Eesti - Läti korvpallikoondiste kohtumine Valgas

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eile, 15.juulil toimus Valga spordihallis Eesti ja Läti korvpallikoondiste sõpruskohtumine. Tulises heitluses kallutasid võidukarika enda poole Eesti koondise mängijad.

Teisipäevane mäng, võrreldes esmaspäeval Pärnus toimunud kohtumisega, oli juba esimestest minutitest tasavägisem. Läti koondis kasvatas küll kiirelt eduseisu kümne punktiliseks, kuid esimese poolaja lõpus algatatud eestlaste vahespurt tõi poolaja lõpuvileks tabloole seisu 31:37 lätlastele.

Kolmandal veerandil sai eestlaste mäng uue hingamise ning kolmanda veerandi lõpuks oldi juba kolmepunktilises eduseisus. Neljandal veerandil jätkasid eestlased eduseisu kasvatamist ning võtsid pea täismaja publiku ees magusa 72:60 võidu. Viimati alistati lätlasi 2009. aastal, toona A-koondisega