumine, mis leiab aset süstemaatiliselt ja pikema aja jooksul ning on suunatud ühele või mitmele inimesele, kes selle tõttu on abitus ja kaitsetus seisus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles